Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges lesz, hogy pár év...

Lehetséges lesz, hogy pár év múlva az EU legyen a bolygó társadalmilag és technológiai legfejlettebb területe?

Figyelt kérdés

Mert jelenleg az USA, az EU és Japán a 3 legfejlettebb terület, de Japán csak technológiailag fejlett, társadalmilag nagy problémák vannak, és vidéken az infrastruktúra középkori.


Az USA valamivel jobb, de ott meg az infrastruktúrát nem igazán fejlesztik és egy csomó ember hülyeségekben hisz, ami visszaveti az ország fejlődését.


Az EU viszont mind társadalmilag, mind technológiailag nagyon fejlett.


2010. nov. 11. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de amíg az EU-ban nincs szövetségi kormányzás addig ez lehetetlen. Márpedig egy jó pár évtizednek el kell telnie ahhoz, hogy az EU politikailag egységesedni tudjon. Ráadásul most alig indult meg a gazdaság és a világ

GDP-jéből egyre kisebb részt fog adni, ezáltal kevesebb dolgot tudnak itt fejleszteni. Öregszik a társadalom, ellentétek a kisebbségiekkel, stb. Szerintem Európa története legnagyobb válsága előtt áll.

2010. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dymo ***** válasza:
100%
te miről beszélsz,h japánban vidéken az infrastruktúra középkori? lol???
2010. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy Japán nagyvárosi a világ legfejlettebb városai, de ha elmennél Japánban egy vidéki faluba akkor akár Észak-Koreában is lehetnél, csak talán nem mindenki éhezik, meg tudják, hogy kicsoda Lady Gaga.
2010. nov. 11. 11:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a japán vidéki faluk még így is sokkal fejlettebbek, mint a magyarországiak. Megkérdezhetem amúgy, hogy milyen japán társadalmi problémákra gondolsz? Mert én nem igazán hallottam ilyenről.


Az usában meg tényleg sokan hisznek hülyeségekben, de ez nem hátráltatja őket semmiben, sőt inkább előnyt jelent szerintem a fejlődés szempontjából, hisz amíg hülyeségekkel vannak elfoglalva addig sem háborognak minden szar miatt. Ráadásul azt, hogy miben hisznek nagyon könnyen lehet befolyásolni.

2010. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jah bocsi a kérdésre is kéne válaszolnom :)

Szerintem nem lehetséges, méghozzá azért, mert az eu még így is túlságosan tagolt. Japánban mindenki japán, usában már az is amerikainak mondja magát, aki csak 1 hónapja vándorolt be. Míg európában senki nem mondja, hogy európai vagyok, hanem magyar, angol, német stb... Szerintem emiatt, mert nem egységes az eu, emiatt nem leszünk a legfejlettebbek. De szerintem ez nem is baj, hiszen a boldogság nem egyenesen arányos a fejlettséggel :)

2010. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az EU azért halott elgondolás, mert közös nyelv hiányában semmi nem lesz belőle. Sokan azt várják, hogy olyan lesz, mint az USA, de azért ez az aprócska probléma sokat számít. És még pár generáció alatt sem lehet bevezetni, hogy az elsődleges pl az angol legyen, mert az országok nagyon ragaszkodnak a hagyományaikhoz, szokásaihoz, identitásukhoz, nyelvükhöz. Pont ezért rohadt nagy az eltérés, sok a vita, és sosem lesz fejlett és egységes a társadalom se. Japán pedig teljesen fejlett, sokkal jobbak a kisvárosok is, attól, hogy nincsen tele magas házakkal (földrengésbiztos) és nem zsúfolt, még teljesen fejlettek. Hasonlókról ezzel a mentalitással évezredekig is csak álmodozhatunk. XD (na de EU? Mindjárt jönnek a szíruusziak vagy a plejádok és akkor lesz itt csak jóság xD)
2010. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy a második Babilon nem itt fog Európában megvalósulni.

Már csak szövetségi kormányzás hiányozna, és annyi is lenne nekünk a kutyák kormányzása alatt.Isten ments, hogy hatalmat kapjanak!

2010. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az EU azért halott elgondolás, mert közös nyelv hiányában semmi nem lesz belőle. Sokan azt várják, hogy olyan lesz, mint az USA, de azért ez az aprócska probléma sokat számít."

Tudod, hogy most mekkora hülyeséget mondtál? Érdekes a középkorban a latin volt a közös nyelv Európában. Akkor ment, ma miért ne menne? Ez nem jelentené a kultúra feladását, a saját nyelvét meg pláne nem.


"És még pár generáció alatt sem lehet bevezetni, hogy az elsődleges pl az angol legyen, mert az országok nagyon ragaszkodnak a hagyományaikhoz, szokásaihoz, identitásukhoz, nyelvükhöz."

Miről beszélsz? Ma már szinte mindenki tud valamennyit angolul makogni! Ezt tanítják az iskolákban! És még egyszer kérdezem ez miért jelentené a kultúra feladását? Másrészt milyen kultúráról beszélsz? Mégis mi a magyar kultúra? A népzenék, a matyó ruha, a parasztház? Vidékiként mondom neked, hogy ezek már itt is kihaltak!!! Egy egységes európai kultúra van, hála a globalizációnak. Egyedül csak a nyelvünk magyar!


"Remélem, hogy a második Babilon nem itt fog Európában megvalósulni."

Miért? Én igenis egy európai szuperállamot akarok, aminek nem tud alátenni az USA, Kína, Brazília, India, Oroszország, vagyis a nagyhatalmak.

2010. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Brazília, India, Oroszország, vagyis a nagyhatalmak."


Bocs, de itt nem kaptam szikrát Tőled.

Idézgetni azért jól tudsz.

Azt a legkönnyebb.De érvelni...

2010. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

"Bocs, de itt nem kaptam szikrát Tőled.

Idézgetni azért jól tudsz.

Azt a legkönnyebb.De érvelni..."


Akkor érvelek:

Az USA ma az egyedüli szuperhatalom (ez ugye evidens), a hatalma vissza fog szorulni és mellé fel fognak jönni az előbb említettek. Ezek tények. A 21. század közepére át fog rendeződni a hatalmi struktúra. Viszont ha Európa nem akar ezek gyarmata lenni, akkor nekünk is nagyhatalommá kell válnunk, mert önmagában egyik európai állam sem versenyképes. Másrészt nem tudom elképzelni, hogy ne egységesedne a világ. Az egész történelem erről szólt, onnantól kezdve, hogy a családból kialakultak - a nála magasabb társadalmi rendszerek - a törzsek, majd abból a nemzetek. Ezt bizonyítja, hogy már szinte mindenhol vannak uniók, igaz nem annyira integráltak, mint az EU.

2010. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!