Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges lesz, hogy pár év...

Lehetséges lesz, hogy pár év múlva az EU legyen a bolygó társadalmilag és technológiai legfejlettebb területe?

Figyelt kérdés

Mert jelenleg az USA, az EU és Japán a 3 legfejlettebb terület, de Japán csak technológiailag fejlett, társadalmilag nagy problémák vannak, és vidéken az infrastruktúra középkori.


Az USA valamivel jobb, de ott meg az infrastruktúrát nem igazán fejlesztik és egy csomó ember hülyeségekben hisz, ami visszaveti az ország fejlődését.


Az EU viszont mind társadalmilag, mind technológiailag nagyon fejlett.


2010. nov. 11. 11:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nem
2010. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen az ilyen mentalitásúak identitástudatára gondolok, mint te.

A valamennyit beszél angolul nem elég, elsődleges nyelvnek kéne mindenhol, márpedig a franciák, németek, stb tuti nem lennének a dolog mellett.

Ne a nagy magyarságodból indulj ki, csak vess össze két államot. Itt hol van a franciás hosszú ebédszünet, vagy az olaszországi szieszta, vagy az, hogy dolgozzunk és ne a segélyt várjuk? Akkora különbségek vannak csak mentalitásban, napi rutonban, mindenben. És igenis vannak néprajzosok, néptáncosok pl dögivel, de nem teljesen erre gondoltam. Megjegyzem én is "vidéki" vagyok.

Persze egy ilyen éhenkórász állam, mint mi szeretnénk egy egységes nagyszerűséget, de az ember egy önző állat, azt várhatod, hogy feladják, ami van. Így is csak csapoljuk a pénzt, vissza meg szinte semmit nem adhatunk.

Lehet, hogy egyszer lesz egy egységesült állam, de ez nem az elkövetkezendő évszázadban várható, de nekünk kell elkezdeni érte megdolgozni. Csak nem teszünk semmit. Ha tudod, Németországban mit kezdenek a szeméttel... nap mint nap azt látom, hogy suliban egymás mellett 5kuka van. És a Metropolt lazán beledobja minden 2ik a kommunális feliratúba, pedig ott a papír. Szóval erre még várhatsz.

Ja és latin... beszélni nem beszélték a leigázott területeken, sokan abszolút, sokan csak annyira, amennyire az esetleges ügyintézéshez éppen kellett, de az élet egyéb területein lázadás gyanánt csak a saját nyelvüket voltak hajlandóak használni. Úgyhogy ki merem jelenteni, hogy az emberek identitástudatához tartozik.

2010. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Így is csak csapoljuk a pénzt, vissza meg szinte semmit nem adhatunk"

Jópár dologban el vagy tévedve és csak egy mondatodat idéztem, mert nem akartam belinkelni a kommentedet.

Javaslom olvasd el Dr.Drábik János Magyarország kifosztása című kiadványát, aztán majd rájössz egy-két dologra- jobb esetben.

2010. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A valamennyit beszél angolul nem elég, elsődleges nyelvnek kéne mindenhol, márpedig a franciák, németek, stb tuti nem lennének a dolog mellett."

Már ne haragudj, de te miről beszélsz? A németek már most sokkal jobban beszélik az angolt, mint mondjuk a magyarok. Az hogy mondjuk az angol lenne a hivatalos, az nem azt jelentené, hogy a többi nyelvet nem használhatnák. Az angol mondjuk szövetségi intézményekben, vagy a tagállamok közötti kommunikációban lenne kötelező. Ahogy ma is! Vagy te, ha mész Spanyolországba nyaralni, nem angolul beszélsz ott?


"Ne a nagy magyarságodból indulj ki, csak vess össze két államot. Itt hol van a franciás hosszú ebédszünet, vagy az olaszországi szieszta, vagy az, hogy dolgozzunk és ne a segélyt várjuk? Akkora különbségek vannak csak mentalitásban, napi rutonban, mindenben."

Öregem, te már megint miről bezsélsz? Az USA-ban is tudod mekkora kultúrális különbségek vannak? Északon rühellik a rodeót, ami spanyol eredetű, délen viszont élnek halnak érte. Ott van a francia Louisana, Miamai, California. Olyan távol állnak egymástól mentalitásba, mint Makótól Jeruzsálem. Egyetlen közös bennük a nyelv, már ahol. Mert például Texasban, Californiában iszonyú sok mexikói bevándorló van és a spanyol ott kvázi hivatalos nyelv. Louisanaban meg már említették, hogy a francia.


"És igenis vannak néprajzosok, néptáncosok pl dögivel, de nem teljesen erre gondoltam. Megjegyzem én is "vidéki" vagyok."

Van egy nagy sza_t!


"Ja és latin... beszélni nem beszélték a leigázott területeken, sokan abszolút, sokan csak annyira, amennyire az esetleges ügyintézéshez éppen kellett, de az élet egyéb területein lázadás gyanánt csak a saját nyelvüket voltak hajlandóak használni."

Te részeg vagy? Én nem a Római Birodalom idején használt latinra gondoltam! Tudod a középkorban az összes európai államban a latin volt a közvetítő nyelv. Az arisztokrácia csak így tudott. És a Magyar Királyságban a kisebbségeket szinte csak ez tartotta itt, akkor még nem volt a magyar a hivatalos nyelv. Ott kezdődött a bibi, amikor jött a nacionalizmus. Európa leprája, ami azóta is itt rontja a levegőt!

2010. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!