Hol olvashatok a mindenféle összeesküvés-elméletről?
Szeretnék majd egy könyvet írni róluk és én ugyan tudok egy csomóról (új világi rend, zsidó-szabadkőműves összeesküvés), de komolyabb kutatómunkára szánnám magam rá.
Régen hittem egy-kettőben (mert igaznak tűntek), de kezdtem elzárni magam a külvilágtól és inkább feladtam magamtól (meg találtam egy leírást a Cion bölcseinek jegyzőkönyve c. hamisítványról).
Kérdező, nagyon megijednél, ha kiderülne, hogy az összeesküvés elméletek nem elméletek, hanem többé kevésbé
tények ?
Meg hogy a Cion bölcseinek jegyzőkönyve sem hamisítvány ?
Hiszel az emberek jóságában és abban, hogy ilyen gonoszságok csak elméletek kell hogy legyenek ?
Ha viszont csak abban hiszel amit látsz, akkor a radioaktivitás sincs mert nem látod, igaz ?
ma 15:21
Az összeesküvés-elméletek csak jól összeeszkábált mesék. Gyakran az események után írják meg őket. Csak az emberek számára a legegyszerűbb elmélet sohasem elég érdekes, ezért is mainstreamek ezek az elméletek.
Valamilyen szinten hasonlítanak a vallásokhoz, viszont sokkal rugalmasabbak és általában nincs megváltás. A konteók "istenei" meg soha nem csináltak mennyországot, csak egy poklot azoknak, akik rájöttek a titokra és szembeszegültek az összeesküvéssel. És ha úgy tartod, hogy a "vallás a nép ópiuma", akkor a konteó heroin.
A konspirációs teóriákat nem bizonyítékokkal kell megdönteni a hívőben, ezért nem is sorolom fel őket.
Itt nézd meg: www.brookskiado.hu
Duncan Shelley Az elme gyilkosai trilógiájában vagy Az igazság napjában van erről szó, és tudtommal elég nagy forráskutatás volt a háttérben. Mindenesetre simán ráhúzható a valódi világ eseményeire a könyvekben tálalt összeesküvés.
A másik, amit érdemes megnézni, ha az összeesküvés téma érdekel: www.infowars.com. Ez a leghíresebb oldal. Persze, angol.
Én olvastam a Duncan Shelley féle trilógiát már évekkel ezelőtt. Azt nem tudom, hogy mennyi forráskutatás történt, de az biztos, hogy egy összeesküvés elmélet nem állná meg a helyét igaz utalások nélkül. Ezeket Shelley, szerintem, mesterien rakta bele a könyveibe, ezért ajánlom is mindenkinek, akit érdekel az összeesküvés. Talán még fellelhető belőle néhány példány.
A konteók jó példák arra, hogy egy összeesküvés elmélet – akár igaz, akár nem –, hogyan vihető annyi irányba, ahány hozzászólója van. Ezért aztán a valódi összeesküvés – mint egy jó kis konteo – könnyedén megbújik a sok fantáziadús elmélet között, és azon is épp úgy mosolygunk, mintha az sem lenne több egy kitalációnál.
Egyébként pedig várom Kérdező könyvét, mert az összeesküvés témája legalább olyan hálás, mint maga az összeesküvés :).
Kedves Warner, köszönöm a tippet, ez a www.infowars.com valóban jó oldal. Ezt a Brooks Kiadót sem ismertem még.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!