Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajdaságban élek. Vannak...

Vajdaságban élek. Vannak előítéleteid?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 22:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Mondjuk az igaz, h hallottam már sok embertől olyat, h ha valaki pl. Erdélyi, akkor az "az a román".....vagy aki a megasztárban volt Felvidéki szereplő, azt is sokan úgy hívták, h a szlovák....egyébként ha vkinek vmi köze van valami más nemzethez, vagy országhoz, akkor egyből az kerül előtérbe, pl. hiába 100% magyar valaki, ha Romániában lakik, akkor ő sokaknak román.

Én is nagyobb részben vagyok magyar, mint bosnyák, mégis mindenki inkább azt jegyzi meg, h "az a bosnyák"....de engem ez egyáltalán nem zavar :)

2011. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
22:58 - Amióta őseink elindultak az őshazából, azóta nincs 100% magyar, mert annyira keveredtünk. Bár én a megcsonkított Magyarország határain belül születtem és nőttem fel, de már nagyszülőkig visszamenve se vagyok tisztán magyar (egyik nagyim lengyel származású volt), sőt, ha még tovább kutakodok, akkor még több nemzetet találnék. Tudod, mit, én nem is magyarnak, hanem embernek vallom magam.
2011. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
Nincsenek.
2011. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Szégyellje magát akinek előítéletei vannak.

A kérdezőnek üzenem, hogy ne is figyelj és

ne is foglalkozz azokkal az emberekkel, akik

sértegetik a határon kívülieket. Sajnálom, rossz

lehet érezni ezt, főleg, hogy nem tehettek róla,

hogy a határ túloldalán vagytok. Szégyellem magam

azok nevében is, akik így gondolkodnak. De az ilyenek

azok, akik ha rosszul van valaki a járdán, simán el megy

mellette. Vagy akkor örül, ha a szomszédjának rosszabbul megy. Nekem nincs előítéletem, az embert nézem mindig,

és a belső értékek alapján mérlegelek. Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy sok embernél ez politikai téma. Jobb és bal oldal, nemzetiesség. Én nem erről beszélek, nálam ez emberiesség, ha valaki normális velem, akkor én is az vagyok vele. Ha magyar is emellett az illető, az külön öröm nekem. Remélem egyszer a többség így fog gondolkozni. Üdvözlet Magyarországról, és jó hely a Vajdaság, voltam ott.

2011. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!