Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számodra fontos, hogy bejelent...

Számodra fontos, hogy bejelentsenek a munkahelyeden?

Figyelt kérdés

Létrehoztam egy klubot az Iwiwen, ahová olyan embereket várok, akiknek fontos, hogy bejelentsék őket. Alig van néhány tag... Tényleg ennyire nem fontos, hogy be van-e jelentve az ember? Hiszen ha nem jelentenek be, akkor nem lesz nyugdíjunk, a nők ha gyereket vállalnak, nem kapnak GYED-et, csak alamizsna GYES-t, nincs TB-nk, és nem járulunk semmivel hozzá a közös terhekhez sem...


Vajon miért nem állunk ki magunkért? Főleg most, hogy az adókönnyítés miatt már közel sem kerül annyiba a munkaadónak a bejelentésünk, mint tavaly... Mi kellene ahhoz, hogy tudatos munkavállalóvá váljunk?


2011. febr. 10. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Az iwiw-en? Ne viccelj, ki jár már oda? Egyébként szerintem semmi értelme egy ilyen klubnak.
2011. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem válaszoltatok. Nektek fontos, hogy be legyetek jelentve?
2011. febr. 10. 13:27
 3/16 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos lenni mindenkinek, kivéve talán azoknak, akik segély mellett dolgoznak.

Sajnos a munkaadók visszaélnek azzal a helyzettel, hogy nagyon sok a munkát kereső, és kevés a munkahely. Inkább egy olyan klubot, fórumot kellene létrehozni, ahol az ilyen kiszolgáltatott dolgozók jelezhetnék, ha ilyen helyzetbe kerültük, és nem érné őket emiatt hátrány. De itt egy újabb kérdés, hogy lehetne ezt elérni úgy, hogy ne érje őket hátrány?!

2011. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Fontos lenne, ha lenne munkahelyem, és az iwiw-et is használom.
2011. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 BlackSword ***** válasza:

Sokmindenkinek fontos lenne, hiszen a későbbiekben ugye ez alapján számolják majd a nyugdíjadat... Csak sajnos sokan meg sem merik kérdezni, hogy be vannak-e jelentve, és ha be is vannak, akkor is minimumra, és a többit (már ha kap) azt zsebből fizetik...

Nem klubbot kellene létrehoznod, hanem szekszervezetet, érdekvédelmi egyesületet, és nyíltan küzdeni ezen kizsákmányoló munkáltatókkal szemben, hogy a munkának újra legyen értéke, és becsülete...

2011. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az Iwiw Klubot csak kezdetnek szántam. Úgy gondolom, hogy először a fejekben kellene változást elérni, mert ha senki nem menne el feketén dolgozni, akkor a munkáltatók is kénytelenek lennének változtatni. Ehhez az lenne az első lépés, hogy minden munkavállaló megértse, KIZÁRÓLAG saját magával tol ki, ha feketén dolgozik.


Én addig nem lázadtam, amíg irreálisan magas volt annak a költsége, hogy engem bejelentsenek. Bevállaltam azt is, hogy ha szülök, nem fogok GYED-et kapni. (Nem is kaptam...) Viszont ez januártól megváltozott. Most már nem én fogom csődbe vinni a munkáltatómat, ha bejelent, hanem kizárólag ő visz csődbe engem, ha nem jelent be. Ahogy a munkaadók hozzá tudtak minket szoktatni a nem bejelentéshez, úgy most nekünk kellene visszaszoktatni őket a bejelentésre...


Igen, alapítani kellene egy szervezetet, ahol a munkavállalók érdekeit védik...

2011. febr. 10. 14:30
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Jelenleg nem foglalkoztatnak - főiskolára járok - és örülnék egy bejelentett munkahelynek, de hogy is mondjam csak...

Jött egy új kormány, és elvette a nyugdíjmegtakarításokat. Ezek után hogyan legyen bárki is biztos abban, hogy amit befizet, annak a gyümölcsét majd ő élvezheti? Nincs egy stabil jogszabályi környezet, minimális tabutémák sincsenek, ha valaki elkezd vállalkozni, nem tudhatja, hogy tíz év múlva nem vetnek e ki rá büntetőadót, vagy nem az ő szektora lesz az, amire különadót rónak ki. Egy szó mint száz, totális a bizonytalanság. Ha franciaországban nyitok egy fodrászüzletet, tudhatom, hogy bárki is van kormányon, nem lesz fodrász extraadó.

2011. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem fontos, fontosabb hogy fizessenek meg. Más egyebet adó TB, nyugdíj úgyis ellop a kormány akkor minek fizessem?
2011. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

"Nem fontos, fontosabb hogy fizessenek meg. Más egyebet adó TB, nyugdíj úgyis ellop a kormány akkor minek fizessem?"

- Például azért, mert ez alapján fogják majd megszabni a nyugdíjadat, ha beteg vagy, ez alapján kapod a táppénzedet... Amíg dolgozol, addig ez valóban negatívum, hiszen "a te zsebedből" veszi el a pénzt. De ha baj van, vagy csak megöregszel, akkor ez alapján fogod kapni a juttatásokat, és ha az kevés lesz, akkor te leszel felháborodva.


Pedig csak fizetni kellett (volna) a járulékokat...


Pedro

2011. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Pedro


Nem akarlek elkeseríteni, de annak, hogy mennyi járulékot fizetsz be, nem sok köze van a nyugdíjad összegéhez...

2011. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!