Miért nem teszik kötelezővé a koronavírus elleni oltást?
Értettem, csak szerintem hülyeséget írtál, ráadásul kioktatóan. Nem beszélve a szolgalelkes személyeskedéskedésről.
A munkáltatóm munkahelyi szabályzatát nekem el kell fogadnom, ott én "vendég" vagyok. Ha ő úgy érzi biztonságban a munkahelyét, hogy beolttatja az alkalmazottait, és én nem akarok oltatni akkor nekem menni kell, mert nem tudunk megegyezni.
Az én szememben ez pont ugyanaz, mint amikor a főnököm egyszer olyan dresszkód előírást akart bevezetni, ami nekem nem ízlett. Azt mondta, az lehet vezető, aki így és így öltözik. Én azt mondtam, akkor ilyen áron nem leszek vezető. Most ő zsarolt engem, vagy én őt? Szerintem csak nyílt kártyákkal játszottunk, ennyi.
Más lenne, ha mondjuk azt mondaná a munkáltatóm, hogy annak utalja ki a fizetését, aki hoz egy oltási igazolványt. Na ez definíció szerinti zsarolás lenne, mert olyat tart vissza, ami érvényes megállapodás szerint az enyém.
Azt nem értik meg az emberek, hogy ilyenkor nem az a kormány/munkáltató/házigazda célja, hogy beléjük tukmálja az oltást, hanem az, hogy a vírust ajtón kívül tartsa. Az oltás erre egy eszköz. A másik a távolmaradás.
38
Ez a tipikus fideszes szócsavarás.
Ha kötelező, akkor van mögötte felelős, aki garantálja, hogy elvileg veszélytelen ez az új szer.
Ennyi!
#42, szerintem lassan leesik, hol beszélünk el egymás mellett. Bár lehet, csak én beszéltem félreérthetően nem tudom. Természetesen a munkáltatónak nincsen joga semmilyen oltást előírni, ilyen kreténségre én sem gondoltam. Egyúttal eszem ágában sem volt munkajogról beszélni. Nekem ez egy elvi téma.
Egyszerűen úgy látom, hogy sok embernek az a meggyőződése, hogy az állam csellel, meg zsarolással be akarja olttatni. Én ezzel szemben úgy látom, hogy az állam meg akarja állítani a járványt, és felajánlja a választást, hogy oltással, vagy a szórakozóhelyektől távolmaradva teszi ezt meg az ember. Szerintem ez fair ajánlat.
A munkahelyi példa valóban félreérthető, mert munkáltatóként ilyet előírni értelemszerűen ütközik a munkajoggal (ellentétben dresszkóddal). A dresszkódos példám elvi szinten arra vonatkozott, hogy attól, hogy a munkáltatóm új feltételeket szab, még nem zsarol; az ő háza, az ő szabályai. Természetesen oltásra vonatkozó szabályokat nem hozhat, de ha tehetné, megérteném, ha megtenné.
46
Jól ellehetsz a tűz közelében... ha én is ott lehetnék, lehet én is ilyeneket írnék.
42
"Az, hogy egyes munkahelyek a jelenlegi helyzetben elszabadult hajokotelkent csapkodnak ossze-vissza es labbal tiporjak a munkavallaloi jogokat azert lehetseges, mert a munkavallalok tobbsegenek jogismerete es jogtudatossaga a minimalisan szukseges szintet sem eri el."
Na, ezt a mondatot aranyba kéne foglalni, mert leírja, hogy mi mozgatja a szálakat országunkban, állami és egyházi szinten egyaránt!!!
"Jól ellehetsz a tűz közelében... ha én is ott lehetnék, lehet én is ilyeneket írnék."
Ez alatt mit értesz?
Azért ahhoz nem semmi lelkiállapot kellhet, hogy az egyszerű visszakérdést is válasz nélkül pontozzátok le...
Alepvetően nem bánom, de legalább válaszoljatok már, mert őszintén felkeltette az érdeklődésem a 47-es írása, csak nem igazán tudom értelmezni. Cserébe kiélhetiek a frusztrációtokat ezen a hozzászóláson is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!