Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem váltunk át euróra forintról?

Nem váltunk át euróra forintról?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a forintot, és tök jó, hogy a legkisebb egysége az 5 forint, nem kell átváltogatni centekre meg ilyesmi; de, ha átváltanánk euróra, akkor nem tudnának szivatni minket a forint árfolyamával.


eleinte biztos nehéz lenne mondjuk, de talán lehet, hogy viszont közben megérné. De mondjuk pl sok embernek lehet, hogy kéne még ilyen külön pénzügyi oktatást tartani hozzá, hogy a 300 Euró az nem egyenlő 300 Ft. Nehogy 300 eurónyi kenyeret vegyen egyszerre, vagy bármit, aztán rácsodálkozzon, hogy hol a pénze . Hogy, ,,hú, 300-ért most mennyi mindent megkapok !!!" és fölvásárolná a fél ruhaboltot hirtelenjében, vagy akármit; amit épp venni akar.



Egyébként én, hogyha lennének ilyen nagyobb összegek; hogy azt mondanák, hogy ,,ez a beruházás ennyi euróba kerül", akkoris visszaváltogatnám forintra, ha már nem használnánk mondjuk a forintot, hogy lássam, hogy mennyi a tényleges értéke. mert én forintban tudok gondolkodni. Ha valamire azt mondják, hogy pl 300 euró, mindig be kell szoroznom; mert az, hogy 300 euró, az nekem értelmezhetetlen, az nem mond semmit. de szóval átváltanék euróra, mert akkor nem lenne árfolyamkockázat. ||| amúgy szerintem az a rossz az euróban, hogy sose értettem, hogy miért ilyen kevés a nulla az euróban, miért nem fejezi ki láthatóan, egyértelműen, pontosan, jól szemléletesen, nyilvánvalóan, precízen -eredetileg azt csak a szót írtam ide, hogy ,,rendesen" //számomra közérthetőbbnek nevezhetően, nálam ez ezt jelentette kb, tehát egyszerűbben, kézenfekvőbben, jól megfoghatóbban- ; hogy valami mennyi; hát oda még több nulla kéne a végére, hogy lássuk a tényleges értékét; de egyébként ez nem baj, ezzel meg tudnék barátkozni, csak ne szórakozzanak az árfolyammal. Tudom, hogy most háború is van sajnos a szomszédban -abba maradhatna már ám, hogy végre béke legyen, és ne_szomorkodjanak tovább az emberek, ne_sérüljön meg több élőlény -emberek, vagy az állataik, vagy satöbbi, vagy a termések pl-, meg több épület meg semmi; az -tehát a háború- is befolyásolja, és az még plusszban rátesz egy lapáttal negatív irányban. || forintban meg ugye a legkisebb egység is van, nagyon magától értetődő, nagyon adja magát, hogy értsük, nem kell ,,centezni", rögtön látszódik a pontos érték, nem kell átváltani. hogy miből mi mennyi. hogy ,,na,... akkor a sima euró az centből hány egység is...?" Vagy pl nemtom, esetleg új magyar pénznem bevezetése; ami ugyanolyan, mint a forint, ennek nem tudom, mennyi a reális esélye. ♥



2022. márc. 14. 12:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

ja okés :S , hát, akkor az euró bevezetése nálunk az nem_most lesz, de remélem, már teljesen megoldódott a helyzetük.


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még, aki még hozzáfűzne valamit. :)

2022. márc. 14. 22:05
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia!
2022. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!