Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezek a majmok tényleg csökkent...

Ezek a majmok tényleg csökkenteni akarják az ápolók, orvosok bérét? Akkor ne is csodálkozzanak, hgoy mindenki külföldre megy.

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 18:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

"vagy láttál már szegény szülész nőgyógyászt?"


Igen, én láttam. A gyerekeim orvosa ilyen volt. Nem fogadott el jattot, azért gyógyított, mert gyógyítani akart.


Aztán bevezették a jövedelemadót, és mint sok orvosnak, neki is kivetéssel állapították meg az adóját. A kivetett adó maga több volt, mint az ő tanársegédi fizetése, de azt mondták, hogy egy klinikai gyerekorvos rengeteg jattot kap, azután is adózni kell!


Nos azóta már ő is elfogadja, amit a zsebébe tesznek.


Bravó, ezt így kell megoldani!


Pedro

2011. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőgyógyászom se fogadta el a pénzt. Azt mondta szülés után, amikor elővettem a borítékot, hogy tegyem el, a babának sok minden kell...

Szerencsémre idáig ilyen orvosokat sikerült kifognom...

2011. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem folt fogadott (szülész)orvosom, de mindenféle hálapénz nélkül is nagyon rendes és figyelmes, lelkiismeretes volt, és a nővérkék, ápolók is.Szívesen adtam volna nekik hálapénzt, mert igazán megérdemelték volna, de nem engedhettem meg magamnak.Bár alapvetően hülyeségnek tartom a paraszolvenciát.
2011. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg csökkenteni akarják. Természetesen fogalmazzák hozzá a szijjártói körmondatot, de az ellenzék meg az érintettek nyilván rámutatnak, mi történik. Ne csodálkozz!


A majmok márcsak ilyenek. Csökkenteni akarnak, ahol tudnak, mert nagy hiányt termel a költségvetés. Részben az ő hibájuk, részben adottság. Természetesen választási kampányban emelnek meg igérnek, egyébként meg ez van, mint most. Meglehetősen rühellem ezeket a majmokat, és remélem elküldjük őket 2014-ben, de akkor majd új majmok jönnek a majomházba, és ugyanezt fogják csinálni. Nem ez a különbség köztük.


A probléma meg nem az, hogy csökkenteni akarnak, hanem az, hogy megtehetik. Nem piaci alaponműködik. Piaci alapon mindenki a munkája értékét keresné, azonban ha az állam beleszól, akkor a jövedelem nagyrészt nem a munka hasznosságán, hanem lobbiérdekek harcán múlik. A magánklinikák orvosainak senki sem csökkenti a fizetését.

2011. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

'mert legalább tudom,

hogy az orvos nem néz át rajtam'


Ha összetalálkoznál az orvosoddal szülés után 2-3hónappal, kíváncsi lennék neveden szólítana-e, és tudná-e mennyi idős a babád?? Ha nem tudja ezeket, akkor bizony átnézett rajtad és majd meggondolod a következő babánál, hogy fizess-e...

2011. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Úgy hallottam, egy rakás orvos letétbe helyezte a felmondását, hogy emeljék meg a fizetésüket tisztességes szintre. Azóta egyfolytában kampányol a fidesz az orvosok ellen

Ne utáljátok őket, hiszen ők azok az emberek akik minden egyes ember élethosszát a duplájára növelik, a tiétekét is! Túlnyomórészt olyan tiszteletre méltó személyek, akik az életüket tették fel mások gyógyítására és ha elég fizetésük lenne eszük ágában sem állna elfogadni hálapénzt.

2011. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan arról van szó, hogy a Munka Törvénykönyve szerint eddig járó 50 %-os éjszakai pótlékot 15-re akarják csökkenteni, a délutáni pótlékot megszüntetik. Ez minden munkavállalót érint, de különösen súlyosan az egészségügyiket, mert ott jellemző az éjszakai műszak. Ez jól beilleszkedik az Orbán-kormány munkavállaló- és szegényellenes, a kizsákmányolást és a kiszolgáltatottságot növelő politikai irányvonalába.
2011. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Most megint a legszegényebbek, a legkiszolgáltatottabbak járnak rosszul, havi 40-50 ezreket vesztenek az amúgy is szégyenletes bérekből. Csak azt nem értem, hogy miért zárkóznak fel ezek az emberek is szinte egységesen az Orbán-rezsim mögött (a közvélemény-kutatások alapján.)
2011. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A 20:24-kor beküldött vélemény azért vitatható, mert szinte KIVÉTEL NÉLKÜL (!) MINDEN (!) EMBER háboroghatna az alacsony keresete miatt Magyarországon.

Találós kérdésnek is ki lehetne írni egy nemzetközi vetélkedőn:

"EU-s követelmények, - balkáni "bérek"! Mi az?"

???

"Magyarország!"


Taps-taps-vastaps...

De kinek is?

2011. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek a majmok tényleg csökkenteni akarják az ápolók, orvosok bérét? Akkor ne is csodálkozzanak, hgoy mindenki külföldre megy."


Ha már majmozunk: félmillióan mehetnek is, viszlát. Annyival több embernek lesz itthon munkája. Hoppá!

2011. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!