Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs valami jogszabály arra...

Nincs valami jogszabály arra hogy egy ember mennyi ideig zárhatja le a háza előtt a járdát?

Figyelt kérdés
Van errefelé egy ember, pár éve leomlott az egyik fal, és lezárta a járdát.. azóta úgy van, hogy ne lehessen elmenni, és nincs a másik oldalban járda, tehát főleg ebben a nedves időben a sáron kell átmenni hogy el tudjunk menni a háza előtt. Nem találtak még ki valami törvényt arra hogy mennyi ideig lehet "kisajátítani" a járdát?
2010. febr. 15. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha tényleg zavar, én a polgármesteri hivatalban érdeklődnék, mert úgy tudom, hogy közterületfelhasználási-engedély kell az ilyen tartós lezáráshoz.
2010. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Az közterület, engedély nélkül semeddig nem zárhatja el, főleg nem építési törmelékkel.
2010. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha omlásveszély miatt van lezárva, akkor a veszély elmúltáig zárva tartható.
2010. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen esetben a Közterület Felügyelet büntet.Ha omlás-veszély van,akkor rövid határidőt adnak az épület kötelező lebontására.Menj be a Polgármesteri Hivatalba,és tégy feljelentést.

Az utcánk keskeny.Az egyik lakó éjjel-nappal ott parkolt egy pótkocsis IFÁ-t,akadályozva a közlekedést.Valaki szólt a Polgármesteri HIvatalban,megbüntették,és azóta nem parkol az utcán.

2010. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De én csak 17 vagyok. Szerintem ha bemegyek a polgármesteri hivatalba, hazaküldenek:D

egyébként szerintem omlásveszély van, mert a háznak kidőlt az egyik fala. Az utcáról el lett takarítva a törmelék, de 2 nagy fával el van zárva a járda, sőt még a járda mellett a füvön sem lehet menni, ki kell menni az útra ha el akarunk ott menni.. majd megkérdezem a tulajdonost hogy van-e engedélye:)

2010. febr. 15. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha omlásveszély van, azt záros határidőn belül meg kell szüntetnie.

Menj be a polgármesteribe és jelezd, hogy szerinted "ez így veszélyes, hiszen kisgyerekek szoktak ott rohangálni, akik nem értik a lezárás fogalmát, nehogy bajuk essen" (ennyi füllentés belefér). "Te csak szívességet teszel, nehogy az önkormányzatnak később ebből baja legyen, ha baleset történik. Hiszen ez így valószínűleg nem szabályos, hogy ennyi ideig senki nem intézkedik" Szerintem intézkednek marha gyorsan... És nem lehet gond a korod miatt, csak közérdekű bejelentést teszel, nem hinném, hogy azt tilos. De ezt megírhatod egy névtelen levélben is géppel és akkor is intézkedni fognak...

2010. febr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!