Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem váltunk át euróra forintról?

Nem váltunk át euróra forintról?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a forintot, és tök jó, hogy a legkisebb egysége az 5 forint, nem kell átváltogatni centekre meg ilyesmi; de, ha átváltanánk euróra, akkor nem tudnának szivatni minket a forint árfolyamával.


eleinte biztos nehéz lenne mondjuk, de talán lehet, hogy viszont közben megérné. De mondjuk pl sok embernek lehet, hogy kéne még ilyen külön pénzügyi oktatást tartani hozzá, hogy a 300 Euró az nem egyenlő 300 Ft. Nehogy 300 eurónyi kenyeret vegyen egyszerre, vagy bármit, aztán rácsodálkozzon, hogy hol a pénze . Hogy, ,,hú, 300-ért most mennyi mindent megkapok !!!" és fölvásárolná a fél ruhaboltot hirtelenjében, vagy akármit; amit épp venni akar.



Egyébként én, hogyha lennének ilyen nagyobb összegek; hogy azt mondanák, hogy ,,ez a beruházás ennyi euróba kerül", akkoris visszaváltogatnám forintra, ha már nem használnánk mondjuk a forintot, hogy lássam, hogy mennyi a tényleges értéke. mert én forintban tudok gondolkodni. Ha valamire azt mondják, hogy pl 300 euró, mindig be kell szoroznom; mert az, hogy 300 euró, az nekem értelmezhetetlen, az nem mond semmit. de szóval átváltanék euróra, mert akkor nem lenne árfolyamkockázat. ||| amúgy szerintem az a rossz az euróban, hogy sose értettem, hogy miért ilyen kevés a nulla az euróban, miért nem fejezi ki láthatóan, egyértelműen, pontosan, jól szemléletesen, nyilvánvalóan, precízen -eredetileg azt csak a szót írtam ide, hogy ,,rendesen" //számomra közérthetőbbnek nevezhetően, nálam ez ezt jelentette kb, tehát egyszerűbben, kézenfekvőbben, jól megfoghatóbban- ; hogy valami mennyi; hát oda még több nulla kéne a végére, hogy lássuk a tényleges értékét; de egyébként ez nem baj, ezzel meg tudnék barátkozni, csak ne szórakozzanak az árfolyammal. Tudom, hogy most háború is van sajnos a szomszédban -abba maradhatna már ám, hogy végre béke legyen, és ne_szomorkodjanak tovább az emberek, ne_sérüljön meg több élőlény -emberek, vagy az állataik, vagy satöbbi, vagy a termések pl-, meg több épület meg semmi; az -tehát a háború- is befolyásolja, és az még plusszban rátesz egy lapáttal negatív irányban. || forintban meg ugye a legkisebb egység is van, nagyon magától értetődő, nagyon adja magát, hogy értsük, nem kell ,,centezni", rögtön látszódik a pontos érték, nem kell átváltani. hogy miből mi mennyi. hogy ,,na,... akkor a sima euró az centből hány egység is...?" Vagy pl nemtom, esetleg új magyar pénznem bevezetése; ami ugyanolyan, mint a forint, ennek nem tudom, mennyi a reális esélye. ♥



2022. márc. 14. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szavazz az ellenzékre és akkor át lesz váltva.
2022. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
akkor ahhoz lehet,hogy majd ebéd után kiírok egy másik kérdést:) Tervben van már pár napja; de lehet, nem írom ki, de lehet, hogy igen.
2022. márc. 14. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem, egy végzetes hiba lenne, nekünk jó, hogy rossz a forint, mert rengeteg területen exportál az ország, Orbán is mondta. Euro-val csak csődbe mennénk.
2022. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik kérdező a felvetésedy ezen nem gondolkoztam még, hogy hogyan menne az átállás a társadalom fejében!:) Azt elképzelhetőnek tartom, hogy sokan az elején átváltanák forintba, viszont rövid időn belül, emberek vásárlási szokásaiktól függően ez megváltozna, hisz minnél többfélét vesz valaki, minn többféle értékben, annál több viszonyítási alapja lesz. Szerintem ez hamar megváltozhatna*.
2022. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
#1 Az ellenzék azt ígérte talán 5 év múlva bevezetik az eurót, ha most megválasztják őket.Cseles, mi?Magyarul nem lesz euró, ha másodjára nem lesznek megválasztva majd az emberekre mutogatnak, hogy ők tehetnek róla.Gusztustalan.
2022. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"Nem, egy végzetes hiba lenne, nekünk jó, hogy rossz a forint, mert rengeteg területen exportál az ország, Orbán is mondta. Euro-val csak csődbe mennénk."

A múltkor mondta nekem Orbán, hogy az ég zöld. Nagyon bosszant, hogy Soros és Gyurcsány elhitették velem, hogy kék.

2022. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jók az eddigi válaszok. Mégegy, hogy odaírtam végére egy olyan felvetést is, hogy másik ugyanolyan pénznem, mint a forint, de közben rájöttem, hogy nem jó, mert akkor azzal ugyanúgy ki lehetne babrálni; mint a forint esetében. Szóval mindenképpen euró lenne a jó.


Jöhetnek még hozzászólások aki tud, és aki akar. Eddigieket fölpontoztam.

2022. márc. 14. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Görögország is egy gazdasági válságban vezette be, milyen jól járt.
2022. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as, ez most irónia, vagy valódi megállapítás ? Mert talán ott volt valami, hogy nem fértek hozzá az emberek a pénzükhöz, azt nem tudom, hogy az volt-e. (Kronológiai sorrendet, meg pontos adatokat nem tudok.) Amúgy én nem értek hozzá, hogy mikor optimális ezt, de mondjuk annyit értek belőle, hogy lehetőleg nem olyankor kell cserélni, amikor nagyon sokba kerül az euró, hanem amikor normális helyzet van; hogy amikor a sima, megszokott árért meg lehet venni; át lehet váltani rá.
2022. márc. 14. 18:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem a nyolcas vagyok, de válaszolok.A görög állam gyakorlatilag becsődölt az euró bevezetése után, onnantól kezdve nagy összegű segélyekből tudtak valahogy talpraállni.
2022. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!