Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó, ha erősödik egy valuta?

Miért jó, ha erősödik egy valuta?

Figyelt kérdés
Az adott országra értem. Mindenhol azt hallani, hogy leértékelnek, mert ugye akkor jobb a külkereskedelemnek és növeli a GDP-t, de hosszútávon a szomszédok kárára. Mi a jó abban akkor ha valaki erősen tartja a valutáját (pl. angol font). Pls magyarázza meg valaki, mert laikus vagyok.
2010. okt. 7. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Például olcsóbban tudsz külföldről vásárolni, importálni.


Ha valaminek az ára 200€, akkor nem mindegy, hogy 250Ft egy euró és 50.000 forintot fizetsz valamiért, vagy 300Ft és 60.000-et. Mert a fizetésed, költségvetésed számszerűen ugyan annyi marad.

2010. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az előző választ.

Minden ország a saját költségvetésével törődik. Az angoloknak jó,ha erős a valutájuk. Nekünk is jó,ha erősödik a forint. Pl. a devizahiteleseknek erős forint esetén kevesebbet,gyenge forint esetén többet kell a bankba befizetni. A hitelt devizában kapták. Amikor visszafizetik,akkor valutában kellene,de azt átszámolják az aznap aktuális átváltási árfolyam szerinti Ft összegre.

2010. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk azért is jó lenne ha erősödne a forint mert nem termelünk lófaxt sem. Mindent importálunk, és nem mindegy,hogy a szar teszkós paradicsom ára mondjuk egy euró akkor azért az euróért 250ftot adunk vagy 270et.
2010. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elottem szolok azt neztek, hogy miert JO. Azonban ez is ketelu, mint minden a gazdasagban.

Bar folyton sirunk, hogy gyenge az exportunk, azert megiscsak exportalunk, kulonben nem lenne euronk a visszafizetesekre. Es a valuta erosodese karos az exportalo cegeknek. Az elozo paradicsom peldanal maradva, tetelezzuk fel, hogy egy vallalkozo paradicsomot exportal, amit a nemet piacon 1 euroert ad el. A munkasanak a paradicsomot eloallito munkajaert 260 Ft-t fizet. Ha ezert az euroert 270 Ft kap, akkor nyert 10 Ft-t. Ha viszont csak 250-et, akkor vesztett 10 Ft-t.


A vallalkozo egy darabig birja, de aztan vagy le kell csokkentenie a munkas fizeteset, vagy abbahagyja az exportalast. Egyik sem jo.

2010. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek mi lenne nekünk az ideális?

Ha erősödik az jó, mert mindenki el van adósodva mint az atom, de ezzel az importot serkenthetjük és exportot csökkenthetjük, ami viszont a kül ker mérlegnek tesz rosszat. Érdekes. Az eladósodottság mértékét nézve azonban jobb lenne az erős szerintem, ha behozzuk az eurót akkor erős lesz, de lemondtuk az ilyen irányú politikáról, mahinálásról a jövőben.

2010. okt. 9. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!