Milyen szempontból sért nemzetközi jogot egy dokumentumfilmes, aki a frontra utazik forgatni ?
Figyelt kérdés
Az ukránok a budapesti dokufilmfesztiválon bemutatott „Oroszok a háborúban” című doku rendezőjét vádolják jogsértéssel, már eleve amiatt is hogy a helyszínen forgatott ukrán engedély nélkül. Miért kellene engedély az ellenségtől (orosz szemszögből nézve), nem abszurd ez a vád egy kicsit?
ma 15:20
1/5 anonim válasza:
valószínűleg semmilyent, mert egyébként 2024-ben már bemutatták többek között a velencei és torontói filmfesztiválokon is.
2/5 anonim válasza:
Írják: engedélyt kellett volna kérni az ukrán hatóságoktól, de nem kért. Attól, hogy oroszok által megszállt területen forgatott attól az még Ukrajna.
3/5 A kérdező kommentje:
#2
Valóban, ez tényleg tök szokványos lehet: nyílván az amerikai filmesek is engedélyt kértek Szaddámtól anno hogy az iraki invázió alatt forgathassanak a fronton :)
Azért is írtam ki a kérdést, hogy a NEMZETKÖZI jog melyik része tiltja a filmforgatást.
ma 15:47
4/5 anonim válasza:
#2
Akkor szerinted Koszovó is Szerbia része, nem?
5/5 anonim válasza:
Nemzetközit biztos nem sért, mert az nem rendelkezik országonként azzal, hogy egy adott országban ki mikor mit csinálhat, helyi jogba, vagy bizonyos csoportok érdekeivel viszont ütközhet. A ruszkik is tiltakoztak, sőt büntetőeljárást indítottak amikor a kurszki területen nyugati tudósítók forgattak, nincs ebben semmi különös.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!