Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez lenne a jóléti társadalmak...

Ez lenne a jóléti társadalmak sorsa?

Figyelt kérdés

A minél nagyobb jóléthez az emberek igyekeznek sokáig tanulni, későn házasodni (ha egyáltalán házasodnak) és lehetőleg minél kevesebb gyereket vállalni, mivel minél kevesebb a gyermek, annál kevesebb pénzt kell elosztani a gyerekek között és így többet meg tudnak adni a kevés gyereknek.

Az is nagyon divatos mostanában, hogy az emberek nem vállalnak gyermeket azon megfontolásból, hogy ezzel nekik legyen kényelmesebb életük.

Ha csak logikusak akarunk maradni, akkor ez a "4 nagyszülő 2 unoka" modell egyszer oda fog vezetni, hogy öszeomlik a nyugdíjrendszerünk, mivel egyre kevesebb embernek kell eltartania egyre több embert.


Egyszer bekövetkezik az összeomlás?


2011. febr. 3. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez a rendszer tarthatatlan, ezért forszírozzák a "két pilléres nyugdíjrendszert", vagyis az állami alamizsnából éhen fogunk veszni, jobb, ha teszünk félre öreg napjainkra.


Azt még számold hozzá, hogy a "jóléti társadalom" nem ez. A jóléti társadalomban a fizetés elegendő a lakhatáshoz,

(lakáshitel vagy albérlet), a rezsi kifizetéséhez, és a mindennapi megélhetéshez (ruha és kaja), + jut jóléti kiadások, mint szórakozás, bulizás, nyaralás, luxuskiadások, és MEGTAKARÍTÁS.

Jelenleg sokan azért nem vállalnak gyereket, mert nem tudnák megadni neki az alapvetőeket se, illetve kisgyerekkel nem lehet állást találni, a férfi fizetéséből kéne élni hárman. (Jóléti társadalmakban nem gond a munkavállalás ilyen szempontból, mert egyrészt már fél éves gyereket is el lehet helyezni bölcsikben, és ki is tudják fizetni, másrészt, elmaradott országokból tömegesen áradnak a diáklányok, akik sz.rért-h.gyért elvállalják a babysitter munkát, és még örülnek is neki, mert gyakorolják a nyelvet.)

Azzal még fejeld meg az elméleted, hogy egyre több gyár automatizál, ahol csak lehet, tehát egyre kevesebb dolgozóra van szükség, így a munkanélküliek száma csak nő, tehát több az eltartott.


Erre jó megoldás jelenleg, hogy kitolják a nyugdíjkorhatárt, és csökkentik azoknak a számát, akik az egészségügy minden ellátásához hozzáférnek rendesen.

Magyarán a munkahelyeden fogsz meghalni 60 évesen szívrohamban, és nem leszel 65 évesen nyugdíjas.

Üdv a Balkánon!

2011. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Mire a sok Ratkós gyermek gyermekei nyugdíjba mennének, akkor már sanszos. Nekik már nem született annyi gyerekük, hogy eltartsák őket, előbb-utóbb lesz majd gyermektelenségi adó is. Majd azt belepótolják a nyögdíjba. Nézzétek a házon kívült ma este...
2011. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Igen egyszer össze fog itt minden omlnani kb-50 éven belül.

Itt egyébként nincs jóléti társadalom ha az lenne az emberek nem vállalnának egyre kevesebb gyereket, és egy minimálbért kereső család nem nélkülözve nevelné fel a 2 gyerekét!

2011. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Ez a tárdsadalom már régen összeomlott, valamikor a az 1975-öt követő időszakban. Mindössze arról van szó, hogy az összeomlás látványos végkifejletét, mindenki számára egyértelmű, valós következményét a legkülönbözőfélébb módszerekel, kölcsönökkel, rendszerváltással, hazugsággal, államosítással odázzák el.

Gyanítom, hogy már nem sokáig.

2011. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Egy primitív, pl. paraszti társadalomban nincs nyugdíj, meg nincs üdülés, meg fogyasztani sincs nagyon mit. Az öregekről az utódok gondoskodnak, ráadásul a hatéves gyereket már ki lehet küldeni libát őrizni, a 12 éves meg már elmegy szolgálatba. A 14-16 éves fiatal már nettó befizetője a családnak.


