Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor fogja megtámadni Putyin...

Mikor fogja megtámadni Putyin a nátót szerintetek ?

Figyelt kérdés
A kérdést azért is írom ki mert van egy olyan érzésem nézve a mostani szituációt ami ugye most már egyre rosszabb .Fenyeget -e szerintetek minket vlmi támadás? Esetleg a későbiekben ?

ápr. 12. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 Jeffrey Spender ***** válasza:
78%

# 30


Ez a háború nem 2022-ben kezdődött.


A hitlerezésed borzasztó unalmas.


Továbbá ez a téma kismilliószor ki lett tárgyalva, és mégis mindig újra kezdik. Miért ?

máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 Jeffrey Spender ***** válasza:
85%

# 30


Te csak a Fideszes narratívában tudsz gondolkodni, azonkívül nem ?


Miben nyilvánul meg a nagy Nyugati támogatás ? És mire mennek vele ?


És mit tudna a NATO felmutatni ?

máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
70%
30: bírom amikor mindig a történelmi analógiákkal jönnek, de teljesen sz@rul használják azokat.
máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
18%

31:


Miért, ki állított olyat, hogy 2022-ben kezdődött?



A hitler-analógia lehet számodra fájdalmas és unalmas, ettől még nagyon elvakultnak kell lenni ahhoz, hogy ne érezd a hasonlóságokat a két helyzet között.


Tucker Carlson interjújában hallottad Putyin milyen megértően nyilatkozott Lengyelország Hitler általi 39-es megtámadásáról?

máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 Jeffrey Spender ***** válasza:
68%

# 34


Amit Putyin csinált, azt Sztálinhoz tudnám hasonlítani. Az más dolog, hogy a Sztálinnal való párhuzam is csak félig vagy harmadáig működik.



Az 1939-es Téli háború célja Sztálin részéről az volt, hogy az Oroszországtól 1917-ben függetlenné vált Finnországot ismét saját befolyási övezetükké tegye, vagy akár a Szovjetunióba nyomja le.


A 2022-es Ukrajnai háború célja Putyin részéről az volt, hogy az Oroszországból 1991-ben kivált Ukrajnát ismét saját befolyási övezetükké tegye, vagy akár integrálja szerves részükké.


Ez az analógia, amit Sztálin, és Putyin vonatkozásában írtam, miért nem merült fel ?


Hitler az meg olyan országot nézett ki magának, ami SOHA nem volt Németország része.



Lengyelországot nem Hitler támadta meg önfejűen, hanem Sztálinnal egyeztetve, a Molotov - Ribbentrop paktum szerint közösen osztották fel Közép, és Kelet-Európát, tehát jogilag mindkettő agresszor volt, közösen, előre kitervelten, nem pedig Hitler háborúzott szólóban, egyes - egyedül.


Oroszországban államilag gerjesztett Sztálin-kultusz van, és hogy hatott volna, ha Putyin elkezdi ecsetelni, hogy Sztálin milyen volt ?


Annak idején a Szovjetuniót / Szovjet-Oroszországot zárták ki a Népszövetségből béke elleni bűnök, és háborús agresszió miatt.

máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 Jeffrey Spender ***** válasza:
57%

# 34


Maga a Krím-félsziget, sőt Ukrajna nagy része az eredetileg Oroszországé volt. Ezt bravúrosan Lenin, majd Hruscsov lekanyarították külön kerítéssel Oroszországtól 1922-ben, illetve 1954-ben.


Mire volt jó, amit ha más nem, de Hruscsov megcsinált ?


Gorbacsov szerette volna visszacsatolni ezeket Oroszországhoz, de jött egypár keményvonalas vén komcsi, meg külön Jelcin, és megbukott Gorbacsov ezirányú kísérlete.


Gorbacsov jót, vagy rosszat akart azáltal, hogy a Krímet, és az ukrajnai megyék jó részét Oroszországnál szerette volna tudni ?


Jelcinről nagyon sok felvétel készült, ahogy részegen tántorog különböző politikai rendezvényeken, a testőrei terelgették, sokszor láthatóan fogalma nem volt róla, hogy kivel kell kezet fogni, milyen irányba kellene mozdulni.


Ilyen állapotban írkálta alá az eléje tolt papírokat, és döntött a nagy kérdésekről. Rosszul.


Ezt már 1993/95/96-ban megjósolták, megírták, és publikálták a geopolitikával foglalkozó neves elemzők, mint Samuel P. Huntington, hogy Ukrajna hovatartozási, birtoklási, sőt tulajdonlási kérdése az hidegháborús szintű konfliktust fog okozni.

máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen "osszuk ketté Magyarországot" ötletek kiötlői elmehetnének harcolni az ukránok mellé. Magyarország meg maradhatna egyben, függetlenül! ;)
máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
14%

Oroszországban nem csak a szocialista sztálini, hanem a cári birodalmi nosztalgiákra is építkezik a Putyini rendszer. Ugyanúgy, ahogy a putyinizmus példaképének tekintő orbáni rendszer egyszerre képes horthista és kádárista nosztalgikus húrokat pengetni.


De ezektől a belpolitikai üzenetektől meg kell különböztetni azt, hogy az expanziós módszereiben milyen mintákat követ Putyin. És ezen a téren nem lehet nem észrevenni a Hitler módszereivel való hasonlóságot. Az orosz kisebbségek megvédésének ürügye és ennek kommunikációja nagyon hasonlít Hitler lengyelországi invázióját megelőző kommunikációhoz. Ha nem tudtál erről, ajánlom figyelmedbe a vonatkozó történelmi tényeket, főként a danzigi korridor kapcsán.


Az már csak hab a tortán, hogy Putyin a már említett Carlson-féle interjúban gyakorlatilag el is árulta magát azzal, hogy nyíltan mentegette Hitlert, mint akinek “nem volt más választása” a “nem együttműködő” Lengyelországgal szemben. Ugye milyen ismerős szófordulatok Ukrajna inváziója kapcsán is?

máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Sztálin Finnországot és Lengyelországot az orosz kisebbség védelmére, ill. az együttműködés megtagadására hivatkozva rohanta le.


Akkor Sztálin is hitlerista volt ?


Szerinted mi célt szolgált a Karél Köztársaság, meg a Fehérorosz Köztársaság a Szovjetunióban ?

máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
37%

39:


Tanultak egymástol, Putyin pedig mindkettőjük eszköztárából válogat.


A hitleri analogiat egyébként elsősorban amiatt hoztam fel, hogy jelenleg Európa egy, a 38-as müncheni egyezményt megelőző helyzethez hasonló kihívással szembesül:


Van egy expanzióban lévő hatalom, aki területeket kér magának, melynek megadása esetére békét helyez kilátásba. Akkor Hitler volt ez a személy, ma Putyin.


Akkor Churchill volt az, aki átlátta, hogy a követelés teljesítése a béke ígérete ellenében hiba volt, ma Macron latja ezt hasonlóan. A Putyin által állított dilemma tehát nagyjából ugyanaz Európában ma, mint volt 1938-ban Hitler kapcsán.


Ezt a dilemmát te, aki orosz birodalmi fejjel gondolkodsz (ki tudja miért), sosem fogod tudni igazán megérteni.

máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!