A zöldek pontosan miért üldözik az atomenergiát?
Csak néhány példa, Majak, Csernobil, Fukusima, chalk river, etc.
Nézz utána, nem egy vagy kettő katasztrófa volt.
Majak volt a legsúlyosabb eddig az oroszoknál, de elhallgatták.
2: Akkor vegyük sorra:
Majak: Basztak a szabályokra, továbbá 1951 óta eltelt "pár" év.
Csernobil: Szintén basztak az előírásokra, továbbá az RBMK reaktorok már igencsak ritkák, Oroszországon kívül szinte sehol sincs belőlük.
Fukusima: Mégis kinek az ötlete volt, hogy egy földrengésre erősen hajlamos területen, a VÍZPARTRA építsenek atomerőművet? Épelméjű ember ilyet nem tesz, mert ez lesz belőle.
Chalk River: Akárcsak Majak, azóta egy generáció majdnem leélte a teljes életét.
Röviden: Az összes példád vagy ősleleti, vagy emberi mulasztás okozta, nem pedig a technológia.
"vagy emberi mulasztás okozta, nem pedig a technológia."
És ezt ki nem szarja le? Ha szándékosan üt el egy Tesla, mert a sofőr vezetett és nem az AI, akkor kevésbé fogod bánni?
A tájékozottabb zöldek nem üldözik. A tájékozatlanabb zöldek azért üldözik, mert borzasztóan el vannak tévedve
- az atomerőművek veszélyességével, és/vagy
- a fejlett világ energiaszükségletével, és/vagy
- a megújulónak nevezett áramtermelési módszerek hatékonyságával (ez alatt értendő: megvalósíthatóság, kapacitás, kiszámíthatóság)
kapcsolatban.
De emiatt nem jó minden zöldet hülyének nézni, személyesen is tudok olyat, aki teljesen atompárti.
[ma 22:34]: Valójában nem. Iszonyú kevés károsanyag-kibocsátással jár az elektromos energia nukleáris úton történő megtermelése. A szén, a gáz, a biomassza égetése lényegesen több szén-dioxidot pöfékel a levegőbe, mire megtermelnek 1 kilowattóra áramot. Még a napkollektor is jóval szennyezőbb az atomnál. A szélturbina mérhető az atomhoz, de az is alkalmatlan arra, hogy rá alapozzák országok energiaellátását. A nappal, a széllel ugyanis a kiszámíthatatlanság a nagy gond, és ez is dob a környezetszennyezésen: beborul az ég, eláll a szél (ez előfordul), és rögtön gyújthatod be a szenet meg a gázt, ami brutális környezeti teher.
Egyedül a vízerőművek hozzák kb. azt a szintet minden tekintetben (kevés kibocsátott szén-dioxid, kiszámíthatóság), mint az atom, csak hát nem lehet mindenhová vízerőművet építeni. Magyarországon például nincsenek nagy esésű folyók, itt a vízerőművek nagy kapacitást nem tudnak hozni. Egy Norvégia megoldja vízből, hogy ne füstöljön sok szén-dioxidot a levegőbe, Magyarországnak nem nagyon van választása.
Általában csak az iszonyat mélyzöldek vagy a tudatlanok nem támogatják az atomot.
De előbbiek ugye kb jurtában élnének és élne mindenki más is ha rajtuk múlana a másik része meg az atom szó hallatán annyira gondol, jujj, az robban, aztán emiatt kerül rögtön a rossz oldalra.
A realitás talaján maradva, meg máig az egyik legtisztább alternatíva, ráadásul ezzel lehet a legjobban tervezni is hosszabb távon, és fixen, mivel nem függ semmiylen környezeti eseménytől a termelés.
1) különösen veszélyes
2) különösen szennyező az atomhulladék
3) nem megújuló
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!