Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg utálják a magyarokat...

Tényleg utálják a magyarokat Roműniában/Szlovákiában/Szerbiában/Boszniában?

Figyelt kérdés
Gyakran mondják ismerőseim(pl. a szüleim,családom is), hogy meg nem próbáljak oda menni, mert ott milyenek az emberek.. youtubon is elég sok durva videót látni.. mi a valóság?
2009. febr. 17. 20:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Hát azt tudom, hogy Románia egyik részében, vagyis Erdélyben nem. tehát mi nem utáljuk a magyarokat, elvégre mi is azok vagyunk. Sőt, nagyonis kedveljük őket, szoktak idejárni, s mi is megyünk arrafele.

Aztán a többit én nem tudom, sajnálom.

2009. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
határontúli magyarok is MAGYAROK :-)
2009. febr. 17. 20:46
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ottani magyarokra vagy a magyarországi magyarokra gondolsz? Egyébként pedig hülyék mindenhol vannak, de az nem igaz, hogy mindenki ilyen. Erdélyben toleránsabbak az emberek (ennek történelmi okai vannak), Románia többi részén sem rosszindulatúak többnyire, csak éppen nem láttak románon kívül mást. Amúgy erdélyi magyar vagyok.
2009. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
a nem magyarországi Magyarokra gondolok... sztem hülyeség pl. egy erdélyi magyart lerománozni... bár a családom ezt nem egészen igy gondolja..:S
2009. febr. 17. 20:53
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem ,nem utálják,gyűlölik a magyarokat!!!
2009. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Boszniában még nem jártam, de az általad említett három másik helyet volt szerencsém körbeautózni az elmúlt két évben. Hát engem semmi sérelem nem ért, vendégszerető tisztességes embereket ismertem meg - akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot.

Szerintem ha az ember "magát adja" és nem akar felsőbbrendűnek látszani, akkor nem hogy baja nem történhet, de még barátokat is szerezhet, és megismerheti a Kárpát-medence más népeinek kultúráját.

Indulj el nyugodtan! :)

2009. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
81%
Egy biztos, és ezt szégyellem is, én Szlovákiában lakom és itt képesek szó szerint halálra verni egy magyart...De csak azért mert IRIGYEK. (mármint a szlovákok a magyarokkal szemben). Tudni illik a Magyaroknak volt IGAZI történelmük, míg nekik nem..
2009. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Azért kiváncsi lennék az előttem szólót ki pontozta le? talán egy szlovák? teljesen igaza van, minket Pozsonyban fosztottak ki és alig akart a szlovák rendőrség szóba állni velünk, az meg mindennapos hogy Losoncon -határ mellett- még akkor se szólal meg magyarul a pénztáros ha tökéletesen beszél magyarul, vagy simán végigkarcolják kulccsal az autód, és horribilis összegre büntet a szlovák rendőr mert látja h magyar. Ezek mind VELEM történtek. Tény.
2009. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%

Először is azt, hogy a szlovákoknak nincs történelme csak olyan mondhatja aki valószínűleg történelmet még nem tanult. Legalább akkora történelmük van mint nekünk, hiszen gyakorlatilag a szláv népek azóta velünk éltek amióta mi itt vagyunk (konkrétan ők voltak itt előbb, csak mi ügyesebbek voltuk náluk). Tehát ez hülyeség. Szlovákiának, mint országnak van csak viszonylag rövid történelme, de a szlovákok mindig is itt voltak, csak éppen magyar földön laktak.

Másodszor: idióta soviniszták mindenhol vannak, nálunk is. Ezek utálják a magyarokat, de ha valaki méltóztatik kimenni egy vegyes településre, megláthatja az igazi képet. A normális szlovák a normális magyarral békében él egymás mellett.

Persze ha valaki Szlovákiába Nagy-Magyarország matricás, "Vesszen Trianon, Mindent Vissza" feliratú autóval megy, akkor ne sírjon, ha néhány szlovák nacionalista pofánvágja.

2009. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%
Boszniában jártam már párszor, utoljára októberben, eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt, sőt velem nagyon kedvesek voltak ott. nagyon szép hely, én csak ajánlani tudom
2009. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!