Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Még egy feleslegesen sz*r...

Még egy feleslegesen sz*r adó? Ez minek?

Figyelt kérdés

hamburgeradóval az egészséges életmódhoz, táplálkozáshoz nem illő ételeket, italokat sújtanák, például kólát, a kávét, egyes gyorséttermi ételeket.


IGEN :D és ezt meg ki a fene hiszi el? hogy így van? pont az a céljuk vele , hogy egészségesebbé tegyék az embereket mi? :D , hát persze...


2011. febr. 17. 09:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%
Na és ki fogja eldönteni, hogy mi egészséges? Mert elvileg a csokitorta sem az.
2011. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
Rendben, legyen ez az új adó, de akkor az egészséges ételeket és italokatkérjük adómentesen.
2011. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan már,mikor érdekli ezeket az egészségünk?Kell egy ürügy,amivel még jobban a zsebünkbe nyúlhatnak, bár mem nem nagyon találnak benne semmit,már az utolsó bőrt is rég lenyúzták.

De jól megfogalmaztad egyébként a kérdeésedben:"sz*r adó"..Igen,lesz itt még olyan is!

2011. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
9%
Én nem támogatom, de _következetesség_ esetén elfogadom ezt a törvényt. Azaz, ha nem arra megy ki, hogy megint a gazdagabb cégekre vetnek ki adót, akkor oké, de akkor adózzon a szalonna, a kolbász, a hurka, és a pacal is. Más kérdés persze, hogy ez élelmiszerdrágulással fog járni.
2011. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
38%

"Ugyan már,mikor érdekli ezeket az egészségünk?"


Azt tudom, hogy lesz.rja, de valahogy akkoris meg kell állapítania minden élelmiszerről, hogy egészséges, avagy sem. Különben hogy adóztatja meg?

2011. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Én csak azt nem értem,hogy például a hazugság,lopás, ígérgetés adót miért nem találták még ki?
2011. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
30%

Nyugi,előbb-utóbb a többire is rásütik,hogy egészségtelen kategóriába tartozik,ami tulajdonképp igaz is,mert melyik étel mentes manapság tartósítótól,vegyszertől ,hormontól,meg miegymástól? Vagy az nem baj? ...De majd ezeknek is felviszik az árát,mondván,hogy nincs elég gabona,drága a táp,meg ki tudja még mire hivatkoznak.


Ki állapítja meg,hogy egészségtelen?Gondolom, majd előjön a "mocsárból"valami ellenőrző bizottság féle banda és csillagászati összegekért megállapítják, hogy a chips,kóla ,hamburger mostantól kifejezetten káros és veszélyes az egészségünkre.

2011. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
55%
Mcdonnalds eddig is elég drága volt legalább is nekemés igen szörnyen egészségtelen pl a sok elhízott amerikai szerintem nagyon hasznos aki tönkreteszi magát egészségügyileg az igen fizzese meg gyógyítatásának töblett költségét de a sok dohány meg pia áfáját is meg 3x-nám
2011. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is álszent dolog. Ha már annyira jószándékúak, akkor azt a pénzt ami így összejön rákölthetnék arra, hogy az egészséges ételeket támogatják és elérik, hogy olcsón hozzá lehessen jutni. Amikor Angliában éltem és bementem egy bevásárlóközpontba nem igazán láttam különbséget az itthoni árak és az ottani közt, csak a fizetésük 3-4x annyi. Viszont az ételek minősége még a kint gagyinak, olcsónak számító Asda termékeknek is sokkal jobb volt, mintha itthon mondjuk megveszek egy tesco vagy winni terméket.
2011. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Csak mellékesen jegyzem meg: Rákosi idejében volt fekália-adó! Sőt: ebadó és gyermektelenségi adó is. Házadó pedig már a háború előtt is volt. Ezt természetesen nem fogják bevezetni,mert akkor a gazdagoknak,meg a politikusoknak is kellene fizetni. Volt olyan idő az előző századokban,amikor létezett kéményadó is.

Nem tudom másutt hogy van,de nálunk a cukor már felment 30-40 Ft-tal.Állítólag még fogják emelni,ezért a boltokból van aki 30-50 kilójával viszi. Ez még csak a kezdet.

2011. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!