A 21. századi liberalizmus rosszabb a 20. századi fasizmusnál és kommunizmusnál (is)?
20-21 : nekem soha semmi problémám nem volt még a tb-s fogorvossal, a környezetemben mindenki oda jár, korrekt szolgáltatást kaptunk (fogkőleszedés, tömés, gyökérkezelés). Napi kétszeri fogmosással ennél több problémád nem is kéne hogy legyen már a 22- században a fogaiddal.
Nálunk senki nem járt semmilyen magánorvoshoz, és még élünk.
20, azért van ilyen rossz hire az országnak nyugaton, mert a magyar tipikusan az a nép, ami arra is panaszkodik, ami működik.
Az ingyenes bölcsőde -óvoda rendszer pár évtizede még teljesen elfogadott volt, mostanában indult be a magánbölcsi, családi bölcsi rendszer, ami nem megfizethető egy átlagmagyarnak.
Vannak nehézségek a bekerüléssel , ez tény. De maz USÁ-ban egy felnőtt ember teljes fizetését , havi 2000 dollárt kell perkálnod érte, és nincs más opció. Vagy otthon maradsz a gyerekkel gyes és gyed nélkül vagy babysittert fogadtok.
Nálunk 3 évig maradhat otthon egy anya a gyerekkel, náluk pár hétig.
Ne ajnározd már annyira a külföldi mintát....
23:
Mivel alegtöbb gyerek eleve nem tud bekerülni a bölcsibe, mert nincsenek minden szülőnek meg amegfelelő kapcsolatai, ezért elég fura ezt összevetni olyan orszaggal, ahol ugyna nincs allami bölcsi, de cserébe az adóterhek is alacsonyabbak. Bár végső soron ha nem kapsz semmi szolgáltatast za allamtól, a semmi az működik, minek panaszkodni...
A 3 évig otthon maradhat az anya dolog pedig rendkívül kontraproduktív, eengeteg nő karrierjét vágja el, mert tarsadalmi elvárássá is vált a sokáigotthon maradás, főleg ha a bölcsibe sem kerülhet be a gyerek, mert nincs elég hely.
Az egészségüggyel szintén az a helyzet, hogy nincsenek mindenkinek kapcsolatai hozzá, anélkül meg szinte nulla ellátást kapsz.
"azért van ilyen rossz hire az országnak nyugaton, mert a magyar tipikusan az a nép, ami arra is panaszkodik, ami működik."
Ha neked az a működik kategória, amit csak protekcióval kapsz meg, egyébként pénzért sem, akkor fura elképzeléseid vannak arról, hogy valami működik.
Én sehol nem állitottam, hogy a magyar szociális háló perfekt módon kiszolgál mindenkit - ilyen szerintem sehol sincs, csupán összehasonlitottam a vadkapitalista rendszerrel, ahol egyáltalán nem létezik. Az utóbbi évtizedben jelentek meg a problémák, de még mindig nagyobb biztonságot nyújt az állam, mint ott ,ahol semmi nincs ezekből. A magam részéről inkább a gyes,gyed,családi pótlék rendszert támogatom, mint azt, ahol mindent magadnak kell ezekből megoldanod. Mindenki úgy tesz itt, mintha az USÁ-ban kolbászból lenne a kerités..
A protekciót fejtse már ki valaki, hogy mi kell ahhoz, hogy a gyerek bekerülhessen az oviba, mert ez igy inkább egy érvelés nélküli vagdalkozás.
Tiszta sor, hogy a diplomások, az orvosok külföldre mennek, kisgyermekgondozóból, óvónőből, tanárból kevés van, mert alacsonyak a béreik. Ezt meg kell oldani. De nem úgy, hogy áttérünk a szociális ellátás nélküli rendszerre , hanem a meglévő hibáit javitjuk ki fokozatosan.
Az alacsony bérek nem a szociális háló alapú szervezés hibái, hanem a tőkehiány miatt vannak az országban.
Nem is értem, min megy itt a vita.
