Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 2022-ben szerinted van-e...

2022-ben szerinted van-e szüksége még az emberiségnek a politikusokra?

Figyelt kérdés

Az őskorban még szükség volt vezetőkre, kiválasztották a legerősebb előembert és azt imádták, aztán az ókorban, amikor még nem volt távközlés, kiforrott jogrendszer stb, meg kellett alapozni a dolgokat..


De mára már a társadalmi problémák nagyrésze automatikusan kezelhető lenne. Még csak egy bonyolult AI se kell hozzá, egyszerű állapotgép, amit technikusok, adminisztrátorok működtetnek. Kb mint egy szolgáltató ügyfélszolgálata. Ha valakinek baja van vmivel, bejelenti a neten, nyitnak egy ticketet, egy alsószintű manager erre allokál pénzt és időt, megoldják a problémát. De jobb cégeknél ezt az időallokációt már most is szoftveresen támogatják meg, vagyis a szoftver dönti el a manager helyett hogy mi a prioritás, mire mennyi pénzt érdemes allokálni.


Lehet hogy 50 éven eljön az az idő, amikor a politikusok is "kihalnak", mert nem lesz rájuk szükség? A technológia már rég meghaladta hogy szükség legyen rájuk. A közvetetett demokráciának nincs értelme, hiszen közvetlenül is tudnánk szavazni a napirendi kérdésekben, az okostelefonunkról.


Ha automatizált rendszerek kezelnék a különféle pályázati stb pénz szétosztását, lopni se lehetne.


Mit gondoltok erről?


2022. febr. 16. 13:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mellesleg érdekes adalék hogy amikor a telefonos kisasszonyokat cserélték le automatizált telefonközpontra, senki nem sírt értük, pedig ugye mennyivel jobb amikor hús-vér emberek kapcsolnak össze meg ők döntenek kivel beszélgethetsz, ja nem.

Itt annyiról van szó hogy apolitikusok már a haláltusájukat vívják és foggal körömmel ragaszkodnak a jelenlegi rendszerhez... ezért ekézik az összes fejlesztést ami AI-al kapcsolatos, pl. az okosautóka,t ezért nem adnak semmilyne pénzt államilag kutatásokra, stb.

2022. febr. 16. 15:40
 12/19 anonim ***** válasza:

"Ez jelenleg is így van. Személytelen gépek döntik el hogy milyen hirdetést látsz, egyúttal azt is ők határozzák meg, hogy miket veszel, milyen zenét hallgatsz, milyen videokat nézel. Azt is ők döntik el, hogy kapsz-e áramot, hogy kinek telefonálhatsz, hogy mikor mehetsz át a zebrán és még sorolhatnám. Lassan az autód fogja eldönteni hogy mennyivel mehetsz, hiába nyomod a gázt, adott esetben ez élet halál kérdése. Egy gép dönti el hogy fizettél-e a kajáért a boltban, a mérleg és a kamerafelvétel alapján."

Ezek nem az életedet érintő döntések. Azokról beszélek, amiket a politikusok hoznak meg, amik az életedet szabályozzák. Hiszen ebből indult ki a kérdésed! A politikusokból.

Szóval ne dumálj mellé!


"Ha ementén gondolkozunk semmi értelme az egészségügynek, mert mindig meg lesznek halottak."

Hogyne lenne? Az egészségügy soha sehol nem azért létezett, hogy senki ne haljon meg, mivel ez irreális elvárás lenne.


"Nyilván egy gép legjobb tudomása szerint dönt. Ha úgy látja hogy meghal 100 ember mert a karanténtól idegrohamot kap és kiugrik az ablakon, viszont a másik döntésnél meghal 200 ezer ember covidban, 250 ezer azért mert nem kap kezelést, és 120 ezer ember meg éhenhal 10 éven belül mert csődbement a cége a 3 év bizonytalanság miatt, akkor lehet hogy úgy dönt hogy a 100 ember halála, és igen ez borzasztó, hogy egy személytelen gép emberéletekről dönt, de lesznek hasonló dolgok 20-30 éven belül okosautókban, katonai drónokban stb, és egyszerűen ehhez kultúrálisan fel kell nőnünk, hogy egy AI hiába nincs vére meg nem dobog a szíve, adott esetben lehet jobb döntéseket hoz mint egy 80 éves szenilis vénember, vagy egy idegbeteg leépült politikus, vagy egy becsvágyó zsarnok..."

Vagy épp lehet hogy rosszabbakat, hiszen nem emberként gondolkodik, csak szimplán számokat lát. Jósolni pedig egy gép se tud.

2022. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Ezek nem az életedet érintő döntések. Azokról beszélek, amiket a politikusok hoznak meg, amik az életedet szabályozzák. Hiszen ebből indult ki a kérdésed! A politikusokból.


Szóval ne dumálj mellé!"


Mondj egyetlen ilyen dolgot. Ami érintett engem, vagy egy átlag huszonévest, az elmúlt években. Pont ez a jelenlegi problémám, hogy engem nem képvisel senki, se a Fidesz, se az ellenzék. Senki sem képviseli az értelmiségi, 20-30 közötti fiatalokat, akik nem akarnak családot.


"Jósolni pedig egy gép se tud."

Ha rendelkezésre áll elég adat, tud szimulációkat futtatni, amivel bizonyos százalékkal előre tud jelezni dolgokat.

Nyilván ez még messze van, de ha efelé menne a kutatás, hidd el ugyanolyan gyorsan meglennének vele mint az okosautókkal, vagy a Marsra járással.

