Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki nem hisz az összeesküvés...

Aki nem hisz az összeesküvés elméletekben az mit gondol? Ha valamit nem úgy lát, ahogy a másik de nem is tudja megmagyarázni, akkor rögtön rámondja gúnyosan: "ez csak egy összeesküvés elmélet".

Figyelt kérdés

A, Soha nem is volt

B, Régen volt a történelemben, ma már elég okosak az emberek ahhoz, hogy ilyen ne lehessen

C, Csak filmekben létezik

D, Éppen ebben a pillanatban nem létezhet, mert átlátom a dolgokat. Vagy mégse?

E, Kitalációk. Miért lennének?

F, Csak Magyarországon kívül léteznek.

G, Egyéb


Egy nagy multinál dolgozom, és ott tényszerűen lehet tudni, hogy vannak "összeesküvések".

Miért működne ez másképp, megyére, országra, kontinensre, világra kivetítve?


2011. jan. 13. 14:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

,,h a repülő, ami a Pentagon épületébe zuhant, kicsit a fizika törvényeit meghazudtolta. "


Ezt ki állítja? Mert tudtommal igazi fizikusok, vagy mérnökök nem. Pusztán az össze-esküvés elmélet hívők állítják.


Én meg a szakértőknek hiszek, és nem net-huszároknak.

2011. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

szuper ez a topik:)

öljétek megy egymást bátran:)

úgysem tudjátok meggyőzni egymást soha:)

haha:)

2011. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

17:17 vagyok


17:27nek - ez mi ha nem bizonyíték? ha arra gondolsz, hogy szószerint értsem amit írtál, nyilván nem fogom, de nem áll messze a valóságtól.


17:41nek - szerintem arra fogja terelni a szót, hogy nem gonoszak a tudósok, vagy nem antennával oldják meg...

de a lényeg pont azon lenne, hogy ezekre az összeesküvésekre sokszor csak később derül fény.


hogy bekapcsolódjak a zsidózós témába: az usa egy olyan embert kapott el, aki izraelnek kémkedett a cia-nél. egy titkos izraeli nukleáris kísérletről megszökött tudós beszámolt arról, hogy izraelnek vannak nukleáris fegyverei. ennek ellenére izrael nem ismeri el, ez nyílt titok. ugyanakkor mindenki irán miatt aggódik, holott izrael cseppet sem veszéltelenebb. a katonai megmozdulásaik nagy részében (ha hihetők az adatok kb a fele) az áldozatok civilek. magát a közelkeletet is az angolok és a franciák osztották fel egymás közt, míg a cionisták és az usa nem kapott szerepet benne. jöttek az izraeli terroristák, de az senkit se zavart. majdnem kiirtottak egy népet, de ez senkit sem zavart. a saját fajtájukat irtották a nácizmus és az inkvizíció alatt. ezek sem olyan dolgok, amik büszkévé tennék a zsidóságot. nyilván nem kollektíven kell ítélni, de ezek a dolgok léteztek/léteznek.

ha most mindenre bizonyítékot kérnétek, kicsit utána kéne járnom a linkeknek, tehát ha valaki mostanában foglalkozott a témákkal, bátran linkeljen.


a haditechnika szerintem azon a szinten járhat, ahol a scifi filmek. a startrek érintőképernyős foled kijelzője akkor még jövőnek számított, ma valóság. csak nem elérhető bárki számára. mikrohullámú tömegoszlató fegyverek az usában, sőt, lézertankok már a szovjet korban léteztek [link]

és

http://www.youtube.com/watch?v=VPM52wi9jIM&feature=related


17:45nek - ha szerinted jelentéktelen dolog a sivatagban esőt fakasztani, vagy megállítani egy vihart, akkor hívhatjuk másnak. ez akkor is egy magas fokú beavatkozás az időjárásba. nem tudom milyen urban legend ez az globális időjárásirányítás, úgyhogy felvilágosíthattok róla, kik állítják. de ha ezeket már elismerték, akkor valószínűleg sokkal többre képesek.


