Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretitek a zsidókat?

Szeretitek a zsidókat?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretitek, akkor miért nem?
2010. nov. 13. 11:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%
Miért kéne szeretnem őket? Miért kéne bárhogyan éreznem irántuk?
2010. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%
utolsónál a pont!
2010. nov. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

"Miért kéne szeretnem őket? Miért kéne bárhogyan éreznem irántuk?"

Ja ez jó kérdés.

Én nem szeretem a fehéreket, sárgákat, feketéket.

Nem az alapján szeretek valakit, hogy mi a színe, vallás, hovatartozása.

Szerethetek zsidót, keresztényt, feketét, fehért.

Csak a belső tulajdonságai a fontosak.

2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%
Leszarom az emberek származását
2010. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne valakit azért szeretni, v. nem szeretni mert ilyen vagy olyan származású.

Viszont jó kérdés ugyanakkor, hogy Izraelt, mint államot beleértjük-e, mert arról már nem vagyok olyan jó véleménnyel, de erről az izraeli vezetés tehet, és nem a zsidó nép.

2010. nov. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
57%

Igen, én kifejezetten szeretem őket. Hogy miért? Mert sorsukból adódóan érzékeny lelkek. Náluk jobban senki sem érti meg a nőni lelket. Azonkívül tehetségesek is. Ne menjünk messzire, nézd meg a zenészek közt mennyi van. Nem akarom most megnevezni őket, de mind, mind nagyon tehetséges. Aztán a filmművészetben is nézzél körül. Ott ugyanez a helyzet, és az irodalomban is. Radnótit tán említhetem. Ő kinek ártott?

Az már más kérdés, hogy Izrael politikájával nem értek egyet.

De hát a politikát sosem a nép csinálja. A népet leszarták mindig, mindenütt. A balhét meg a nép viszi el mindig. Nézd csak Magyarország történetét is. Bár magunkat nem sorolom a legtisztességesebb nemzet közé.

A zsidó családok nagyon összetartóak. Összefognak egymásért és segítik egymást. Hát miért ne? Nem kerül az semmibe? És itt nem az ortodox zsidókról beszélek feltétlenül, hanem a polgári zsidóságról. Bár engem is úgy neveltek volna, ahogy őket. Több lenne az önbizalmam. Nekik van hitük önmagukban. Ezért tudnak elérni célokat.

2010. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
23%
Kutass a történelembe és majd megtudod hogy miért nem szeretik őket az okosabb emberek. A naiv ás buta ember akinek a mai technológiával (rádió tv stb.) kimosták az agyát az nem tud különbséget tenni. Szóval nem jó dolog a zsidó.
2010. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
18%
Meg itt a nagy példa a 20.27 válaszoló. Egy elvakított kimosott ember. Tehetségeseg??????. Nevetséges amiket ír. El sem tudja képzelni, hogy a világ kik miatt és miért tart itt. Meg az a nagy gond, hogy pont az az ember nem látja a bajt akinek kéne. A MAGYAR. Kedves 20.27 olvass kicsit. De az igazi történelmet. A Magyar kiirtása a CÉL. Mi vagyunk a fő ellenségük.
2010. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Hát, én vagyok, aki nem ismerek.

Senki sem jelentette be nekem,

és én sem szoktam megkérdezni: Te nem vagy zsidó véletlenül?


De ha az anyja nem volt zsidó, akkor gondolom, ő sem az.

Csak tudnám. Valaki mondta volna. Pl. ha valaki cigány, azt mindig bejelentik róla. Pedig az sem mindig látszik, pl. van egy cigány ismerősöm, akinek hófehér bőre, és nagy szürke cica-szemei vannak.

Pl. olyat ismerek, aki sváb. Vagy román. Székely. Nazarénus. Leszbikus. Úgyhogy, gondolom, tudnám, ha ismernék zsidót, hiszen ezeket is tudom.

2010. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Az egyént gyakran igen a hatásukat az országra nem.


Először egy félig off: Nem minden világvezető és gazdag zsidó! Magyarországon és Közép-Kelet Európában azért gondoljuk ezt, mert itt a németeken kívül ők adták a polgárság jelentős részét évszázadokon át. Angliában az arisztokrácia az egyik legjelentősebb rétege a gazdagoknak. A gyáripar például tradicionálisan a kezűkben van a nemeseknek.


Nekem volt hogy rengeteg ismerősöm egy munka és egy nonprofit közösség miatt. És elkezdtem számolgatni és az ismerőseim több mint 3/4 zsidó volt. Vagy ő, vagy családtagja mondta el, vagy viselt egyértelmű jelet. Egyikről sem tudtam, meg hogy kicseszet volna egy magyarral is (aki nem zsidó volt).


Off: Azért jellemző hogy pont nekik volt előbb kocsijuk.


Igaz náluk a tanulásnak sokkal nagyobb a becsülete. És a tévhitekkel ellentétben a munkának is nagyobb a becsben tartása. Bár ez utóbbiban csak akkor, ha más nem végzi, végezheti el helyettük.


Sokkal nagyobb bennük az összetartás, ezért komoly riválisai voltak a magyarországi németségnek is.


2010-11-20 20:27-esnek


Tényleg jól megértik a női lelket. ;) Amúgy tényleg tudnak nagyon barátságosak lenni. De annyi félre kufircolást és válást másoknál, soha nem láttam. Ja és annyi bunkó macsót és papucsot sem. Ilyen szélsőséges jelemek. Igaz a legnagyobb kisebbségből, ha 20 embert ismertem, akkor túlzok.


Radnóti nem szerette a zsidóságát, ki is keresztelkedett. Magyar hazafi volt. Nem illik a származásával előjönni. Tudom, hogy mint ritka zsidó költő zseni a magyar zsidóságnak fontos. De ő inkább magyar keresztény, mint zsidó. És a zsidók számára inkább kellemetlen figurának kellene lennie.


A film nem tehetségen, hanem pénzen múlik elsősorban. Bár sok pénzből is lehet rossz filmet készíteni.


Azért Izraelben gépisztolyal szaladgáló, arabokra vadászó civilek sem ritkák. És csak egy liberális (többségében szemita unokatestvér) kisebbség ítéli el ezeket a vadbarmokat.


A médiában három elvárás van, legyél zsidó, szexre könnyen kapható és legyen összeköttetésed. Az első kettőből, kilehet találni milyen protekciód lehet.


30’s F Bp.

2010. dec. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!