Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért és kinek volt az ötlete...

Miért és kinek volt az ötlete hogy legyen egy teljes hónap a pride-nak?

Figyelt kérdés
Tudtommal ez az egyetlen olyan dolog, aminek egy egész hónap van szentelve és hát ahhoz képest azért nem egy olyan egetrengetően nagy dolog LMBTQABCDEFGH...ZZS tagnak lenni vagy nem egy annyira elnyomott réteg hogy egy hónapot kapjon.

2022. jún. 3. 17:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
60%

10es, régi vicc:


1990, Magyarország


- Papa, papa, hova mész?


- Én fiam innen el.


- De miért? Vége a kommunizmusnak.


- Az lehet. De a homokosoknak nem. Eddig tiltott volt. Most megtűrik.

Én aztán meg nem várom amíg kötelező lesz!

2022. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#9


Elkapjuk a r*hadékot >:c

2022. jún. 3. 19:06
 13/29 steven95 ***** válasza:
69%
A Pride hónapja annyit tesz, hogy egy hónapnyi hosszú időintervallumon rendeznek LMBTQ témahoz kötődő programot az arra érdeklődőknek. Nincsen lefoglva senki elől az a hónap. Ténylegesen csak a vonulás napja ami érint kìvülállókat isa forgalomkorlátozással.
2022. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem egészen értem a problémát. Ez nem egy államilag elismert ünnep. Minden civil szervezet olyan napot, hónapot, évet jelöl ki magának, amilyent akar. A 90-es évek beli viccel ellentétben semmi sem kötelező, sőt ahogy a világban haladnak a dolgok az LMBT jogok és méltóság melletti kiállás egyre merészebb tettnek számít.

Engem például jobban zavar, hogy a boltok szerint Karácsony az október végén kezdődik. Azon tessék felháborodni az állítólag keresztény értékek mentén.

2022. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6%
#14: Tényleg? Itt valaki azt bizonygatta, hogy a Z-generációban már 30-50% a homók aránya. Akkor mégsem?
2022. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%
#15! Nem homoszexuálisok, hanem LMBTQ ernyője alá tartozók. Fogd már fel a különbséget
2022. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%
#16: Azok együtt is elég messze vannak a 30-50%-tól a kutatások szerint.
2022. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
20%
#17 közben megtaláltam a kutatást, amire emlékeztem, ami Alfred Kinsey kutatása, még az 1950-60as évekből. Lényege, hogy többszáz személlyel (elsősorban akkori egyetemisták) történő interjú (tehát nem kérdőíves felmérés, hanem interú, kvalitatív kutatás) alapján azokat az eredményeket kapta, hogy a résztvevő férfiak 46%-a mindkét nemre adott már szexuális reakciót, a résztvevő férfiaknak 37%-ának már legalább egy homoszexuális élménye, és a féfri résztvevők 14%-ának átható, mély tapasztalatai voltak homoszexuális élményekben (a nők aránya 4,25% volt ebben).
2022. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
#18: Az én kutatásom újabb. Mellesleg Kinsey kutatása ellentmondásosnak számít, főleg mivel többségében börtönben ülő bűnözők és szexuális erőszaktevők körében végezte. Tehát nem igazán reprezentatív.
2022. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
23%
Vastagon tojom le!
2022. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!