18:13 egyetértek. nem szabad maszatolni minél szélsőségesebb hülyeségekkel, válasszunk ki egy témát. de szerintem már ott bukja az egész, hogy a múlban kiderültek ilyenek, a jelenben miért lenne másképp?

a kérdés ugyanis az, hogy aki azt gondolja, hogy minden összeesküvéselmélet csak hülyeség, az miben "hisz"? automatikusan annak van igaza, aki nevetve kijelenti, hogy "á ez csak összeesküvéselmélet"?


20:14 igazi politikus-gondolkodás :D

2011. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Antóniaa ***** válasza:
Ezt jó volt végígolvasni... :) Kár hogy abbahagytátok... Érdekes ez a téma, de tényleg...
2011. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
50%

"ez mi ha nem bizonyíték?"

Ez nem bizonyíték, legalábbis olyan értelemben nem, hogy ezzel képesek lennének globálisan szabályozni az időjárást. És különben is ha nem hiszel a szakértőknek, akkor egy amatőr meteorológus és/vagy csillagász is megmondja, hogy mesterséges-e vagy sem. Bizonyítékot még mindig nem láttam!


"szerintem arra fogja terelni a szót, hogy nem gonoszak a tudósok, vagy nem antennával oldják meg..."

Mondtam, ha nem hiszel a tudósoknak, akkor kérdezz meg egy amatőrt. Vagy ilyenkor meg ti jöttök azzal, hogy mindenki benne van?


"egy titkos izraeli nukleáris kísérletről megszökött tudós beszámolt arról, hogy izraelnek vannak nukleáris fegyverei."

Ez köztudott ez nem konteó!


"ugyanakkor mindenki irán miatt aggódik, holott izrael cseppet sem veszéltelenebb."

Izrael nem veszélytelen, de korántsem jelent akkora veszélyt mint Irán. És Irán az aki olyan rakétákkal rendelkezik, amivel kilőheti az egész európai kontinenst. Most mondhatod, hogy nem biztos, hogy felhasználná ellenünk, csakhogy a politika nem így működik. Addig vannak titkos tárgyalások, stb... De ez nem összeesküvés, hanem POLITIKA és NAGYHATALMI érdek!!!!


"a katonai megmozdulásaik nagy részében (ha hihetők az adatok kb a fele) az áldozatok civilek."

És ki az aki az irán által pénzelt rakétákkal civilek lakta helyről lő, hogy amikor érkezik a válaszcsapás, akkor legyenek áldozatok??? A palesztínok úgy vannak vele, hogy nemes ügyért meghalni dicsőség! És hogy lehet az, hogy paleszínok háborús bűnnek tekintik az izraeli rakéta támadásokat, de amikor ők lőnek civileket rakétákkal az nem bűn?!


"majdnem kiirtottak egy népet"

Na azért ne túlozzunk!


"de ez senkit sem zavart."

Áh, tényleg nem? Azért ítélte el őket az egész Unió a legutóbbi megmozdulásuk alkalmával?!!!


"a saját fajtájukat irtották a nácizmus és az inkvizíció alatt."

Na ez összeesküvés!!! Erre a minimum, hogy bizonyítékkal szolgálsz, mert az állításod neked kellene igazolni.


U.I.: Nem gondolom, hogy a zsidók szentek és ártatlanok, de azt sem szabad gondolni, hogy a paleszinok olyan hűde jó fiúk. Egyik sem különb a másiknál, idióta szemiták maradjanak a helyükön és ott pattogjanak!


"ha most mindenre bizonyítékot kérnétek, kicsit utána kéne járnom a linkeknek, tehát ha valaki mostanában foglalkozott a témákkal, bátran linkeljen."

Pedig a bizonyítás mindennek a lényege!


"a haditechnika szerintem azon a szinten járhat, ahol a scifi filmek. a startrek érintőképernyős foled kijelzője akkor még jövőnek számított, ma valóság. csak nem elérhető bárki számára."

Ezt elhiszem.

"mikrohullámú tömegoszlató fegyverek az usában, sőt, lézertankok már a szovjet korban léteztek"

Ezt viszont már nem! Majd pont egy jútúb videó a bizonyíték? Viszont lézerfegyver van.


