Vajon ünnepeinken miért lobogózzák fel országunkat Elefántcsontpart zászlaival? Valaki fejéből kipattant az agyalágyult ötlet, hogy zászlónkat elforgatni lehet! Vajon ez nem nemzeti jelképünk sárba taposása-e?!
Lépegetünk az októberi nemzeti ünnep felé, amikor is zászlódíszbe öltöztetik az országot. Megjelennek az utcákon áthúzott drótokról lelógó, és mindenhonnét lecsüngő trikolorok, a függőlegesen csíkos piros-fehér-zöld lobogók. ELEFÁNTCSONTPART zászlai! Azok lengenek mindenütt!
Mert milyen a magyar trikolor?
VÍZSZINTESEK RAJTA A SÁVOK, A PIROS, A FEHÉR ÉS A ZÖLD. Vajon kinek fejéből pattant ki az agyalágyult ötlet, hogy nemzeti lobogónkat forgatni lehet? Lehet, persze, forgatni,akár a 45 foknál tovább is, hogy Olaszország zászlajává legyen. Miért is ne?! Esetleg, a lángelmének, aki divatba hozta az elefántcsontparti megoldást, lehetne további ötlete: a fehér sávot hullámoztani érdemes a változatosság kedvéért, mit számít, hogy így nemzeti ereklyénkből Seychele trikolorja lesz? Talán ez a köztársaság rosszabb, mint Elefántcsontpart?
miért ne lehetne elforgatni? attól nem lesz olasz zászló mert elforgatod 90 fokkal. A zászló az zászló. Ha van egy magyar zászlód az fejjel lefelé is magyar zászló.
Sőt, sehogy se használd a magyar zászlót, mert még azt hiszik, hogy Tadzsikisztánból jöttél!
"Mondjuk, az egyesült államok zászlaja szokott hosszában csíkos leni, és jobb oldalán fityegni a csillagos, kék mező?"
Aha. Szokott.
Látom, kissé indulatosra sikerült kérdésem. Ezért aztán indulatos lett néhány válasz is. Elnézést kérek.
Most csendesebben kérdezem, vajon mi ÉRTELME van a vízszintesen csíkos zászlóból függőlesen csíkosat fabrikálni?
Ami azért - ismerjük be - két különböző látvány.
A magyar zászlónak létezik elforgatott változata, ami szintén magyar zászló (hivatalosan).
Egyébként érdemes utánaolvasnod a vexillológiának (zászlótan), ott megtudhatod.
Sajnos, a neten csak ennyit találtam. Tájékozatlan maradtam.
"Az 1848. áprilisi törvények XXI. cikke előírta, hogy Magyarországon a "nemzeti szín és az ország czímere ősi jogaiba visszaállíttatik". A polgári hatóságok, nemzetőr zászlóaljak piros-fehér-zöld (többnyire címeres) zászlókat használtak a szabadságharcban. A szabadságharc leverése után a nemzeti színek, zászlók tilalmassá váltak. A kiegyezést (1867) követően a magyar minisztériumok, polgári hatóságok, intézmények szabadon használhatták a piros-fehér-zöld színeket zászlóikon, lobogóikon."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!