Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A vallás, a hit jó, az egyház...

A vallás, a hit jó, az egyház rossz. Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés
2021. jún. 28. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. De jó lenne tisztázni az "egyház" fogalmát, mert valószínűleg nem ugyanazt értjük rajta.
2021. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ki kell fejteni, hogy miért. Konkrétan valamelyik egyházra gondolsz, vagy az egyház intézménye olyan, hogy csak rossz lehet?

Szerintem önmagában nem rossz, ha a hit kap keretet, kapnak a hívők egy fizikai közösséget stb. (értsd: létrejön egy egyház).

2021. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Orbán Viktor jó!
2021. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A vallás, a hit jó, a politika rossz.

Kijavítottam az írásodat. Amivel támadva vannak az egyházak, azok mind politikai dolog, semmi közük a valláshoz.

Középkori kereszténység bűneit is nem a vallás miatt követték el, hanem politikai haszonszerzés céljából. Amik most a pártok, azok régen az egyházak voltak.

2021. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már mások is leírták, az, hogy valakinek van hite, még nem elégséges, ennek egy közösségben van értelme. A közösséget pedig a vallásban az egyházak, hitközösségek adják meg. Akkor nevezed egyháznak ha már nagyon sok híve van (nem az számít hogy valaki önmagát és az agyszüleményét elnevezi egyháznak).

Az egyház egy eszköz, éppen úgy, mint a kés vagy a nyomtatás. Lehet jóra is használni meg rosszra is és lehet egyszerre működtetni jól és rosszul is.

A kis egyházaknak is lehet nagy hibája, ahogy egy nagyobb egyház is működhet szinte hibátlanul, ez a hívőkön múlik. Ahogyan az ami nekem jó, az lehet hogy neked meg éppen hogy hibának tűnik és pont amiatt nem tetszik neked egy egyház amiért én pont azt választom.

2021. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sarkos megfogalmazás némi valoságtartalommal.
2021. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!