"ha szerinted jelentéktelen dolog a sivatagban esőt fakasztani, vagy megállítani egy vihart, akkor hívhatjuk másnak. ez akkor is egy magas fokú beavatkozás az időjárásba. nem tudom milyen urban legend ez az globális időjárásirányítás, úgyhogy felvilágosíthattok róla, kik állítják. de ha ezeket már elismerték, akkor valószínűleg sokkal többre képesek."

Igen, de ha szerinted vannak ilyenek, akkor mire és hol használták fel, ami szerinted konteó? Csak nem a tahitii földrengésnél vagy netalán a pakisztáni áradásnál? Egy ilyen fegyvert bevetni - mégha titkos is - csak politikia indokkal szoktak bevetni! Itt hol az indok? Pakisztán olyan befolyásos? Vagy Haiti? Ne röhögtess!


"a kérdés ugyanis az, hogy aki azt gondolja, hogy minden összeesküvéselmélet csak hülyeség, az miben "hisz"? automatikusan annak van igaza, aki nevetve kijelenti, hogy "á ez csak összeesküvéselmélet"?"

Nem! Amit egyesek összeeskövésnek gondolnak az néha egyszerű politikia motiváció és semmi népességszabályozás, agykontroll, stb... nincs mögötte. De azért nem mindegy mire mondjuk, mert például ilyen HAARP gondolatszabályozás dolgok baromságok.

2011. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

17:17 vagyok


13:05nek

amit itt írogatsz egy jellemzően ignoráns viselkedési forma. hülyeséget adsz mások szájába, majd azt cáfolod. ha valaki nem ért egyet veled, akkor valószínűleg az ellenkező oldalon áll. ha iszlám témába írunk, akkor terrorista vagyok, ha zsidó témába, akkor antiszemita...

ez cseppet sem áll távolabb a globális időjárásirányító gonosz tudósokról


másrészt egy gyakorlottabb vitázó számára az sem igazán jelent sokat, hogy x alkalommal ugyanazt hajtogatod, majd a végén elmondod, hogy nem látsz semmi bizonyítékot, tehát igazad van.


hogy értsd: nem célom bebizonyítani a gonosz tudósokat, meg haitit meg az összes felvetésed... csak rávilágítottam arra, hogy az összeesküvéselméletek része igaz lehet, például amit "baromságnak" tartasz, az nem áll messze a valóságtól. a gyakori eső a sivatagban időjárásmanipuláció, ezt csak az nem látja, aki nem akarja. az, hogy ezt "gonosz" dolgokra használták, lehetséges, hogy ha még nem, akkor fogják, az méginkább...


semmi sem összeesküvés, hanem "politika meg nagyhatalmak" így már egészen más. nem összeesküdünk pistike ellen hogy ellopjuk a labdáját, csak mi megtehetjük mert nagyobbak vagyunk és érdekünkben áll. :)


most nem megyek bele abba a csőbe, hogy kikeresek egy rakás linket, te meg sorra kritizálod mindet, és "egyik sem bizonyíték". főleg nem olyan dolgokba ahol relatív mértékek vannak.

nem célom meggyőzni senkit sem, és nem érdekel ha hiteltelen vagyok, főleg ilyen fokú konokság mellet. mi nem beszélgetünk, hanem a véleményed hajtogatod.


ha egy rádióhullámú harckocsiról készült videó sem győz meg, akkor nincs értelme beszélni veled.


én meg nem hiszem, hogy létezik lézerfegyver, nem hiszek haiti létezésében sem, sőt, a politika létezésében sem. de videókat meg linkeket ne küldj, az nem bizonyíték. és ne röhögtess, hogy a haitiak szálltak először a holdra, ezt mindenki tudja hogy nem igaz...

kb ilyen veled beszélgetni.


mellesleg a politika és a népszabályozás nem elkülöníthető dolog, mivel a politika maga a néppel foglalkozó jelenség. a gyerek után járó segély is csak egy "manipuláció" a népességszabályozásra. mint amikor az is manipuláció, ha reklámok vesznek körül, holott CSAK üzleti motiváció van mögötte. ez is csak egy nyílt titok. nyilván nem azt fogja mondani, hogy "egyél több hamburgert hogy gazdagabb legyek és jachtot vehessek" hanem azt, hogy "milyen egészséges, finom, neked erre van szükséged, de most olcsón megkapod"...


a világot érdekek irányítják, ezen nincs mit cifrázni, és nem mindenki akarja hogy mindenki tudjon mindent.

