Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Poroszország miért nem olvaszt...

Poroszország miért nem olvasztotta be a Német Birodalomba az Osztrák örökös tartományokat is?

Figyelt kérdés

Poroszország gazdasági, politikai, katonai hatalom volt, leverte az osztrák csapatokat, leverte a francia sereget, tehát simán meghódíthatta volna Ausztriát is. Miért nem tette?


2.kérdés:

Poroszországé volt a vezető szerep a német tartományok között, miért hanyatlott le annyira(a második vh vége előtt) hogy meg is szűnt létezni?


2010. okt. 14. 16:56
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

"Az Oszmán Birodalmat sem azért akarták fenntartani, mert Viktória királynő puszipajtása lett volna a szultánoknak."


De a végén mégis felosztották, sőt annyira igazságtalannak érezték a törökök a békét hogy kitört a török függetlenségi háború, és új béke megkötésére kényszerült az antant 1923ban. Ez a béke már nem volt annyira igazságtalan mint az előző, hiszen a törökök megkapták egész kis-ázsiát, ami nagyobb terület mint a Sévres-i békeszerződésben meghatározott terület.


"Ugyanez a helyzet Kelet-Közép-Európában is. A Habsburg Birodalom már 400 éve fennáll. A Habsburgok Európa egyik legősibb uralkodócsaládja. Már eléggé kiismerték őket."


Igen, de mégis felosztották ezt a Birodalmat is, és nem hoztak létre új nagyhatalmat a térségben. Egyébként a kisantant azért jött létre hogy körbevegye a legyőzött osztrák-magyar népet, még a határokat is úgy alakították hogy a kisantant oldaláról jobban védhetőek lehessenek a határok. A kisantantnak viszont nem csak ez volt a szerepe, hanem a kisantant töltötte be az egykori Osztrák-Magyar Monarchia szerepét a térségben, velük akarták biztosítani az európai egyensúlyt. Még hozzájuk vehetjük Lengyelországot is.


"De egy új nagyhatalom létrejötte esetén (ami teljesen lényegtelen, hogy életképes-e vagy sem) nem lehet kiszámítani, hogy mik a céljaik, mit fognak lépni."


Egyik pillanatról a másikra nem lesz nagyhatalom egy állam. A Szovjetunió elődállama Oroszország nagyhatalom volt, a Szovjetunió kezdetben viszont nem, de tudták hogy bármikor azzá válhat ha leküzdi a nehézségei egy részét. Nagyhatalom is lett idővel.


"Ha létrehoznak egy magyar vezetésű Dunai Szövetséget, nem lehet tudni, hogy a magyarok olyan centralista politikát folytatnak-e, mint a Habsburgok folytattak a saját birodalmukban, vagy kinyalják a szlávok fenekét és őket kiszolgálva elkezdik bekebelezni a szomszédos szláv területeket a Balkánon, hogy a szlávokat megnyugtassák és legalább ideig-óráig fenn tudják tartani az uralmukat."


Az Osztrák-Magyar Monarchiát felosztották hiszen vesztes fél volt, ebből az következik hogy a magyarokra nem bíznak ilyesmit hiszen a magyarok a központi hatalmak oldalán voltak. A szlávok pedig nem hiszem hogy belementek volna ilyesmibe, legfőképp Szerbia amely álma egy szerb vezetésű délszláv állam(vagy Nagy-Szerbia)


De az adott új nagyhatalom viszonya a már meglévőkhöz is tisztázatlan.

A magyarok eléggé russzofóbok voltak, így meg volt rá az esély, hogy Németország mellé állnak, a szerbek, románok, horvátok, szlovákok viszont ruszofilok, emiatt akár az is megtörténhet, hogy az oroszok mellé állnak, akiket fel kéne tartaniuk.


"De a magyarokban olyan félelem is élt, hogy ha Németország a Lajtáig terjed ki, akkor Magyarország német befolyás alá kerülhet"


Évszázadokig Habsburg befolyás alá tartozott, ettől különösebben nem hinném hogy tartottak volna, sokkal inkább egy esetleges orosz megszállástól tartottak.


"Mivel a Habsburg Birodalmat ismerjük és még ha nem is igazán szeretjük, de együtt tudunk élni vele, egy új, ismeretlen nagyhatalom mindent destabilizálhat."


Azért a Monarchiának számos előnye volt, és mind számunkra, mind az osztrákok számára fontos volt egy egységes Osztrák-Magyar Monarchia.


Egyébként tényleg van benne valami hogy a nyugat nem hagyta volna Németországnak Ausztriát beolvasztani, hiszen mind a Versaillesi mind a Saint Germaini békeszerződés megtiltja Ausztria és Németország egyesülését. Ez benne van az osztrák államszerződésben is.

Viszont miért tartottak akkoriban attól hogy Ausztria és Magyarország esetleg újraegyesül?(Ausztria és Magyaro. egyesülését is tiltja a békeszerződés) Az már nem lett volna az egykori Monarchia, csak egy kisállam.

2010. okt. 16. 19:55
 32/33 anonim ***** válasza:

A német birodalom kb 300 kis államocskából állt. Nah most a poroszok és a Habsburgok versengtek hogy ki egyesíti Németországot. Az osztrákok a nagy, a poroszok a kis német egységet akarták. Végül a németek a poroszok mellett döntöttek mert ha beveszik Ausztriát akkor egy csomó olyan nép kerül be a birodalomba amely nem német. (szláv népek, stb) Ezért Poroszország egyesítette a német államocskákat megalakítva ezzel a mai Németországot.


2. kérdésedre : nem tudom pontosan a választ de erre énis kíváncsi lennék. A poroszok az egy elnémetesedett balti nép voltak. Az első vh. után kimondták a Porosz állam megszűnését, de az akkori Poroszország területe ma jórészt Lengyelországhoz valamint Németországhoz tartozik. Szerintem jó lenne ma is egy önálló Poroszország, csak az olyan lenne mint Ausztria. 1 nép alkot 2 országot.

2011. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"A német birodalom kb 300 kis államocskából állt. Nah most a poroszok és a Habsburgok versengtek hogy ki egyesíti Németországot."


Amikor már reális kilátás nyílt a német egységre, már csak 38 állam volt. Napóleon 1806-ban felszámolta a Német-Római Birodalmat és amikor 1815-ben megszervezték annak "utódját", a Német Szövetséget, annak már csak 39 tagja volt. (38 német+Ausztria)

Nem kötözködésből mondom, csak legyünk pontosak!

2011. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!