Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az összeesküvés...

Mit gondoltok az összeesküvés elméletről?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy vannak akik vehemensen és konzekvensen tagadják, bármennyi tényt képesek figyelmen kívül hagyni, és tudom, hogy vannak akik bármi is történik, azonnal ezzel hozakodnak elő. Mégis érdekelne egy-két komolyabb, vagy esetleg független, szkeptikus vélemény is!
2010. nov. 24. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Az mind igaz. Nekem egyfolytában ezt mondják a hangok a fejemben.

Lényegében minden technikai, és társadalmi feltétel adott ahhoz, hogy hasonló összeesküvések kialakulhassanak. Azt, hogy valóban léteznek e, azt nem lehetséges bebizonyítani ugyanúgy, ahogyan megcáfolni sem lehetséges.

2010. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: konkrétan melyik összeesküvés elméletre gondolsz? Mert tudod, van jó pár ezer.
2010. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mind mindent, nem árt ezt is értelmesen megközelíteni. Először is nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. Tehát sajnos van bizonyos alapjuk azoknak a feltételezéseknek, hogy a döntéshozatali mechanizmusok bizony nem a nekünk beadagolt demokratikus játékszabályok alapján működnek. A modern nagytőke olyan óriási vagyonnal rendelkezik, ami az államok lehetőségeit messze meghaladja. Lényegében a nagytőke hozzájárulása kell a politikai vezetővé váláshoz (mert ők finanszírozzák a kampányokat és egyebeket), és világosan látszik például az állami szabályozásból, hogy az mindenben a nagytőke érdekit szolgálja. Ezért van például az a rengeteg előírás, ami akár egy mikróvállalkozás megindításához is elő van írva, és ami pár évtizede még nem volt. Azért, hogy a rabszolgák (alkalmazottak) örökké rabszolgák maradjanak, és csak a nagytőke tudjon vállalkozni. Az állam ma már teljes egészében képtelen a társadalmi érdekek és a közjó megjelenítésére és érvényesítésére.


Ha nem az állam dönt a fontos kérdésekben, akkor bizony felmerül, hogy ki. Hát az a nagytőke, akit sose látott senki, aki sose jelenik meg, akit nem választott senki. És ettől kezdve az egész demokratikus mechanizmus porhintéssé válik. És már el is jutottunk az összeesküvés-elmélet közepébe.


Persze ennek is vannak túlzásai. Nem igaz az, hogy mindig minden előre megírt programok és forgatókönyvek szerint halad. Van a történelemben továbbra is spontaneitás és véletlen, viszont sok minden tényleg nem az, aminek látszik.

2010. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mégis érdekelne egy-két komolyabb, vagy esetleg független, szkeptikus vélemény is!"

Kérdés nélkül nehéz lesz!

Tedd már fel rendesen!

2010. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
18.54 tökéletes megértette a kérdést. Bizonyos körök világuralmi törekvéseire vonatkozik a klasszikus összeesküvés-elmélet. Néhol mint "Hetek" vannak említve, ami adott esetben a G20-at is irányítja, a különböző kormányokat, nemzetpolitikát, mindent, a gazdasági "játékszabályok" folyamatos alakításával. Ha úgy hozza az érdekük, holnap ÉKorea nekimegy Délnek, szóval mindent!
2010. nov. 25. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha ez mind igaz, akkor sem tudunk mit tenni

de én a neten már annyi hülyeséget olvastam, hogy már sajnos nem tudok ezeknek hinni

mert úgy se lesz semmi

eddig még semmi nem valósult meg amit a neten írtak vagy akárhol máshol

minden csak kvatylasz

de inkább legyen az mint valós nem??

2010. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!