Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a románok azon...

Mit gondolsz a románok azon hazugságáról, hogy Hunyadi Mátyás román lenne?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 25. 17:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

21:15:

Igen, sok tekintetben igazad van.


"A magyar királyságért, ami azért nem ugyanaz."

- Elfogadom. De nem a királyságra akartam helyezni a hangsúlyt, egyszerűen csak arra, hogy ezek magyar hősök voltak.


"Ha jól tudom nem csak mi tekintünk rá úgy mint hősökre."

- Valóban nem csak mi. De ezt nem is vitattam.


"A Magyar Királyságért, a hazájukért áldozták életüket és nem kiemelve a magyarokért."

- Igazad van, ne emeljük ki a magyarokat. Ezek az emberek egyszerűen a HAZÁJUKÉRT haltak. Teljesen egyetértek veled. Bár az ő hazájuk (teljesen véletlenül) az az ország, melyet én egyszerűen csak Magyarországnak neveztem. Függetlenül attól, hogy akkor éppen királyság volt. Hiszen államformát váltottunk azóta egyszer-kétszer, de ORSZÁGOT nem.


Ne érts félre, messze nem vagyok nacionalista. Sőt, ha jól tudom, az én őseim is csak valahonnan ide vetődtek...

(Kevesen vannak ebben az országban, akiknek az ősei még Árpáddal együtt jöttek ide.) De (jó)néhány generáció óta itt élünk, én is itt születtem, és magyarnak érzem, magyarnak vallom magam.


És anélkül, hogy bármely más nemzetet a legkisebb mértékben is lenézném - egyszerűen büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok.


Pedro

2011. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

ma 19:32


Jól van te meg cigány vagy ennyi erővel. Hunyadi János apja Luxemburgi Zsigmond volt. A magyar főuraknak mi okuk lett volna egy 15 éves vlah származású személyt a trónra emelni? Megmondom, semmiért! Tudták hogy Luxemburgi Zsigmond leszármazottja nem véletlenül vitte a kis Jánost magával csatákba és felfogadta a legjobb tanítókat. Mellesleg sok birtokot kapott és ez nem lehet a véletlen műve.

2011. febr. 25. 22:00
 13/21 A kérdező kommentje:

ma 20:48


Csak annyit tennék hozzá hogy Zrinyinek volt egy híres mondata ami így szólt:"Horvát vagyok, tehát magyar".


Petőfit meg nevezheted tótnak de a tót csak egy elszlávosodott magyar törzsréteg kulturálisan és történelmileg is a cigányok szintjén vannak még most is már ha érted mire gondolok.



Nem gondoltam egyesek odáig süllyednek hogy az ezeréves magyar állam MAGYAR mivoltát kérdőjelezik meg amikor bebizonyosodott hogy csak mi áldoztunk magyar honért a nemzetiségek nagy része csak kárt okozott ezek után lehet dicsőíteni őket.

2011. febr. 25. 22:07
 14/21 A kérdező kommentje:

ma 21:15


Te tisztában vagy a nacionalizmus jelentésével? Magyarországon soha nem volt nacionalizmus bár ma nagyon is szükséges lenne.

2011. febr. 25. 22:09
 15/21 anonim ***** válasza:

"Csak annyit tennék hozzá hogy Zrinyinek volt egy híres mondata ami így szólt:"Horvát vagyok, tehát magyar"."

Akkor ezek szerint a szlovákiai magyaroknál is érvényes ez: magyar vagyok, tehát szlovák?


"Petőfit meg nevezheted tótnak de a tót csak egy elszlávosodott magyar törzsréteg kulturálisan és történelmileg is a cigányok szintjén vannak még most is már ha érted mire gondolok."

Szerintem meg nem.


"Nem gondoltam egyesek odáig süllyednek hogy az ezeréves magyar állam MAGYAR mivoltát kérdőjelezik meg amikor bebizonyosodott hogy csak mi áldoztunk magyar honért a nemzetiségek nagy része csak kárt okozott ezek után lehet dicsőíteni őket."

Miről beszélsz ember? Tudod te miket állítasz? Akkor még a mai értelemben nem is volt magyar állam! A történelem nagy részében nem is magyar uralkodók voltak trónon. Amúgy meg a nemzetiségek csak a nacionalizmus, mint eszme és a hozzá kapcsolódó forradalmak után kezdtek ellenünk fordulni.

2011. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

,,Jól van te meg cigány vagy ennyi erővel. Hunyadi János apja Luxemburgi Zsigmond volt. "


Hunyadi János apja, egy havaselvi kenéz volt, Vajk. Nem pedig Zsigmond, de mellesleg Zsigmond király sem volt magyar ember.


Ráadásul Hunyadi azért kapott birtokokat, mert jó hadvezér volt, és Hunyadi igazi felemelkedése Zsigmond halála után kezdődött, nem Zsigmond alatt lett az ország legbefolyásosabb nemes ura. Zsigmond alatt csak egy volt, a számtalan átlagos, közepes nagyságú birtokkal rendelkező nemes közül, aki katonáskodással foglalkozik.


Mielőtt baromságokat mondanál, esetleg utána nézhetnél a tényeknek.

2011. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
mi is csomó olyan híres embert tartunk magyarnak, akit inkább lehet más nemzetiségűnek tekinteni (mondjuk osztráknak), mint magyarnak (pl. a Nobel-díjasaink közül nem egy).
2011. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Szégyen...


Agymosott barmok.

2011. febr. 26. 20:38
 19/21 anonim ***** válasza:
A gond nem a történelmi ferdítéssekkel, hazugságokkal van, hanem azzal, hogy később sem merik megmondani az igazat. Félnek, hogy a jónép elveszti tartását, identitását, példaképeit, s legfőképp, hogy jól seggbe rúgja a hazudozókat.
2011. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy nem hazudnak, mert anyukám romániában született, és ott járt suliba tehát tanulták is...


Szóval nem hazugság.

2011. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!