De ezeket a folyamatokat egyébként a politikusok se látják előre, sőt meg se próbálják.

2022. febr. 16. 15:55
 14/19 anonim ***** válasza:

"Mondj egyetlen ilyen dolgot."

Törvények? Közigazgatás? Oktatás? Gazdaság? Közlekedés? Stb?

2022. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Törvények? Közigazgatás? Oktatás? Gazdaság? Közlekedés? Stb?"


Azonkívül hogy mindegyik a béka feneke alatt van, ezek már régóta működő dolgok.

Hozzányúlni akkor kell amikor a kormány vmit susmákol, és gyorsan át kell nyomni egy törvényt, hogy ne legyen felelősségre vonható.


Törvényjavaslatot bárki benyújthatna, a nagybetűs Nép szavazhatna a legtöbb kérdésben. Sehol nem írtam hogy egy AI irányítaná az országot, csak hogy ő lőné be a prioritásokat, ő számolná a kockázatokat, olyan kérdésekben amiben a nép nem tud vagy nem akar dönteni.


Közigazgatás teljes mértékben automatizálható, ezért ez a listából kiesik. Elég szomorú hogy még mindig ott tartunk, hogy nemhogy 100%-ban, de alig van automatizálva.


Oktatás: erről nem is értem mit kell dönteni, a tanárok kapnak egy fix pénzt az adóból, tudósok összeállítják a tantervet, az iskolák felújítására automatikusan elkülönítenek összegeket... ebbe miért kell politika?


Gazdaság: egy gép is ki tudja számolni ezeket a folyamatokat, hogy itt belenyúljok ebbe akkor mennyit esik a Forint, stb. Nyilván egy gép véges lehetőségekkel számol, tehát valszeg ilyen ostobaság hogy farhát-árstop nem jutna "eszébe". Hogy ez most jó vagy rossz arról persze vitatkozhatunk


Közlekedés: ez megintcsak 100% automatizálható, olyannyira, hogy 40 év múlva talán már a buszok is önjáróak lesznek. Az meg hogy hova kell út, elég könnyne kiszámolható, matek. Ha meg valahol egy úthiba van, azt egy appon bejeelntik, vagy egy drón feltérképezi, aztán az említett ticket tendszer egy idő után erre elkülít pénzt. Megy az adóforint automatikusan az alvállakozónak, mindne nyilvános, nincs trükközés, lopás, 10 milliárdból 100 m betonút, a program ilyeneket nem is tenne lehetővé.

2022. febr. 16. 16:14
 16/19 anonim ***** válasza:
Tehát ott a hiba, hogy mivel egyáltalán nem látsz bele ezekbe a dolgokba, azt képzeled hogy ezek csak úgy léteznek bármiféle fenntartás és működtetés nélkül. Nagyon nem úgy működik a világ, ahogyan te azt elképzeled...
2022. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Belelátok, nagyon is. Van egy politikus ismerősöm. Egy kispártnak a tagja, nem Fideszes. Kb ha heti 2 órát dolgozik sokat mondtam. Ezt ő maga is bevallotta. Konrkétan hogy péntek délután dolgoznak az emberek, vagy hogy nyáron munka van, az számára ismeretlen fogalom. A munkája 90%-ban abból áll hogy ilyenkor kampány időszakban kint áll naphosszat az utcán és aláírásokat gyűjt, meg kampányol. Egy elvesztegetett élet...
2022. febr. 16. 17:59
 18/19 anonim ***** válasza:
Hogy ezt képzeled belelátásnak, illetve hogy egy egyenesen rossz példa alapján általánosítasz az egész világra nézve, csak visszaigazolja amit az előbbi kommentemben írtam.
2022. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ha ennyire nem látok bele, engedj belelátni mester..


Mit csinál egy átlag Fideszes, és egy átlag ellenzéki politikus évi 240 nap, napi 8 órában?

Mert a gyári munkásról tudom h gyártja a cuccot, a kamionos viszi a neked a kaját a boltba, a mérnök tervezget új dolgokat számítógépen, még az ügyintézők is elbóklásznak vmit de egy politikus milyen hasznos dolgot csinál a társadalomra nézve? A kampányt, sz . rdobálást, parlamenti felszólalásokat, meg mobilozgatást a Parlamentben nem tekintem annak.


Pl. kijön egy úk találmány, tegyük fel az önjáró autó, hogy az AI-nél maradjunk. És mondjuk a Parlamentnek kéne a témában hoznia valami új törvényt. Igen ám, de pártfegyelem van, ergo hiába ül be Tudós Pistike a Fideszbe/Momemntumba akárhova, és hiába ért nagyon a technológiához, az ő véleménye nem számít. Egyedül Orbán Viktor / adott pártfőnökök dönt mindenről. De ezt a felelősséget azért ő se vállalja magára, meg ideje sincs, ezért vannak tanácsadói. Tehát mondjuk van egy tanácsadó a témában, az megmondja mire szavazzon a párt. De mi értelme a pártnak ilyenkor? Elég lenne egyből a tanácsadót megkérdezni. Egyáltalán mi értelme többszáz képviselőnek, ha pártfegyelem van? És ez az ellenzékre is igaz.

Én tényleg nem látom hogy mit csinál ott az a nagyon sok ember, azonkívül hogy egymással jól elszórakoznak, cirkuszt csinálnak nekünk... (de ez egy nagyon NAGYON drága cirkusz). De javíts ki ha tévedek.

2022. febr. 17. 12:05
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!