Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudtál elhelyezkedni a...

Hogy tudtál elhelyezkedni a jelenlegi munkahelyeden? Ismeretség alapján, vagy állásinterjú után?

Figyelt kérdés

Érdekelne kinek hogy alakult.Én most keresek munkát-sajnos nem sok sikerrel eddig.

Minden végzettség és beosztás érdekel ;)

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 6. 09:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
szia! én állásinterjú által. szerencsére másfél hónap alatt sikerült találnom. Március 7-én kitettek, és április 18-án kezdtem a következőn. Egyszerű alkalmazott vagyok egy nagy cégnél. Úgyhogy fel a fejjel :D
2011. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, OKJ-s papírom van, 3 éve dolgozom itt, értékesítési asszisztensként és állásinterjú után sikerült elhelyezkednem. De szeretném itt hagyni, keresek is munkát, rengeteg helyre küldtem önéletrajzot, de semmi :(

Nem tudom, jelen helyzetben hogyan lehet elhelyezkedni (ismerős útján tudnék menni egy helyre, de ismerősöm azt mondja, azt a helyet nem ajánlja senkinek...)

2011. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre kíváncsi leszek, mert két helyről várok visszajelzést, az egyiknél hirdetés alapján mentem, a másiknál korábbi ismeretség (aki embert keresett, szólt az ismerőseinek, egyikük nekem, így indult). Egy héten belül válaszolnak mindkettőre, de kíváncsi leszek, hogy melyik jön össze.
2011. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Jelenlegi munkahelyemre ismeretség alapján helyezkedtem el. A télen 3 hónapon keresztül kerestem munkát, de semmi. Én is szeretnék váltani, de nem megy.
2011. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Én Angliában élek.Minimális nyelvtudással rendelkezem.

Az egyik part time állásomat a párom angol barátjának köszönhetem.Ő ajánlott be.

A főállásomat a páromnak köszönhetem,oda meg ő ajánlott be.

Így alap angol tudással is dolgozom. A part time meló az iroda takarítás.A főállás pedig egy mobiltelefon (motorolla) összeszerelésnél minőség ellenőrként dolgozom.

(otthon sosem dolgoztam ilyen munkakörben)

2011. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Feladott álláshirdetésre jelentkezett egy cég, hogy menjek el hozzájuk egy beszélgetésre, mert közgazdászt keresnek.

Aztán elmentem, de akkor sajna nem tudtak velem igazából foglalkozni mert pont arra az időpontra beszéltek meg találkozót a befektetőkkel.

Aztán két hét múlva megint felhívott főnök, hogy menjek már el mégegyszer hozzájuk szétnézni meg beszélgetni.

Megint elmentem, ott peig felvázolta, hogy mi lenne a feladat, érdekel-e engem az ilyen típusú munka, beszélek-e angolul, és hogy mikor tudnék kezdeni. Lefirkantott egy számot és én mondtam, hogy holnapután :)

2011. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

A mostani helyemre:

Összetalálkoztam régi ismerősökkel és hívtak a céghez dolgozni (ők voltak a tulajok).


Most meg egy régi ügyfél talált meg és ajánlott másik munkát.


Jó időben jó helyen, és kapcsolatok! Ennyi a titok.


Ha nem keresnek meg, akkor meg kitartóan kell célirányosan pályázni, beszélgetni az ismerőseiddel és jól marketingezve szólni nekik,hogy mit keresel, tudnak-e valamit.

Mindent a kapcsolatok mozgatnak...

2011. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kis lelket öltöttek belém.Úgy el tud csüggedni az ember...De most már csak pozitívan :D !

2011. szept. 6. 18:38
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mégjobban elkeseredtem:( Nincs senkim, se szülők, se rokon. Ismerősök nagyon kevés. Nem csoda akkor, hogy már 3 éve nem dolgozom.
2011. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

tegnap 14:26 vagyok


Az utolsó komment kicsit elgondolkodtatott.

Kedves válaszoló! Hány éves vagy? Kevés kapcsolat?

Írd össze, kiket ismersz (mobilod telefonkönyve, névjegyek, Facebook, iskolatársak, régi kollégák, a szomszédok, boltosok stb).

Sokkal több embert ismersz, mint hinnéd. Semmi más dolgod nincs, csak folyamatosan kommunikálni velük. Néha 1-1 mail, telefon, együtt kávézás.

Ez a kapcsolatépítés egyik trükkje.

A másik, hogy bármit csinálsz, azt csináld úgy, hogy a tőled telhető legjobb legyen. Ugyanis a kapcsolati tőke csak akkor működik, ha tudják rólad, hogy jó vagy abban amit csinálsz és mondjuk elégedettek veled.

És így nyomot hagysz bennük, emlékeznek rád... ha ápolod a kapcsolatokat.

Nekem 10 év kemény munkám van abban, hogy most már meg-meg találnak ajánlatokkal. Ismeretség, kapcsolat és olyan munkaminőség, amiért meg vannak elégedve velem.

De ezt el kell kezdeni valahol.


Sok sikert kívánok mindenkinek.

2011. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!