A jóléti társadalmakban a gyerek nem lesz nettó befizetője a családnak akár 25-30 éves korig sem, az öregeket pedig nem a gyerekeik tartják el, hanem az állami nyugdíjrendszer. Ezért az 1 gyerekes családmodell az általános. Nemcsak Magyarországon, hanem minden iparosodott, fejlett országban. Pl. már Észak-Afrika és Kelet-Ázsia, valamint Dél-Amerika is átállóban van erre a modellre, mert azok is iparosodó társadalmak, noha nyugati vagy magyar szemmel nézve ott még messze nincs jólét.


"Ha csak logikusak akarunk maradni, akkor ez a "4 nagyszülő 2 unoka" modell egyszer oda fog vezetni, hogy öszeomlik a nyugdíjrendszerünk"


Nem. Ez nem logikus gondolatmenet, hanem csak szajkózod, amit az újságban olvastad. A nyugdíjrendszerek állapota sokféle paraméterrel jellemezhető, ezeket változtatni lehet, a nyugdíjrendszer nem "összeomlik", mert emberi alkotás, változtatható.


Amúgy meg 7 milliárd ember él a Földön, az optimális kb. 1-2 mrd lenne, semmi értelme a szaporodást erőltetni.


"Egyszer bekövetkezik az összeomlás?"


Akkor lenne összeomlás, ha az említett problémákkal senki se foglalkozna és a szakemberek nem adnának ezekre a kihívásokra érdemi választ. Csak hát a valóság az, hogy a pánikkeltő félművelt újságíróknál a témához sokkal jobban értő emberek elég sokat foglalkoznak a témával.


Magyarországon pl. a nyugdíjrendszer stabilitása a következő 30-50 évre biztosított a jelenlegi tervek szerint. Erre lehet válaszolni, hogy nem hiszed el, meg lehet rinyálni, lehet hisztizni, de ez a szakembereket úgysem hatja meg, mert nekik van rálátásuk a témára, nem a vinnyogóknak.

2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem következik be.
2011. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

09:56


"Jelenleg sokan azért nem vállalnak gyereket, mert nem tudnák megadni neki az alapvetőeket se"


Termékenységi ráta (egy nőre eső gyerekszám):


Uganda 6,73

Etiópia 6,1

India 2,7

Brazília 2,2


és


Magyarország 1,4

Olaszország 1,3

Japán 1,2


Igen, biztosan így van. Szegény japánok nem tudják megadni a gyerekeknek az "alapvetőeket se", bezzeg a gazdag ugandaiak!

2011. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ma 10:33


Azért a levegőt inkább ne tartsd vissza a Nagy Összeomlás Végkifejletének eljöveteléig :))))

2011. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 titak ***** válasza:
60%

Minden jóléti társadalom idővel feléli önmagát.


Hivatalos programjuk a szegénység enyhítése. Lehet hogy ez valóban igaz, de a nagy hatalommal rendelkező állami hivatal, igencsak nagy hatalommal ruházza fel azokat akik a hatalom csúcsán vannak, és egy olyan nép felett uralkodnak, amit az évtizedek óta tartó agymosás lecsillapított. A jólét következménye, hogy gyengül az emberek képessége hogy megvédjék magukat, és hogy saját maguk gondját viseljék.


"Magyarországon a nyugdíjrendszer stabilitása a következő 30-50 évre biztosított a jelenlegi tervek szerint"


Jóléti államokban a gazdasági fejlődés üteme előbb-utóbb lelassult vagy stagnált, ez pedig lehetetlenné teszi a „dicsőséges harminc év” szociálpolitikai juttatásainak szinten tartását.


"Az Európai Bizottság a 70 éves nyugdíjkorhatárt javasolja a tagállamoknak.

... minden második magyar férfi 60 és 70 éves kora között hal meg ..... Magyarországon jelenleg nagyjából 300 ezer 60 év körül férfi van, a 70 évesek korosztályában azonban már csak 150 ezren vannak,..."


Az má biztyi. Rendesen be vagyunk biztosítva - nem is 50, mindjárt 70évre. :(

2011. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

13:04


"ez pedig lehetetlenné teszi a „dicsőséges harminc év” szociálpolitikai juttatásainak szinten tartását"


Nem szinten tartani bizonyos juttatásokat és összeomlani az két eléggé különböző dolog.


Amúgy Magyarországon nem volt dicsőséges 30 év, ami ugyanis egy francia fogalom. A mai Magyarországon pl. a nyugdíjak fizetésekhez viszonyított reálértéke kiugróan magas a 70-es vagy a 80-as évekhez képest. Ez visszaeshet 50 év múlva mondjuk a 70-es vagy 60-as évek szintjére, de azt összeomlásnak nevezni butácska hiszti.

2011. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!