Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg fog szűnni valaha a...

Meg fog szűnni valaha a világon a demokrácia?

Figyelt kérdés

2011. ápr. 23. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim válasza:
37%
Magyarorszagon mar nagyon regota csak papiron van, mivel a magyar ember rettenet hulye, es birka nepcsoportot foglal magaba...50 ev kommunizmusa, ahol minden van csak demokracia nincs remekul peldazza ezt.
2011. ápr. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim válasza:
60%

Valóban igaz, hogy a világon soha nem volt még egyetlen demokráciára épült és azt sikeresen teljesítő államalakulat sem. Próbálkozások voltak és vannak (lesznek is), de a dolog hamar elbukik. Nagyon hasonlatos intézmények, mint a demokrácia, léteznek, bár ezeket inkább nevezhetjük mostanában diktatúráknak.


Egyéb hasznos anyag erre a témakörre:

[link]


A keresőben találhatsz demokráciára utaló bejegyzéseket, cikkeket. Olvasd el figyelmesen az összeset, és máris lesz saját válaszod!

2011. ápr. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 spárga válasza:
36%
Amikor magyarországon jól mentek a dolgok, azt mindig egy jó diktátornak köszönhettük. Nemtudom miért kell megijedni ettől a szótól, de valószínűleg azért mert generációk óta keményen hülyítik a népet, -de megnyugtató, hogy ez a nép kormányoz!-. Végülis egy háborút úgy a legkönnyebb megnyerni, ha előbb legyengül az ellenség.
2011. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
32%
Maradjunk abban, hogy sem a demokrácia sem a diktatúra nem a legmegfelelőbb, de mégis ha választhatnék inkább a diktatúra, egy olyan diktátorral aki a népe érdekeit tartja szem előtt, nem olyan akit más valaki irányít, mert ott van egy ember aki meghozza döntéseket, és nem több mint 300 ember bohóckodik, egy nagy házban.
2011. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 Ájron válasza:
66%

Ahogy Hugh Laurie is megírta a könyvében, az nem demokrácia, hogy négy évente elmész, és szavazol.


Nekem amúgy mindegy lenne, hogy diktatúra vagy demokrácia. Ha rend van, és fejlődés, és normális szigorú törvények (nem úgy mint most), akkor nem lényeg. Én Pölö a hadsereget összevonnám a rendőrséggel.


meg mikor nyafognak, hogy milyen embertelen a halál büntetés... mert az nem embertelen ha valakit ártatlanul megölnek csak a pénzéért? A halál büntetés még a korrupció esetében is felmerülne, ha rajtam múlna. nem kell bűnözni, és nincs gond.

2011. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 Vica Takács ***** válasza:
95%
Szerintettek van demokrácia? Ha megmondod az igazat a munkahelyeden a főnöknek kirugnak stb.......Ahol demokrácia van, ott van szólásszabadság is szerintem.
2011. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 gráner andrás ***** válasza:
72%
Szomorúan olvastam a válaszokat. A demokrácia az NÉPHATALOM és nem az érdekcsoportok kiváltságossága. Demokráciából több fajta létezik: a KÖZVETLEN,a VÁLASZTOTTAK KIJELÖLÉSÉVEL, az ÉRDEKCSOPORTOK ÁLTAL KÉPVISELT, és még sorolhatnám. Mindegyiknek a társadalom akaratának kellene, hogy érvényesüljön. A demokrácia halála a kiváltságosság a kapzsiság és az öntörvényűség. Tisztelettel: TENGERPICI Ajánlom olvasásra a FÁMA 2008. című blogomat, miért ilyen a MAGYAR DEMOKRÁCIA.
2011. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
75%
Előző: demokráciából csak egyféle van, de még az is működésképtelen. A "képviseleti" demokrácia nem demokrácia, hanem fából vaskarika. Miért lenne az népuralom, hogy négyévente megválasztjuk a diktátorunkat? A közvetlen demokrácia meg azért nem működik, mert hülyéből sokkal több van, mint okosból, úgyhogy előbb-utóbb megjelenik egy okos, aki ráveszi a hülyéket arra, hogy azt akarják, amit ő, ami megint csak diktatúra.
2011. ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 Vica Takács ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy addig míg a politikusok csak azért lökik a dumát," hogy ők majd megváltoztatnak mindent, hogy jobb legyen a népnek" hogy ők üljenek a bársonyszékben és tollasodjanak, addig nem lesz demokrácia. Ha majd olyan emberek is dönthetnek a parlamentben a nép sorsáról, akik átélték hogy a kevés pénzből hogy lehet kijönni, akkor lesz demokrácia és a népnek jobb. Azt hiszem, hogy ez egy szép álom ami az is marad.Szegény embernek nincs lehetősége, hogy ezt meglehessen valósítani, pedig Én hiszem és tudom, hogy van nagyon sok okos és értelmes ember aki tudná a megoldást.Lehet itt Mo-n bármelyik párt hatalmon, csak az számít,hogy ő és családja még többet kaszáljon.Birkák vagyunk és úgy bégetünk ahogy a "nagyok" akarják hallani.
2011. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk mostanában nem lesz demokrácia, mert a Viktornak egy

célja van méghozzá az,hogy a hatalmat totálisan egy párt

kezébe összpontosítani,vagyis a sajátjáéba.Célja eléréséhez

felhasználta az Ország ketté osztását,és a két rész egymásra

uszítását.Szerintem ez a módszer a legpiszkosabb húzás a Magyar Nép ellen -amit szerinte az emberek akarnak-ami nálunk csak a Horthy-korszaknak volt sajátos ideológiája.

2011. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!