2011. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
77%

,,hogy bekapcsolódjak a zsidózós témába: az usa egy olyan embert kapott el, aki izraelnek kémkedett a cia-nél"ű


Bizonyíték? Na, az hol van? Én nem látok sehol ilyet. Az nem bizonyíték, hogy te ezt leírod. Vagy nem érted mi a bizonyíték fogalma?


,,izraelnek vannak nukleáris fegyverei"


Igen, és? Ezt mindenki tudja, ez teljesen nyilvános dolog. Én is tudom, pedig kém sem vagyok. A wiki-vel egy perc alatt kideríthető.


,,lézertankok már a szovjet korban léteztek"


Lézertank...te jó ég!


,,- ha szerinted jelentéktelen dolog a sivatagban esőt fakasztani"


Nem. Szerintem nem jelentéktelen. De ez nem az időjárás irányítása.


,,saját fajtájukat irtották a nácizmus és az inkvizíció alatt. ezek sem olyan dolgok, amik büszkévé tennék a zsidóságot"


Saját magukat? Úgy érted, a zsidók önmagukat küldték koncentrációs táborba? És az inkvizícióról is ők tehetnek? Én meg azt hittem a katolikus egyház.

2011. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Azért eléggé eltértünk a tárgytól :) ezért nem is szeretnék belemenni a témákba, amiket felvetettetek.


Maradnék Aladár és Bercinél, ilyen típusú összeesküvésekkel gondolom mindenki találkozott. És hogy kielégítsem a szaftos pletykákra vágyó válaszolók kíváncsiságát, kb. ilyen típusú összeesküvéseket képzeljetek el a multinál, ahol dolgozom.

Még annyival kiegészíteném, hogy bizonyos pozíciókból (ezt most nem csak felfelé értem, akár oldalágú is lehet, attól függ, hogy jó időben jó helyen vagy-e) lehet látni és tudni ezekről az összeesküvésekről.

Viszont a többiek csak találgatnak és gyártják az összeesküvés elméleteket, te viszont ha épp szerencsés helyen vagy, (és látod magát az összeesküvést is és a többiek reakcióját is) akkor látod, hogy bizony az emberek elég jól ráéreznek mi folyik a színfalak mögött, pedig nincs biztos tudásuk róla, nincs bizonyítékuk.

Ott is ugyanígy vannak ellenzők, akik szerint nem elképzelhetőek ezek az elméletek, mert...


Szóval csak annyit szerettem volna ezzel mondani, (már előttem is leírtátok), hogy biztos van olyan összeesküvés elmélet, ami igaz, vagy legalábbis részben igaz.

Amit furcsállok viszont, hogy az emberek többsége mindig az "akkor és ott összeesküvéselméletet" nem tartja igaznak, nevetségesnek tartja. Mert nincs rá bizonyíték.


Jól ki van ez találva :D


Kíváncsi lennék rá, hogy akik azt írják, el tudják képzelni, hogy vannak összeesküvések, de amik most "futnak" azok pont nem azok, ők mondták-e már egy KONKRÉT helyzetre, hogy itt bizony összeesküvés lehet mögötte.

2011. jan. 14. 17:38
 39/48 anonim ***** válasza:

Dantes elárulnád nekem, h hová lett a gép?


Van egy olyan érzésem, h te nem vágod ezt a Pentagonos sztorit, de amúgy kb. olyan mintha a kocsiddal telibevernél egy oszlopot, aztán mikor kijön a biztosító, azt mondod, h azért nincs meg a kocsi, mert a baleset során teljesen a kasznival együtt elégett!

Ehhez neked milyen bizonyíték kell? ennyi józan paraszti eszed nincs, h ennyire magadtól rájöjj, h nem éghet csak úgy el egy komplett gép?

2011. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
a Trutv-n van egy olyan sorozat,hogy:conspiraci theory with jesse ventura.youtube-on ra tudsz keresni.nagyon erdekes es elgondolkodtatto.de hogy mi igaz azt mi nem tudhatjuk...de epp ezert elmelet,mert elmeletben igaz lehet...
2011. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!