Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Az ember színe fehér? "

"Az ember színe fehér? "

Figyelt kérdés
Tudom hogy sokan kérdezték már, de nem tudtam meg amit akartam. Arra lennék kíváncsi hogy a bibliában van-e erről szó, és hogy ha a négerek voltak az első emberek, akkor nekik miért fehér a talpuk, ez nem azt bizonyítja hogy ők származnak tőlünk?
2010. okt. 21. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez mos nem jött le kristálytisztán, hogy vallási avagy evolúciós elmélet akar lenni? :)
2010. okt. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez most nem jött le kristálytisztán, hogy vallási avagy evolúciós elmélet akar lenni? :)
2010. okt. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ember színe az evolúció során alkalmazkodott a tartózkodási helyének a klímájához, ezért a forró Afrikában fekete(ill. nagyon sötétbarna) az emberek bőre, Skandináviában pedig annyira nagyon világos, sőt egyesek annyira hófehérek, h egy átlag Magyarról azt gondolnánk, h beteg, vagy épp szellemet látott, ha ilyen lenne a bőrszíne.....a két eksztrém klíma között pedig a kettő átmenete van....északról dél felé haladva az emberek bőrszíne egyre sötétebb, mindez nyilván azért, h védje a bőrt a nap sugárzásától. A négerek tenyerén, talpán azért nem alakult ki ez, mert ott nem igazán éri napfény az embert.Persze később egyes népvándorlások/mozgások is keveredéshez, ill. nem az adott terület klímájához igazodó bőrszínűek jelenlétéhez vezettek, ahogy pl. a cigányok a Magyarországi klímaviszonyok között is sötétebb bőrrel rendelkeznek, viszont ez sztem genetikailag kódolva van, több ezer év alatt alakult ki így, és lehet, h néhány ezer év múlva a cigányok úgymond kifehérednek......az Ausztráliába bevándorolt Britek/Írek pedig sötétebb bőrűek lesznek, alkalmazkodva a klímához, de mindehhez több ezer év kell.

Ha vallási szempontból közelítjük meg a témát, akkor Isten úgy teremtette az egyes földrészekre az embereket, h alkalmazkodjon a bőrük a klímához, így védve őket a káros sugárzástól, de ha Ádám és Évánál kezdjük, akkor tegyük föl, h ők mondjuk amolyan "közepes" bőrszínűek voltak, aztán miután ki lettek űzve a paradicsomból, szaporodtak, elterjedtek a világ különböző részein, idővel alkalmazkodott a bőrük a klímához, és így megint ugyanott vagyunk, mint az evolúciós teóriánál.

Ez csak az én elképzelésem a témáról, ha tévednék valamiben, nyugodtan javítson ki vki ;)

2010. okt. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát legalábbis a modern emberé ;)
2010. okt. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány szerint a Homo Sapiens Sapiens vagyis a modern ember, ami kb. 30.000 éve jelent meg, az fekete volt, mivel Kelet-Afrikában alakult ki, és alkalmazkodott az ottani fényviszonyokhoz. Később, ahogy kivándorolt a mérsékelt égövre, fokozatosan kifehéredett a bőre az itteni fényviszonyokhoz alkalmazkodva.


A Biblia nemigazán beszél ilyesmiről, de a Bibliában sok embert csak azért ismerünk fehérnek, mert a középkori keresztény kódex-dekorálók nemigazán láttak a fehéremberen kívül más embertípusokat ezért minden Bibliai személyt fehérnek ábrázoltak.


Jézust is, amennyiben valóban létezett, nem annak a fehérembernek kell elképzelni, akinek ábrázolják. Inkább feketébb, sötétbarna bőrű lehetett, arabos arcformával.

2010. okt. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Hát figyelj, biztos hogy a feketékből többen voltak, és ők voltak előbb, dehát a majom is előbb volt mint mi:)
2010. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KÁELEF ***** válasza:
43%
A fehér embernek semmi köze a fekete majmokhoz, mondjanak bármit is az antropológusok.
2010. okt. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem

" Arra lennék kíváncsi hogy a bibliában van-e erről szó, és hogy ha a négerek voltak az első emberek, akkor nekik miért fehér a talpuk, ez nem azt bizonyítja hogy ők származnak tőlünk?"

te olyan hülye vagy hogy az már fáj!

Egy fekete miért nem lehet "modern" ember?

-.-

2010. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 03:56


-És akkor mivel magyaráznád azt, hogy a Európát és Ázsiát csupán egy hegygerinc válassza el, mégis más a bőrszín?

2010. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ám félre értés ne essék, nem vagyok rasszista.

Csupán mástol is hallottam az elméletet, amit Te is leírtál, és a kérdésemre nem tudtak választ.


Szerintem pedig egyszerű: mindenkinek megvan a saját kontinense, ez valamiért így jött létre.

2010. okt. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!