Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az miért lenne megoldás...

Progizo kérdése:

Az miért lenne megoldás Trianonra, hogy szabadon utazhatunk?

Figyelt kérdés

Sokan ezzel próbálják kioltani a magyar igazságérzetet, hogy azért fölösleges foglalkozni Trianonnal, mert az EU lehetőséget biztosít a szabad utazásra az elszakított területekre is - már amelyek szintén EU-tagok.

De ezek az egyének szívesebben is utaznak emiatt Romániába, Szlovákiába, stb? Mert én pl. nem. Én akkor mennék Erdélybe, ha ahhoz nem kellene Romániába utaznom.

És a szabad utazás még nem jelenti, hogy Erdély, Felvidék meg a többi területünk megszabadult a román, szlovák, stb. uralomtól és ami ezzel jár az adott terület számára (elrománosítás, magyargyűlölet, magyar emlékek felszámolása-pusztítása, stb.).

Mi lenne, ha inkább visszaadnák nekünk elrabolt területeinket vagy legalábbis még magyarlakta határmenti sávokat és a Székelyföldet, és szomszédaink vigasztalódnának azzal a tudattal, hogy szabadon utazhatnak oda?



2024. márc. 17. 15:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%

Magyarként a cél, hogy ki tudd fizetni a rezsit, és hogy a következő fizuig teljen kajára.

És ennyi.

Nem sok embert mozgat meg ilyen életmód mellett a nagymagyarország álom. Ami alapjaiban butaság mert mint írod is az eu lényege, hogy oda mész benne ahova csak akarsz. Nincsenek határok.

2024. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
Tudod, az országnak voltak felelős vezetői, akik bizonyos döntéseket meghoztak, mely döntések következménye lett Trianon. Az ovis szintet meghaladók pedig elfogadják a következményeket, nem pedig a homokozó sarkában toporzékolnak minden egyes nap.
2024. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%
A szabad utazás egy dolog, de attól még a magyarságot diszkriminálják a gúnyhatáron túl (mondjuk azon belül is), és ehhez az EU-nak egy szava sincs.
2024. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

Ha látok (itt) egy ilyen kérdést, mikor még mindig

nagy Magyarországról fantáziál valaki, általában

megszoktam kérdezni: miből gondolja, hogy azok az emberek akik az elcsatolt területen élnek jelenleg, Magyarországhoz szeretnének tartozni ?

(Kárpátalja egy külön dolog)

Tavaly jártam Erdélyben, több embert megkérdeztem, nem akarnak Magyarországhoz tartozni. A jelenleg Ausztriához tartozó rész..

Na, ne.

2024. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ha először a csonka Magyarországot vissza tudnánk szerezni, és legalább itt megszüntetnénk a magyarellenes diszkriminációt, valószínűleg a külhoni magyarok is másképp vélekednének.
2024. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez így halad tovább az utódjaink nem nagyon fogják érteni, hogy miért akartunk egy oroszhoz hasonló diktatúrában élni, csak reménykedni tudok hogy valami csoda történik.
2024. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
De így a ner nem tudja rátenni a kezét a szép tájakra, ott lévő kincsekre. Erdélyből is mit csinálna a ner, Tátra se lenne védve
2024. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem csak a magyarokról van szó, sőt, a területmódosítások és országhatár-tologatások mögött többségében nem az ott élő népek akarata van, hanem valamilyen politikai vagy gazdasági érdek. Magyarország pl. a területei elcsatolása előtt rengeteg fát exportált, jelenleg importra szorulunk. A felvidéki erdők, gyorsfolyású vizek, az erdélyi bányák, ércek, nyersanyagok nagyon is hiányoznak az országnak, ahogy a Kárpátok vonala is, mint természetes védelmi vonal. Ezek katonai, gazdasági érdekek, függetlenek attól hogy a felvidéki magyarok éppen hol akarnak élni.

Más kérdés persze hogy az ország vezetése jelenleg alkalmatlan még ezen kicsi terület fenntartására is, hiszen hiába maradtak meg a remek termőföldjeink, a mezőgazdaságunkat az elmúlt néhány évtizedben szisztematikusan leépítették arra a szintre, hogy ma már egyáltalán nem versenyképes az európai vállalatokkal.

De a lényeg azon van, hogy az elvesztett területek hovatartozása nem csupán demográfiai kérdés, hanem sokkal több annál. EU sem lesz örökké, majd ha 50-100 év múlva felbomlik, megnézhetjük magunkat gazdaságilag és katonailag is.

2024. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Engem pl. hidegen hagy, én nem holmi seggszagú román faluba utazok, hanem Ibizára, Miamiba, Cannesba.
2024. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy még 500 év múlva is lehet majd "Trianon-ozni" ha lesz még olyan aki így gondolkozik. Ezért nevetséges az egész. Sajnos nem lehet visszacsinálni és ezt tudomásul kéne végre venni és olyan dolgokba a fektetni energiát aminek értelme van.
2024. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!