Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen ügyért lennétek hajland...

Milyen ügyért lennétek hajlandóak meghalni ? Mi az a pont amikor már bármit be mernetek áldozni ?

Figyelt kérdés

Magánéletileg és politikailag mi az a pont amikor már bármi áron de felvaljatok a konfrontaciot ?


Pl ha valaki meg akarna ölni egy kisbabát és nagyobb nálad és kés van nála akor neki támadnal lesz ami lesz vagy hagynád ?


Vagy ha háború lenne és fel kéne robbantani egy hidat különben atjut rajta az ellenség de te meg a hídon vagy felrobbantanad magaddal együtt?


Vagy ha vadaszgepet vezetsz és elromlik de te a belváros felett repulsz katapultalnal ? És így lehet több tucat embert olsz meg .

Vagy belevezetned a Dunába a géped és csak te halsz meg.


Sok példát lehetne mondani kíváncsi vagyok kinek hol van az a pont amikor képes mindent felaldozni ?



2022. dec. 15. 15:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle ügyért. Ha lennének gyerekeim akkor értük igen.
2022. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok csak a gyerekeitekert esetleg csaladtagokert.


Amúgy ilyen helyzetben az aktuális érzelmi állapot dönt sokszor lehet nem is hősieseg szerintem csak hirtelen jó döntés.


Pl ha látnám hogy a késel fenyegető ember elfordul és más felé néz vagy kihasznalod a lehetőséget és full erővel ratamadsz vagy nem van rá fel masodperced dönteni és ilyen agresszív helyzetben én biztos hogy nem bírnám ki hogy ne ussek .

2022. dec. 15. 16:09
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12 Szerintem te kevered azt, hogy valaki hősi halált akar halni azzal, hogy esetleg meghal amikor valakit/valamit meg akart védeni.

A kettő nem ugyanaz.

2022. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Gáspár Győzike: Az életemet adnám Orbán Viktorért

[link]

2022. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Senior Séf ***** válasza:
100%

Evolúciós hagyatékunk, hogy amíg nincs gyermekünk, a párunkért vagyunk képesek meghalni. Hiszen tőle várjuk az utódlás megoldását. Amint a csemetéink megszületnek, ők veszik át ezt a helyet, hiszen a génjeinknek tovább kell jutni, ha a fene fenét eszik is. Ezek atavisztikus parancsok, tenni nemigen lehet ellenük.

A kérdésben szereplő idegen kisgyerekért természetesen nem viszi vásárra az ember a bőrét, hacsak nem olyan a munkája; tűzoltó, katasztrófavédelmis, stb.

2022. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15#hat nemtudom én ha olyan az ugy akor kockáztatnek .de tegyük hozzá én szélsőséges vagyok.

És nem valami boldogság az életem.

Szóval ha olyan az úgy akor nem bánnám.

2022. dec. 16. 20:16
 17/18 anonim ***** válasza:
Az ember azért áldozza fel magát akit szeret. Ha a gyerekét utálja akkor bizony nem fogja feláldozni magát.
2022. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom akor mit érzet Dregely palánk hos katonai vagy a Szigetvári katonák utolsó emberig meghaltak de emlékuk örök.

De ugyan úgy a Pestet 44 ben védő katonák is ( persze tudom ez bonyolultabb téma)

Vagy most olvastam a Limanovai katonakrol ( erről valahogy annyit nem beszélnek ) a gyaloghuszarok kitartása és hazaszeretette is peldamutato.


Én személy szerint felnezek ezekre az emberekre és a kitartásukra.

Ha szükség lenne rá enis áldozatot hoznak persze mondom ebben az is benne van hogy szar az életem boldogtalan hideg és magányos.

Akinek kiegyensúlyozott boldog élete van nyilván nem akarja azt felaldozni .

2022. dec. 16. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!