Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van még Mo-on olyan ember,...

Van még Mo-on olyan ember, aki jól élt 1989. előtt és le is írja, hogy miért?

Figyelt kérdés
Ne írjatok olyanokat,hogy az MSZMP tagok jól megszedték magukat. "Mezei gyalogos" véleménye érdekelne.
2009. ápr. 4. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim, mai napig mondják, hogy akkor könnyebben hozzájutottak mostani lakásunkhoz, mint ha most kéne lakást venni. Nekik nem segítettek a szüleik egyik oldalról se, mert nem tudtak, nem is voltak milliomosok, anyukám pályakezdő tanítónő volt, apámnak már volt munkája, de nem vezető pozícióban, mégis összejött önerőből, segítség nélkül a lakás. Nekem se lesz segítségem, de sokkal nehezebben jön össze a rávaló.
2009. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt azt hiszem, mindenki elmondhatná. Igényelt az ember lakást a tanácstól, és megkapta - előbb-utóbb. Lehet, néha várni kellett rá egynéhány évet, de végül meglett és a tiéd lett, kész. Ma meg...? Évtizedekig nyögheted a hitelt, hacsak menet közben ki nem rántják alólad az állásodat, hogy aztán ne tudd miből fizetni a részleteket, és elvegyék a lakást.
2009. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
Szerintem a legtobb ember/csalad Magyarorszagon jobban elt akkor,mert ha becsuletesen dolgozott mindene megvolt ami kellett!!!Akkor volt munka es azt buntettek aki nem dolgozott(KMK-kozveszelyes munka kerulo),most azt buntetik aki munkat keres!!!ELGONDOLKOZTATO!!!Az a rendszer CSAK annak volt foleg rossz aki megprobalt sunyi modon elni,lopni,bantani a masikat es azok terjesztettek el,hogy rossz vilag volt az!Pedig ha az embereket megkerdezik,szerintem minden masodik visszasirja a regi idoket,MI IS!!!
2009. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, valóban jobban éltek akkor az emberek, de ennek az a titka, hogy rengeteg hitelt vett fel akkor Magyarország, volt miből osztogatni.
2009. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Spec. az én szüleim se ingyen kapták a lakást, de kedvezőbb hitelfeltételekkel jutottak hozzá, most is fizetgetik, de ilyen 1-2ezreket, pedig most már simán kifizethetnék egyben a maradékot, apám azt mondta, hogy ráér lecsengni...
2009. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
77-es születésű vagyok. Emlékszem, hogy a boltban fillérért lehetett kapni kiflit, tuti volt a kakaós csiga, ettem még kaviárt és lazacot is, pedig apám egyedüli kereső volt a családban benzinkutasként. A Polski Fiatunkért másik városba kellett felutazni bizonyos várakozási idő után, és nagy szó volt, mikor Golfra tudtuk cserélni, mert volt annyi valutánk. Jutott majdnem mindenre, kivéve a nyaralást, de helyette strandolni elmentünk mindig és sokat jártunk étterembe is. Nagy házban laktunk, mindig sok állatot tartottunk, minden karácsonykor volt ajándék a fa alatt: Lego, hifi-torony, videolejátszó, jutott pénz belekezdeni pár vállalkozásba is, hogy anyu is foglalkozzon valamivel...Fiatal vagyok, akkor fiatal voltam, de már én is elmondhatom, hogy akkor jobb volt!!
2009. ápr. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1989-ben -úgy tudom- 20 milliárd tartozást "vettünk át" az MSZMP-től. Ma 20 év után mennyi ez az összeg? és volt Ikarus, mezőgazdaság,ipar,ruhagyár,magyar foghagyma, ma: segély,kínai piac és a békas...ge.
2009. ápr. 5. 07:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy kicsit az ellenvéleményt is képviseljem.


Akkoriban mindenkinek volt munkahelye ez pozitívum volt,de nem attól függött, hogy becsületesen dolgoztál-e vagy sem. Egyszerűen muszáj volt és kész. Nem kellett agyondolgoznod magad sem pld a minőséget nem kérték számon sok helyen, csak az volt a fontos,hogy benn legyél a munkahelyeden,és ennyi. Volt idő ,hogy sokan fusiztak(fekete munka),hogy legyen miből megélniük, mert egy fizetés nem volt elég.


Másik. Egy Trabantra,vagy egy sima telefonra akár éveket,vagy évtizedeket is kellett várni, vagy hogy az üzletekben egyszerűen nem lehetett kapni sok dolgot. Sok ember irigykedve nézett a nyugati életszínvonalra, és termékekre. Ha tudott külföldről hozatott mosóport, milka csokit, déligyümölcsöt stb mert ezek itthon nem voltak.

2009. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Anyukám még emlékszik a legelső osztályára, kb. 25 évvel ezelőttre, akik még tudtak viselkedni, álom volt a mai gyerekekhez képest (akiknek csak jogaik vannak, és beperelhetik a tanárt azért is, ha rendesen akar tanítani, és a diák nem akar tanulni).
2009. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

A '89-ben 20 milliárd, most kb 20 EZER milliárd az államadósság. Persze az a 20 milliárd jelenértéken jóval több lenne, de nem annyi mint most.


Az tényleg jó volt, hogy mindenkinek volt munkája. De nem kellett halálra dolgoznia magát senkinek ahhoz, hogy az alapvető dolgai meglegyenek (kaja, lakás, nyaralás a Balcsin, egy kicsi szórakozás). Autó már nem adatott meg mindenkinek. Egy dolog volt: az (5) éves tervet teljesíteni kellett. Gyakorlatilag nem lehetett arról beszélni, hogy egy cég nyereséges-e vagy sem. Egyik sem volt az talán. Aztán eljött ugye a rendszerváltás, amikor kiderült, hogy az embereknek a fele tök fölösleges, mert sokkal kevesebb emberrel ugyanúgy megy a termelés, mint előtte. Nesze nekünk piacgazdaság. Aztán persze az emberek visszasírták, hogy "Jaj bezzeg a Kádár alatt". Még ma is hallani. Az, hogy nem beszélhettél szinte semmiről, nem csinálhattál szinte semmit, de kötelező volt jónéhány dolog, az már nem érdekel senkit. Csak a szépre, a jóra emlékeznek. Azt persze vissza lehet sírni.


Most, a túlzott "nekem jogom van..." miatt a gyerekkel az iskolában nem csinálhat semmit (lassan nem is taníthatja, mert joga van hülyének maradni). Nekem ha valamit nem úgy csináltam ahogy kellett, apám helyett akkora pofont adott a tanár, hogy belezúgott a fülem. És nem lettem gyilkos, tolvaj, még csak a tanáromat sem akartam megveretni. Most meg... Ha a tanár csúnyán néz a gyerekre, már megverik a szülők. Ehhez persze kell egy jó adag családi deviancia is, ami a generációk növekedésével a beltenyészet miatt csak rosszabb lesz. Dehát "liberalizmus mindenek felett".


Tehát: rendszerváltás előtt mindenki jól élt. Persze: mihez képest? Az, hogy mindenkinek volt munkahelye, már jól élés? Nem volt kábeltévé, nem volt autó, nem volt hifi torony, nem volt adás sem a tévében minden nap. Most sokkal több a lehetőség, sokkal többmindent csinálhatsz. Akkor melyik a jobb?

2009. ápr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!