Igaz az hogy a jövőben nem lesz semmink, de mégis boldogok leszünk?
Ezt a mondatot nem konteósok találták ki, hanem Ida Auken volt dán környezetvédelmi miniszter. Aki mint Világgazdasági Fórum-előadó 2016-ban írt cikket a szervezet közreműködésével a Forbes-on: [link]
Már a cikk címe is magáért beszél: "2030-ban: Nincs tulajdonom, nincs magánéletem, és az életem sosem volt jobb." Cikkét és kijelentéseit a Világgazdasági Fórum is megosztotta, népszerűsítette közösségi oldalain. Természetesen rengeteg mainstream oldal és tényellenőrző site vette védelmébe a szervezetet, hogy ők csak társadalmi vitát indítanak el a témában. Viszont mennyire releváns egy társadalmi vitát elindítani a magántulajdon eltörléséről? Nyilván összefüggésben van azzal, hogy a tudósok 2030 környékére jósolják a globális civilizáció összeomlását, de akkor sem kellene ezt a magántulajdon eltörlésére felhasználni. Ahogy a klímaváltozás végett sem a közembereket kellene felelőssé tenni, mert ez csak azokat a nézeteket erősíti hogy meg kell szabadulni az emberek nagyrészétől.
Nem igaz, nem lesz ilyen, 2030-ra egészen biztosan nem.
"Nyilván összefüggésben van azzal, hogy a tudósok 2030 környékére jósolják a globális civilizáció összeomlását"
Mely tudósok jósolták ezt? Név szerint, legalább egyet-kettőt, kíváncsi lennék rájuk.
A Világgazdasági Fórumon ennek Klaus Schwab a zászlóvivője
Már nem is titkolják, hogy mit akarnak.
Ami a kérdést illeti ebből annyi lesz igaz, hogy nem lesz semmid!
"Világgazdasági Fórum-előadó"
Ez a szervezet már 10 és 20 éve is írt világmagyarázatokat. Azok pont annyira váltak valóra, mint a 16-os fog. Azaz sehogy.
Attól, hogy valami saját magát úgy nevezi el, hogy világgazdaság meg fórum, nem jelenti azt, hogy bármi hatása is van/lesz a világra.
Ez szándékosan félremagyarázott baromság. Senki nem akarja vagy fogja eltörölni a magántulajdont. DE! Vannak területek, ahol gazdaságosabb alternatíva a bérlés, előfizetés. Ez a gazdasági modell egyre több termékre, szolgáltatásra fog kiterjedni, egész egyszerűen, mert olcsóbb az embereknek, és összességében is gazdaságosabb megoldás.
Pl olcsóbb és észszerűbb bérelni egy menyasszonyi ruhát, mint megvenni. Egyszer hordod(jó esetben). Egy film áráért egy havi előfizetést kapsz a streaming szolgáltatóktól több száz vagy több ezer filmhez és sorozathoz hozzáférve. Mikor a szolgáltatótól veszel telefont az előfizetés mellé részletfizetésre, vagy fullos előfizetésre két év hűségidővel, az is már-már nem sokban különbözik attól, mintha bérelnéd a telefont.
A jövőben lehet elterjed, hogy pl a TV készüléket is a szolgáltatótól béreld. Ahogy a városi családok zömének nincs szüksége 2-3 saját autó fenntartására, ha olcsó és egyszerű lehetőség van szükség esetén a rövidtávú bérlésre.
Ezek és még további olyan példák is léteznek, ahol a jövőben nagyobb teret fog nyerni a bérlés. De ez nem jelenti a magántulajdon megszűnését. Bármennyire is ki akarják ezt forgatni.
Ti idióták, a magyar kormány MÁR MOST ezt csinálja veletek. Az ő kezükben van az élelmiszeripar, építőipar, média, energiaipar, oktatás, vendéglátás.
Nem veszitek észrr mennyire hülyék és szánalmasak vagytok amikor már rég lopják a szemeteket?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!