Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jó múltkor Szlovákiában...

A jó múltkor Szlovákiában Szepessároson kannibált fogtak, le is lőtték a rendőrök. Mi sarkallja ma az embereket arra, hogy embert egyenek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi az igazság abban,hogy a kannibalizmus részét képezte az emberi törzsfejlődésnek.Az érdekelne elsősorban,hogy a xxi.-század elején hogy lehetséges az,hogy még vannak,akik ember evésre hajlamosak,a két világháború alatt,s a nagyobb egyéb háborúk idején "természetes"is lehet,ha más lehetőség nem adódik,akkor kényszerből rávetemedik az aki,de miért van az,hogy még manapság is van kannibalizmus? Egyáltalán mi sarkallhat egyseket erre a szerintem bizarr,s embertelen dologra? Egyáltalán lehetséges e az,hogy vannak akik eleve hajlamosak lehetnek ilyesmire? Én is ismertem olyanokat,akik saját bevallásuk szerint el fantáziáltak ilyesmikről,valyon csak kamu lehetett,vagy ténylegesen vannak olyan emberek,akiktől nem lenne teljesen idegen ez a dolog?
2011. jún. 7. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mi sarkallja ma az embereket arra, hogy embert egyenek?"


Puszta genetika. Ilyen beállítottságú, hogy vágyódik ilyen dolgok után. Régen is voltak ilyenek, csak nem mondták be a hírekben.


"a kannibalizmus részét képezte az emberi törzsfejlődésnek."


Ebben a nácik hittek, akik úgy gondolták, hogy a törzsi népek pl. ausztrál bennszülöttek, dél-amerikai bennszülöttek még a majomhoz közelebbi szinten állnak. A modern tudomány bebizonyította, hogy az afrikai kannibál ugyanolyan "fejlett", mint Kolombusz, vagy Szent Ágoston, csak más kultúrában nőtt fel.


"Az érdekelne elsősorban,hogy a xxi.-század elején hogy lehetséges az,hogy még vannak,akik ember evésre hajlamosak"


Genetikailag kívánja az emberi húst, vagy erre izgul szexuálisan.



"Egyáltalán lehetséges e az,hogy vannak akik eleve hajlamosak lehetnek ilyesmire?"


Igen, lehetséges.


"Én is ismertem olyanokat,akik saját bevallásuk szerint el fantáziáltak ilyesmikről,valyon csak kamu lehetett,vagy ténylegesen vannak olyan emberek,akiktől nem lenne teljesen idegen ez a dolog?"


Nem volt kamu.

2011. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez kissé ijesztő,hogy genetikailag hajlamos lehet valaki erre.Esetleg úgy is,hogy még csak nem is elmebeteg? Akár még egy magas műveltségi szinten álló egyénről is kiderülhet,hogy genetikailag hajlamos a kannibalizmusra? De honnan,hogyan alakul(t)ki az erre hajlamosító genetikai állapot? Nőknél,vagy férfiaknál erősebb ez,s ha igen,miért,vagy ez nem annyira nemhez kötött? Azt meg már meg kérdezni sem merem,hogy esetleg mennyire rasszhoz kötöttek ezek a genetikai hajlamok.Ez a hajlam ha genetikai,akkor már kora gyermekkorban is realizálódhat,vagy valamilyen külső környezeti hatásra,vagy valamilyen pszichikai-behatásra aktiválódik? Egyáltalán tudható e az,hogy a populáció hány százaléka lehet érintett ez ügyben,egyáltalán foglalkozik e ezzel valaki?
2011. jún. 7. 14:57
 3/7 tetris ***** válasza:
50%

Az az ember, aki kannibalizmusra vetemedik, nagyon-nagyon beteg mentálisan. Ez annyira ellenkezik mindazzal, amit az emberi kultúra képvisel, hogy csak az elmeállapotával magyarázható.

Más kérdés, hogy amikor valaki kényszerhelyzetben van, és akkor kényszerül kannibalizmusra. Volt egy film erről, valami elhagyatott, hegyes vidéken játszódott, ahol lezuhant egy repülő. Az ottani túlélők is csak hatalmas lelki tusa után voltak képesek enni a társaikből, de akkor is csak annyit, amennyi a túlélésükhöz feltétlenül szükséges volt.

Aki azért enne emberhúst, mert "finom", és jólesik, az beteg. Perverz, elállatiasodott, aljas, vagy őrölt. Bármi, csak nem egy normális értékrenddel megáldott kultúrember.

2011. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Hannibal ébredése című filmben is volt egy rész,hogy a résztvevők embert ettek.Hannibal Lechter létező személy volt,vagy csak kitalált,fiktív személy
2011. jún. 7. 15:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi az hogy kultúrember?
2011. jún. 7. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan társadalomban élünk, ahol divat a deviancia, mert arra sarkallnak, hogy tűnj ki mások közül valamivel.

Ez egyeseknél olyan lelki torzulásokat okoz, mint például a kannibalizmus. Mások kettévágatják a nyelvüket, hogy kígyóra hasonlítson, mások implantátumokat ültetnek a bőrük alá, de ilyen feltűnési viszketegségre utal a ma már elfogadott tetoválás és a piercing is.

2011. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a mai társadalmi normák lehetővé tennék, személy szerint én megízlelném egy másik ember ízét, puszta kíváncsiság...léteznek több száz évre visszanyúló távol keleti "receptkönyvek" is. Gondolom nem véletlenül! Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy nyersen csócsálni a véres cafatokat, mint egy alacsony költségvetésű horrorfilmben. Mondjuk a barátnőm imádni való kis vékony száját képes lennék nyersen is megrágni, szerintem meg is enném! Egyébként én csak nőneműből tudnám elképzelni, hogy eszek a testéből. Persze minden szexuális aberráció nélkül...

Egyébként van több tetoválásom, piercing-eim és a legjobb barátom szerint aki 15 éve ismer, eléggé beteg a lelki világom. Kissé más az értékrendem, mint az emberek nagy részének, de ettől nem érzem magam se többnek se kevesebbnek!

2011. nov. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!