"A 3 évig otthon maradhat az anya dolog pedig rendkívül kontraproduktív, eengeteg nő karrierjét vágja el, mert tarsadalmi elvárássá is vált a sokáigotthon maradás,"
1. Viszonylag kevés embernek van karrierépitési szándéka vagy az ehhez szükséges tehetsége.
2. Egyáltalán nem tartom kontraproduktivnak, aki nem akar otthon maradni, mert komoly céljai vannak, az kereshet megoldást (home office, félállás, bölcsibe adhatja a gyereket hivatalosan 6 hónapos kortól). Nehogy már a karrierépités miatt szidjuk a rendszert, hogy elvágja szegény anyákat a munkától a gyerekvállalás. Inkább az a kontraproduktiv , amit te állitasz, hogy a szociális háló miatt nem tudnak a nők karriert épiteni, bocs....és szerintem ezt ne jelentsd ki a nők nevében általánossságban, mert teljesen egyéni, hogy ki hogy gondolkodik erről. Megvan a lehetőség az otthon maradásra, aki ezt favorizálja és a munkaerőpiacra való gyors visszatérésre is, akinek az a fontos Mi köze ennek a témához ??
3. Valószinűleg meg fogják emelni a nyugdijkorhatárt, úgyhogy lesz ideje bőven a karrierista nőknek dolgozni.
"alegtöbb gyerek eleve nem tud bekerülni a bölcsibe, mert nincsenek minden szülőnek meg amegfelelő kapcsolatai,"
Erről tudnál mutatni forrást, hogy Magyarországon a LEGTÖBB gyerek nem tud bekerülni a bölcsibe ? Én nem látok kulcsos bölcsiseket tömegesen.
A protekció az hogy jön ide ?
Több bölcsis férőhely kéne és több bölcsődei dolgozó, az tény. De ez a protekciós dolog meg hogy tömegesen maradnak bölcsi-ovi nélkül a gyerekek, ez nehezen érthető.
26:
Nem arról van szó, hogy az USA rendszer jó lenne, nekem sokkal szimpatikusabbak a nyugati szociális piacgazdaságok. A probléma az, hogy itthon sincs szociális háló, a másik oldalon pedig Európában is magasnak számítanak az adóink. Az USA egy vadkapitalista rendszer, ott alap, hogy kevés álalmi szolgáltatás van, cserébe alacsonyak az adók.
"A protekciót fejtse már ki valaki, hogy mi kell ahhoz, hogy a gyerek bekerülhessen az oviba, mert ez igy inkább egy érvelés nélküli vagdalkozás."
Bölcsödéről volt szó, nem oviról, és évekkel előtte kell intézned, hogy legyen esély egyáltalán beiratni a gyereket.
"De nem úgy, hogy áttérünk a szociális ellátás nélküli rendszerre , hanem a meglévő hibáit javitjuk ki fokozatosan."
Már csak nyomokban van valamiféle szociális ellátás, az adóterhek mdg továbbra is magasak, ez itta gond.
29, a magas ÁFA és a magas adók valóban nem jók.
A szociális ellátáson kellene javitani, ahogy többször is irtam.
Minden országban vannak anomáliák vagy a magas élelmiszerárakkal vagy a magas rezsivel vagy azzal, hogy a lakosság 50 %-a albérletben él ..stb. A szocalista rendszerből ránk hagyományozott szocális háló elleni érvekkel viszont nem tudok azonosulni. A hibáit kellene fokozatosan kijavitani, nem
megszüntetni.
Nyugat-Európában is csomó olyan dolog van a rendszerben, ami nem jó.
Az eü-vel kapcsolatban sem tudok azonosulni azzal a kommentelővel, aki szerint annyira sz-r. , hogy ők évtizedek óta csak magánorvoshoz járnak. Rengeteg a probléma, sok eü dolgozó külföldre megy vagy átképzi magát, vidéken sok a gond, sokat kell várni műtétekre...stb. Ez tény. De hogy mennyire nagyon szuper a magánorvosi ellátás a tb-shez képest, amit irt valaki, azt valahogy nem tudom elfogadni. Pláne, hogy a magánorvosok ugyanazokkal az eszközökkel végezték eddig is a munkáikat magánban, mint tb alapon. A fogorvosos példa egy rutinfeladat, amit az USÁ-ban olyan körülményesen oldanak meg, mint máshol egy műtétet. Illetve Nyugat-Európában is jellemzően baromi sokat kell fizetni a TB-ért.
Nekem pár éve Németországban a tizszeresét vonták le TB-ért a fizetésemből, mint Magyarországon.Az orovs pedig pont ugyanúgy vizsgált meg, mint Magyarországon a körzeti orvos..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!