Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is utája a franciákat...

Más is utája a franciákat vagy csak mi?

Figyelt kérdés
A környezetemben 25-30 ember.
2010. dec. 11. 22:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem utálom őket, de bizonyos dolgokért haragszom rájuk.
2010. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Már megint az utolsónak van igaza. :D
2010. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Én kifejezetten kedvelem a franciákat, a francia kultúrát, a francia filmeket, ételeket, az országot, az írókat.


Ja, hogy Trianon miatt utálnom kéne őket? A trianoni békét elítélem és utálom, de nem a franciákat összességében. Akik egyébként rögtön rá is jöttek, hogy nem éppen azt kellett volna tenniük Magyarországgal, amit végül is csináltak.

2010. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
hát sokra mentünk vele hogy rájöttek. Amikor meg megszált minket az orosz meg a török akkor meg sajnáltak minket az is sokat segített nekünk.
2010. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

"Amikor meg megszált minket az orosz meg a török akkor meg sajnáltak minket az is sokat segített nekünk."


Lószart sajnáltak. Ők uszították ránk a törököt, mivel szövetségest akartak a Habsburg birodalom elleni háborújukban. A Cognac-i Liga tagjai voltak mind. És mivel ez idő tájt épp Habsburg Ferdinánd volt a királyunk... a többit tudjátok.

2010. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A franciákat divat utálni, a britek, amerikaiak, spanyolok, németek stb. utálják őket. A magyarok is, természetesen. Én mondjuk nem, de a többség igen. A franciákról ugyanis az a sztereotípia, hogy udvariatlanok, erőszakosak, barátságtalanok, mindenkit lenéznek, aki nem francia, idegengyűlölőek, bunkók stb.
2010. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
hát igen,ez is magyar mentalitás,istenem emberek,ennyire hülyék ne legyetek,ilyen erővel mindenkit lehetne utálni vmi miatt,szánalmas erőlködés
2010. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
mellesleg nekem a sárközy rezsim nagyon szimpi,qrva erős a gazdaságuk,közben az egész euróövezet szarban van meg omlanak össze a gazdaságok,a franciáké bivalyerős,persze a németeké is, azonkívül jól kitoloncolta a cigányokat bulgáriába meg romániába és ellenzi a 2 ország schengeni csatlakozását hogy ne árasszanak el bennünket még jobban
2010. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%
Egyet magyarázzatok meg nekem! A franciákat, mint nép és kultúra, hogy lehet utálni egy szerződés miatt, amit az akkori politikai elitjük hozott tető alá? Hogy lehet kollektíven utálni egy népet a vezetőjük miatt? Ráadásul az "akkoriak" már nem élnek többségükben, a mai franciák jó, ha tudják, hogy hol van Magyarország. A szerződéssel kapcsolatban meg azt szeretném megkérdezni, hogy az konkrétan a franciák bűne? Én úgy gondolom, hogy a németek és az oroszok is mellette voltak. Vagy Clemanceau olyan népszerű lett volna, hogy a megtépázott Franciaországgal a háta mögött az összes tárgyaló féllel lenyeleti a szerződést, akaratát? Én úgy tudom, hogy egy hisztérikus senkiházi volt! Tényleg ekkora szava lett volna egy ilyen idiótának?
2010. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
42%
Igen tényleg ekkora szava volt, egy kis történelmet kéne tanulni. Csakis neki meg a francia diplomatáknak köszönhetjük, hogy ennyire megcsonkítottak minket, a többi győztes nem akarta ennyire megalázni Magyarországot csak a franciák. Ettől függetlenül én nem utálom őket, de kétségtelen, hogy nem egy szimpatikus nép. Ennyi.
2010. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!