Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki emelte fel és miért 5ezer...

Ki emelte fel és miért 5ezer forintról 20 ezer forintra azt a határt, ameddig nem büntetnek a lopásért?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Esküszöm, nem én voltam.
2009. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem tudom, hogy ki, de arra van tippem, hogy miért, annyira nincs értéke a pénznek manapság (15 éve még 20Ft-ért lehetett 1 gombóc fagyit venni), hogy 5ezer Ft nem számít már akkora tételnek, hogy ügy legyen belőle (itt most az átlagemberek, és tőlük fölfelé veszem a társadalmat), és kb. 20ezer körül van az a határ, amikor az átlagember érzi a kiesést.
2009. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tévedés, hogy nem büntetnek. Csak 20 ezerig szabálysértésnek minősül.Az első alkalommal..
2009. febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ez már régebb óta van így, nem? Úgy értem, már legalább 3-4 éve. Én úgy emlékszem.
2009. febr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát gondolom a jogalkotók emelték fel ezt a határt.Én csak az értelmét nem értem.Az igaz,hogy kevesebbet ér már 5000 ft mint 20 éve,node ennyiért sok élelmiszert lehet ám lopni.Mertháthogy ugye abból a megfontolásból csak szabálysértés,hogy esetleg aki az éhező családja miatt "lopik" a helyi kisboltban,az valószínűleg kényszerhelyzetben van,ezért emeli el azt a kenyeret,vagy a szomszéd kertjéből a káposztát,vagy a csirkéjét.Namármost ezt én is megértem.De azért 5000 ft szerintem erre éppen elég keret még ma is.A 20000 ft- már azért tartom túlzásnak,mert így megnőtt az esélye annak,hogy nagyban csinálják a lopást eladási szándékból,szervezett bűnözői csoportok.Mint ahogy láttuk is a drága borotvapengét nem hiszem,hogy az éhező családnak lopják.És azért van különbség ezek a nagybani lopók,és csórikám között aki elemeli a kenyeret mert tényleg éhes a gyerek.A kenyér egyébként csak 300 ft,5000-ből sok kenyér kijön..Ha találkoznék ilyen szerencsétlennel,én nem hogy elítélném,hanem magam adnék nekik ennivalót!!!Ja a minap vásárolt egy nő mellettem a boltban.Képzeljétek a gyereke parízelt kért az anyjától az meg megnézte a kezében a 20 forintosokat és kért neki 2 szeletet.Kettő szelet parízelt!!!Nem játékért rimánkodott szerencsétlen gyerek mint az enyém,hanem

PARÍZELÉRT!Hát nem szerencsétlenek?!

2009. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legfontosabb ok, amiért felemelték: a szabálysértési eljárás sokkal gyorsabb (azonnali vagy 30 nap), nem bíróság dönt, hanem a szabálysértési hatóság; adott esetben ugyanazt a büntetést szabják ki, mintha bíróság döntött volna (általában pénzbüntetés). 20 ezer Ft érték alatti lopás esetében valószínűleg a bíróság sem ítélne mondjuk letöltendő - de még felfüggesztett - börtönbüntetést sem, ráadásul az eljárás eltartana akár évekig is.

Nem a pénz elértéktelenedése miatt változott tehát a határ.

2009. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont a szabálysértést sokszor meg lehet úszni pláne első alkalommal. Szabálysértési eljárást kezdeményez asszem település jegyzője, ennek során a tolvajt is meghallgatják és ha tagad akkor nincs mit tenni. Hiába állítja pl. a bolt teljes személyzete, h loptál, hiába van kamera, a biztonsági őrség nem hatóság nem nyomozhat, a rendőrség meg nem foglalkozik vele, így ejtik az ügyet.
2009. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én voltam mert sokszor kelet fordulni a boltba....
2009. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!