Miért félnek ennyire a fiatal egészséges emberek a koronavírustól?
Figyelt kérdés
Én is megkaptam az oltást, de egyáltalán nem egészségügyi okokból, hanem a szociális kényszer miatt. Szerintem őrültség és veszélyes nem felvenni az oltást 40 éves kortól, de a fiatal 20on éveseket egyáltalán nem fenyegeti úgy ez a vírus, hogy a harmadik oltást is igényeljék. Mit gondoltok?2021. szept. 22. 20:00
11/28 anonim válasza:
"meg kell várni azt a 10 évet"
Melyik tíz évet? Honnan veszed?
Az nem tűnt fel, hogy influenza elleni védőoltást minden évben másfélét adnak? Azzal kapcsolatban miért nem hiányolod "azt" a tíz évet?
12/28 A kérdező kommentje:
11: az influenza elleni védőoltást már a jól ismert, biztonságos módszerek mintájára fejlesztik.
2021. szept. 22. 20:40
13/28 anonim válasza:
A covid ellenit is, legalábbis némelyik típusát (bár az igaz, hogy van újabb is).
14/28 anonim válasza:
"11: az influenza elleni védőoltást már a jól ismert, biztonságos módszerek mintájára fejlesztik."
Szerinted miért kapta vírus a Covid-19 nevet?
15/28 anonim válasza:
Vakcina háború van. Természetes hogy ez egy verseny az emberiségnek nevezett gyógyításban. Kicsit oroszos mert hidegháborúra hasonlít. Ki tud hamarabb több jobb és mennyiségű meg minőségű oltást eladni, be adni. Jövőre már Magyarországnak is lesz gyára vakcinizmus van.
16/28 mindentudó99 válasza:
A fiatalok attól félnek hogy nem mehetnek fesztiválra.
17/28 anonim válasza:
Már véget értek a nyári fesztiválok.
18/28 anonim válasza:
Én is csak érdekből oltottam be magam május végén.
Hogy tudjak menni bulizni
19/28 anonim válasza:
Az mRNS COVID-vakcinát 2003-ban, a SARS-1 kitörésekor kezdték el fejleszteni, majd mivel az a vírus komoly következmények nélkül "elmúlt", ezért végül csak a tesztfázisig jutott el (nagyon lassan) a fejlesztés. Amikor kitört a COVID, akkor igazából csak le kellett emelni a már relatíve fejlett vakcinatechnológiát, picit módosítani, nagyobb körökben tesztelni, és kész is volt. Tévedés, hogy a COVID-vakcina vadi új lenne, már másfél évtizednyi tudomány és tesztelés áll mögötte. Hozzáteszem, hogy például az influenza-vakcinák sokkal komolyabb mellékhatásokkal járnak, és jóval kevésbé hatékonyak, mint az mRNS COVID-vakcinák, de még így is jobban megéri, mint átesni a fertőzésen, mert az nagyobb eséllyel jár komolyabb szövődményekkel. A COVID-vakcina messze az egyik legbiztonságosabb és leghatékonyabb vakcina, amit valaha kifejlesztettünk. (összehasonlításképpen a DPT-vakcina például csak 85-90%-os hatékonysággal bír, az MMR 90% körüli, míg az mRNA COVID-vakcinák 95-99% között mozognak. A feketehímlő-vakcina az 50-es és a 60-as években csak 70-80%-os hatékonysággal bírt, mégis elég volt ahhoz, hogy felszámoljuk a betegséget).
20/28 anonim válasza:
"akkor szerinted miért kerül 10 évbe egy oltás biztonságos kifejlesztése?"
Egy oltás kifejlesztése nem kerül ennyibe. Akár pár hónap alatt megvan.
A rengeteg bürokrarikus maszlag, a papírmunka, engedélyek kerülnek ennyibe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!