Poroszország miért nem olvasztotta be a Német Birodalomba az Osztrák örökös tartományokat is?
Poroszország gazdasági, politikai, katonai hatalom volt, leverte az osztrák csapatokat, leverte a francia sereget, tehát simán meghódíthatta volna Ausztriát is. Miért nem tette?
2.kérdés:
Poroszországé volt a vezető szerep a német tartományok között, miért hanyatlott le annyira(a második vh vége előtt) hogy meg is szűnt létezni?
Úgy értem hogy a német seregek Poroszország vezetésével leverték a franciákat, leverték Ausztriát is 1866ban, erős jól képzett hadseregük, jó fegyvereik voltak, miért nem hódították meg az örökös tartományokat is? Ott is németek éltek/élnek. Ugye a szászok bajorok is az osztrákok szövetségesei voltak, és ugye őket be is olvasztották a Német Birodalomba. Ausztria miért nem kellett nekik?
Ferenc József kísérletet tett arra hogy meghódítsa a német tartományokat, de ugye nem sikerült. Miután terve kudarcba fulladt, a poroszok egy kis leleményességgel meghódíthatták volna, ahogy a bajorokat is.
vagy egyszerüen nem vágytak hatalomra?
ez nem jutot eszetekbe?
nem lehet minden ország vezetése kapzsi!
lásd a kapzsikat 1-2 vh!
ez lett belőle 2010!
A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 17:26
Ausztria a Nagy német egységet akarta amibe beletartozott az egész Habsburg Birodalom is, tehát nem csak a német lakta területek. A Német Birodalom sokkal nagyobb és erősebb lett volna az örökös tartományokkal! Egyébként ennyi erővel az osztrák szövetséges szászokat bajorokat sem kellett volna bevonni.
No akkor kérdek még olyat is hogy miért nem szakítottak ki jelentősebb területet Ausztriából?
Több oka is volt annak.
Többek között az, hogy a Habsburgok nem voltak hajlandóak feladni Magyarországot és Csehországot. Ha pedig ezeket is beveszik, akkor már akkora a Habsburgok fölénye, hogy a poroszok csak a középmezőnybe szorulnak.
Hülyék lettek volna eladni a vezető szerepüket egy nagyobb Németországért.
Másik ok, hogy a nagyhatalmak még azt sem nézték jó szemmel, hogy a Majnától délre lévő területeket beolvasztotta. A franciák és az osztrákok szerint így is túl erős lett. Ha még Ausztriát is beolvasztották volna, akkor már az angolok és az oroszok is ellenük fordultak volna és a németek nem tudták volna kimagyarázni, hogy az ő céljuk nem a Török Birodalom meghódítása, amit tulajdonítottak nekik.
De igazából voltak olyan törekvések 1866-ban, hogy elcsatoljanak területeket Ausztriától, de Bismarck jobbnak tartott egy szövetséges Habsburg Monarchiát, mint egy megcsonkított Ausztriát, ami törvényszerűleg Franciaországgal szövetkezett volna, vagy egy teljesen megszállt Ausztriát, ahol a Habsburgok folyamatosan szítják a szeparatizmust, vagy fokozatosan átveszik a Hohenzollernek szerepét.
A másik kérdésedre pedig a válaszom: Továbbra is Berlin Németország fővárosa. Nem?
Mellesleg a középkorban, kora újkorban a német területeknek inkább az északi része (Hanza kikötők stb.) volt fejlettebb. A XIX. században is még ebből éltek. De mára már annyira áttolódott a súlypont a Ruhr-vidékre és Bajorországra, hogy Poroszország (relatíve) lehanyatlott.
"A Német Birodalom sokkal nagyobb és erősebb lett volna az örökös tartományokkal!"
Pont ez az. Úgy már túl erős lett volna.
Ezzel Oroszország mellett Franciaországot is végleg maga ellen fordította volna, de még az "európaiegyensúly-megszállott" angolokat is.
"vagy egyszerüen nem vágytak hatalomra?
ez nem jutot eszetekbe?
nem lehet minden ország vezetése kapzsi!
lásd a kapzsikat 1-2 vh!
ez lett belőle 2010!"
Franciaországtól elcsatolták a 2 német tartományt Elzászt és Lotharingiát amit még XIV. Lajos hódított meg, illetve a Versaillesi palotában kikiáltották a Német császárságot, a franciákat is megalázták(ezt én nem bánom mert nem szeretem a franciákat) sőt jóvátételre kötelezték, tehát akkor nem vágytak a hatalomra? Európa legerősebb hatalma volt. Eleve agresszív politikát folytattak, főleg miután II. Vilmos lett a császár.
"Európa legerősebb hatalma volt. Eleve agresszív politikát folytattak, főleg miután II. Vilmos lett a császár."
Ez a lényeg.
A Habsburgok viszont nem folytattak annyira erőszakos politikát és sokkal könnyebb volt őket diplomáciai úton megnyerni, mintha őket is megalázzák.
Gondolj bele! Akkoriban a poroszok egyetlen szövetségese a kontinensen Oroszország volt, akik szinten ellenük fordultak volna, ha veszélyeztetve látják a balkáni érdekeltségeiket. Márpedig Ausztria megszállása nekik egyértelműsítette volna azt, hogy a németek a Balkánt akarják. Ami egyébként nem is volt teljesen alaptalan.
És akkor nem csak az oroszokat vesztik el, de az egyébként korántsem meggyőzhetetlen Habsburgokat és a helyzet iránt addig teljesen érdektelen angolokat is maguk ellen fordították volna.
Ez esetben Bismarck (vagy I. Vilmos) lett volna az új Napóleon, aki ellen ismét koalícióba állnak az európai hatalmak és leverik. Ezt a poroszok is tudták jól.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!