Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért pont az ötágú csillag...

Miért pont az ötágú csillag lett a legelterjedtebb szimbólum a zászlókon?

Figyelt kérdés
Amerikai zászlók (konföderációs is), EU zászló, kínai zászló, szovjet zászló. Sok kisebb ország zászlaján is ott van. A héber kivételével gyakorlatilag mindenhol ötágú.

2022. szept. 26. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hatágú már foglalt volt.
2022. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az 5 ága képviseli az 5 égtájat, az 5 évszakot, az 5 kontinenst, stb. ilyesmik...
2022. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2es, te melyik bolygón élsz?:D 5 égtáj? 5 évszak?:D A kontinensekről meg még nem feltétlen volt fogalmuk, amikor már kialakult jelkép volt:D


Én a pentagrammára tippelek amúgy. Ősi jelkép, a világ minden táján ismerték. Nagyon kiegyensúlyozott, hisz 5 egyenes vonallal lehet megrajzolni az egész 5 ágú csillagot. Valami csillagképet is kirajzol amúgy. Az ember a 4 végtagjával és a fejével szintén kiadja (lásd a Da Vinci emberábrát). Szóval elég mélyen gyökeredzik az emberben, spirituálisan is.

2022. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a muzulmán országok esetében az iszlám 5 alapelvét v. alapigazságát jelképezi. Funfact: a legtöbb kommunista ország is előszeretettel alkalmazza az 5 àgú csillagot, ebben a kontextusban az 5 fő társadalmi osztályt jelképezi.
2022. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

A szovjet zászló ötágú csillaga "leggyakoribb értelmezése szerint az öt világrészt jelképezi, a „Világ proletárjai, egyesüljetek!” jelszavának megfelelően".

Régen úgy hitték, 5 kontinens van, nem fedezték fel az Antarktiszt.

2022. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!