Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hány fele szociális csoport...

Hány fele szociális csoport létezik ma Magyarországon A vagyoni helyzet és a szociális kultúra szintjén? Létezhet olyan hogy sehova se tartozik az ember?

Figyelt kérdés

Én magam középosztályban nőttem fel

Falun de új építésű 2 szintes családi házban szüleim diplomások viszonylag jól keresnek

De nem voltunk gazdagok.

Mindenre jutott pénz külföldön is tudtam nyaralni párszor.

De nem jártunk lusszus kocsikkal vagy nem szortuk a pénzt.



Aztán felnőttem és én ebben a közegben nem nagyon éreztem magam otthon nem nagyon érdekelt semmi ezért nem szereztem szakmát ép ezért csak gyárban tudtam melózni

És tombhazban lakni és ez full más közeg mint amit megszoktam

Full máshogy gondolkodnak a sima melósok akik között dolgozom mint az a közeg ahonnan jöttem


De viszont volt barátnőm megmutatta hogy van lejjebb is egy szint ő egy szegregatum teleprol származott ( vagy hogy fogalmazak)

Magyar volt.de roma telepen laktak

Sokat jártam oda mikor vele jártam

Megint egy full más közeg udvarok tele szemmetel. 5 10 gyerek focizik az út kozepen mert a mini kis bódék amikben laknak olyan kicsik el se férnek.mintha nem is az országban lenne hanem Pakisztánban.


Szóval így ezzen elgondolkodtam hogy mennyi fele szint létezik és én magam egyikbe se tartozom mert nemtudok beilleszkedni a középosztályba amibe születtem mert nem.vagyok minta ember

De munkás se vagyok mert tágabb az érdeklődési korom

De a cigány telepen se tudnék élni mert szeretem a fegyelmet a rendet és tisztaságot meg akir is ha amúgy egy troger vagyok.


Tudom van feljebb is egy vagy több szint nagybátyám ügyvéd gyermekkoromban nála nyaraltam néha szóval abba a szintbe is kicsit láttam.

Ott minden gyerek diplomás lett. hétvégente motorcsonakazas.

Ok se voltak annyira gazdagok de más közeg. Ott már sokat számít a megjelenés van kb 100 haver ismerős stb


Gondolom feljebb is van meg szint


Szerintem úgy kb minden csoport full máshogy el máshogy gondolkodik mások a szociális normák de még a tisztaság fogalma is .



#Társadalmi csoportosítás
2022. júl. 6. 19:41
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Nem, a legrosszabb esetben nincstelen hajléktalanként is tartozol valamilyen csoportba, ha másba nem a nincstelen hajléktalnékba.
2022. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!