Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számodra fontos, hogy bejelent...

Számodra fontos, hogy bejelentsenek a munkahelyeden?

Figyelt kérdés

Létrehoztam egy klubot az Iwiwen, ahová olyan embereket várok, akiknek fontos, hogy bejelentsék őket. Alig van néhány tag... Tényleg ennyire nem fontos, hogy be van-e jelentve az ember? Hiszen ha nem jelentenek be, akkor nem lesz nyugdíjunk, a nők ha gyereket vállalnak, nem kapnak GYED-et, csak alamizsna GYES-t, nincs TB-nk, és nem járulunk semmivel hozzá a közös terhekhez sem...


Vajon miért nem állunk ki magunkért? Főleg most, hogy az adókönnyítés miatt már közel sem kerül annyiba a munkaadónak a bejelentésünk, mint tavaly... Mi kellene ahhoz, hogy tudatos munkavállalóvá váljunk?


2011. febr. 10. 13:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Pedróka megint le vagy maradva. Én már megöregedtem. Magyarázd a kölköknek milyen fontos, hátha ők még beveszik. Tőlem már mindent elloptak és tudom, hogy egyedül önmagamra számíthatok és arra a készpénzre ami a zsebemben van!
2011. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

" De ha baj van, vagy csak megöregszel, akkor ez alapján fogod kapni a juttatásokat, és ha az kevés lesz, akkor te leszel felháborodva."


Mért lennék??? Eddig is csak annyit kértem, hogy ne lopjanak! Nekem egy se adjon nyugdíjat, se semmit, azt ne lopja el amit megkeresek annyival én már beérem!

2011. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
igen
2011. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Dubiis:


Ezt te sem gondolod komolyan, hogy a bankadó (ami a bankok extraprofitjának a profitjának a tízmilliomoda) miatt te most nekiállsz rettegni, hogy mikor vetnek ki rád is különadót...? Már megbocsáss, de én (az adós) milliókat buktam a válságon, mert minden kockázatot én viseltem, míg a bank gyakorlatilag még nyert is a válságon, hiszen a gyenge forint-árfolyam neki kedvezett, amikor kiküldte a havi törlesztőrészletemet. Bármi történjék is, ő ki fogja belőlem verni a saját tőkéjét, de még a hasznát is, én meg, ha nem tudok fizetni, szépen elbukom az önerőmet. Ennyi erővel az uzsorásokat sem szabadna lecsukni, hiszen ők is csak "szabadon befektetik a pénzüket", és milyen alapon akarjuk mi ezért megbüntetni őket???


Már megbocsáss, de nincs még egy ország, ahol a bankok ilyen drágán mérnék a szolgáltatásaikat, mint nálunk, arról nem is szólva, hogy a kockázatelemzők is mind nekik dolgoznak, ezt is a saját bőrömön tapasztaltam. A válság előtt fél évvel vettem fel a svájci frank alapú hitelemet, amit az általam fizetett banki szakember ajánlott. Ő már akkor is tudta, hogy bele fogunk bukni, mégis ajánlotta, mert az extra profithoz ugyebár kellenek a hitelfelvevők... Ezek után biztosan nem fogom őket sajnálni azért a kis különadóért, ami egyébként még csak meg sem billentette őket, nemhogy a létezésüket tette volna kockára. Nem vonultak ki felháborodva az országból, még így is messze megéri nekik, amit csinálnak.


Egy szó, mint száz, inkább a bankok fizessenek különadót, minthogy mi, akik tönkrementünk, megint kapjunk egy megszorító csomagot a nyakunkba, amibe aztán végleg belefulladhatunk...


A nyugdíjrendszert pedig inkább hagyjuk. Ha akartál, maradhattál. Ha akarsz, most is gyűjtögethetsz magadnak, dolgozhatsz feketén, és amit nem adózol le, azt elteheted magadnak egy számlára. Én, ha nem haragszol, inkább az állami rendszerben hiszek, mint a profitorientált magánszektorban, akinek nem én számítok, hanem a pénzem, meg a haszon, amit rajtam kereshet meg.

2011. febr. 10. 16:21
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

"annak, hogy mennyi járulékot fizetsz be, nem sok köze van a nyugdíjad összegéhez..."

- Valóban? A nyugdíjad összegét a (bejelentett) fizetésed alapján állapítják meg. A járulékokat szintén a (bejelentett) fizetésed alapján vonják. Tényleg nincs összefüggés?


"Tőlem már mindent elloptak..."

- Elhiszem. És? Nyugdíjat sem akarsz???


"Nekem egy se adjon nyugdíjat, se semmit"

- Ok. És ha holnap baleset ér, hagyjanak nyugodtan elvérezni, igaz? De ha túl is éled, rokkantnyugdíjra sem tartasz igényt. Ezt az önfeláldozást!


Pedro

2011. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

fontos, de nem jelentkezek a klubba, mert ennyi erővel mindenféle ... klubhoz jelentkezhetnék, aminek nincs értelme.

a bejelentett munkahely az ilyen alap, sztem mindenkinél (persze emellett lehet csinálni ezt-azt extra pénzért, de az csak kiegészítés).

2011. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!