Milyen lenne a világ, ha férfiak helyett nők irányítanák?
Ma, ha megnézzük, nagyon kevés kivétellel szinte minden döntéshozói hatalom a férfiak kezében összpontosul.
Ennek eredményét mind látjuk.
Vajon milyen világban élnénk, hova jutottunk volna, ha a nők szava lenne a döntő, a női értékrend lenne a meghatározó, a női elképzelések alakítanák az eseményeket?
Az ENSZ konferencia abbol allna, hogy "semmi, hagyjuk", meg duzzogas.
39F incel
Akik azt írják hogy kevesebb háború lenne, azok nagyot tévednek. A történelem folyamán voltak női uralkodók, igaz kevesebben mint férfi uralkodók. Viszont arányosítva egy női uralkodóra több háború jut mint férfi uralkodóra. A nők hajlamosabbak az erőszakra, amennyiben ők nem érintettek. A férfiak alapvetően agresszívebbek egymással szemben "egy az egy ellen" a nők viszont sokkal hajlamosabbak erőszakhoz folyamodni, amennyiben biztosak a fölényükben.
Alapvetően szerintem a fizikai erőfölényből adódóan sosem jöhetett/jöhet létre matriarchátus, mert ha visszavezetjük a hatalmat, akkor minden a fizikai erőfölényen alapul. Leegyszerűsítve nem a királytól/királynőtől féltek az alattvalók, hanem a hadseregtől ami fölött rendelkezett. Ugyan ez átültethető a modern korba is. Nem a kormányfőktől "félünk" hanem attól a rendszertől ami biztosítja nekik a hatalmat, ezt pedig férfiak tartják fent (rendvédelem, katonaság, stb). Ugyan úgy ahogy a modern társadalom infrastruktúráját (villamoshálózat, úthálózat, vízhálózat, internethálózat, stb) szintén szinte csak férfiak építik ki, férfiak tartják fent. A nők sokkal érzékenyebbek, sokkal gondoskodóbbak és kreatívabbak a férfiaknál és hajlamosabbak az érzelmeken alapuló döntésekre, így szociális munkában, vagy más emberek gondozásában/nevelésében jeleskednek.
Mind a két nemnek megvan a szerepe, így lettünk kódolva. Egyik sem fontosabb a másiknál, mind a kettőre szükség van. Az a probléma manapság hogy a nők azt hiszik hogy lehetnek férfiak, a férfiak meg hogy lehetnek nők. Nyilván van pár kivétel, de összességében szerintem sokkal bizonytalanabb lenne a világ, ha a nők irányítanának országokat, hadseregeket.
"Ma, ha megnézzük, nagyon kevés kivétellel szinte minden döntéshozói hatalom a férfiak kezében összpontosul."
Drágám ki kell ábrándítsalak, mert már régóta nem igaz. Ezt csak az elvakult buta pasik hiszik el meg a hasonlóan elvakult és még ostobább feministák.
Az, hogy te egy férfit látsz aki éppen megnyomja a szavazógombot az nem azt jelenti, hogy az a férfi hozza meg a döntést egyedül és a hatalom az ő kezében van. Csak a nők többsége tudja, hogy ez a kirakat szerep neki nem lenne jó és nem kér belőle. Ezért szavaznak a nők is többnyire férfiakra és nem nőkre, ahogy ezért van kevesebb női jelölt is a politikában.
A valóságban ma már egy nőnek pont akkora hatalom lehet a kezében, mint bármely férfinak - ha úgy akarja.
Mond meg kérlek, hogy engem, mint nőt vagy éppen a lányomat mi akadályoz meg abban, hogy hatalomba kerülhessek, hatalmam lehessen?
#10 "csakhogy ehhez kordában kellene valahogy tartani a hormonális eredetből kifolyólag (tesztoszteron) sokkal erőszakosabb, erős rivalizálási hajlammal rendelkező férfiakat, "
Aha. Hány éves vagy te?
Javaslom próbálj meg 30.40 nő között dolgozni és előléptetésért versenyezni! Annál rosszabb nem történhet veled ami ott érne.
Nőként mondom, nem egyedül, hogy a legrosszabb az ha nők vesznek körül és a hatalom a nők kezében van, mert nem nyíltan egyenesen kapod a támadásokat, hanem hátulról és sokkal agresszívebben, kitartóbban.
Ha kicsit is megnézted volna a történelmet azt láthatod, hogy nincs különbség. Akár nő akár férfi, aki hatalmat kap a kezébe az a személyiségétől függően lesz agresszív vagy él vissza vele - vagy ellenkezőleg.
Mivel a nyugati világ történelmében a nők a közelmúltig otthon végezték a munkájukat, a férfiak csináltak minden mást a közéletben. A férfiak voltak akik békét hoztak el egy háború után, a férfiak voltak akik gyógyították az embereket, a férfiak voltak akik árvaházakat hoztak létre.
Amióta nők is végeznek mindenféle munkát azóta egyformán találsz békés, kedves és együttérző, másokért dolgozó nőt is mint férfit és ugyanúgy agresszív, háborút indító, terrorcselekményt is elkövető nőket és férfiakat is.
Minden válaszoló beleveszik abba a hibába, hogy az évezredek alatt kialakult viszonyokat tekinti alapnak. (Pl. 30-40 nő közti rivalizálás az előléptetésért - feltételezed, hogy más mód nincs is, mint a jelenlegi hierarchikus struktúra, mintha alapvetés lenne, hogy rivalizálni KELL.)
Én pont azt firtatom, milyen lenne a világ, ha mindez MÁSKÉPPEN alakul.
Különben pusztán annyi a kérdés, hogy kik játszanak jobban a férfiak alkotta szabályok szerint (hát elég nyilvánvaló, hogy a férfiak, nem?).
A férfiak jelentősen nagyobb testi erejéből eredő fizikai fölény sok mindent predesztinál, de az is kérdés, hogy lehetne ennek ellenére békésen élni.
Ha belegondolsz, minél primitívebb fejlődési szakaszban van egy társadalom, annál nagyobb szerepet játszik benne az erőszak. A fejlett társadalmak sokkal kevésbé erőszakosak, mert rájöttek, hogy az erőszak megnyilvánulását saját érdekükben korlátozni kell.
Ezt tapasztalhatod történelmi összehasonlításban is, meg a jelenkorban is. Afrika országaiban mai napig az erőszak az úr, állandó háborúskodásban élnek. Nyugat-Európában ugyanakkor azt hitték az emberek, el is felejthetik a háborút, meghaladták azt.
Sajnos nem, de ez is csak azt mutatja, hogy igazam van: nem csak csökkenteni kell az erőszakot, hanem valahogy arról is gondoskodni kellene, hogy ne veszélyeztethessenek azok, akik még nem jutottak el a felismerésig, hogy az erőszak rossz. De rossz az a válasz is, hogy akkor mi is visszavedlünk erőszakossá. Egy más, ám mégis hatékony válaszra lenne szükség.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!