Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erröl?

Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés

Megoldás lenne a magyar válságra, és más országoknak való kiszolgáltatottságra az, ha mondjuk a magyar emberek jelentös része csak magyar terméket vásárolna?


Gondolok itt arra, hogy ezzel fellendülhetne a magyar gazdaság. Ha fellendülne a magyar gazdaság, több munkahely lenne. Ha több munkahely lenne, akkor nem kellene /lehet ész nélkül munkanélküli segélyt osztani, hiszen elméletben nem lennének munkanélküliek, értsd, aki akar, az dolgozhat, aki nem akar, az meg ne kapjon "fizetést" azért, hogy otthon ül.


Vagy rosszul látom?


2010. aug. 20. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Rosszul. Nem érted az elemi közgazdasági és társadalom-lélektani összefüggéseket, nem ismered az emberi természetet.


Először is Magyarország kiszolgáltatottságát egy picit sem lehetne ezzel csökkenteni, mert egy csomó terméket, különösen nyersanyagot itt nem is állítanak elő, tehát muszáj külföldről venni. Magyarországon a felhasznált javaknak csak egy szűk skálája készül, és az sem kielégítő mennyiségben.


És aztán mi is az a magyar árú? Valóban magyar tulajdonú

komoly gazdasági vállalkozás talán egy-két részterületet leszámítva nincs. Mert az itt székelő multik közül egy sincs magyar tulajdonosok kezén. Felkopna az állad, ha csak magyar terméket vennél.


Amit te javasolsz az talán csak az élelmiszertemelés egy szűk szegmensében jöhetne szóba elméletben, de ez semmit nem oldana meg, olyan jelentéktelen az össz gazdasági súlya, másrészt az emberek mint fogyasztók kizárólag a saját gazdasági érdekeiket követik a vásárlásoknál. Magyarul csak az ár és a minőség dönt, a nemzetiség nem: Azt veszem meg, ami olcsóbb és jobb. Az érzelmeknek itt legfeljebb annyi pici szerepe van, hogy ha nagyjából azonos az ár és a minőség, akkor esetleg hazafias alapon választhatom azt, amit magyarnak vélek. De még egyszer mondom, a globális világban többnyire eldönthetetlen egy árú nemzetisége.


Egyébként meg rém feleslegesnek, nevetségesnek tartom az ilyen világmegváltó ötleteket, mint ez is, mert a valóság alapvető ismeretének hiányát mutatják. És a gyk, meg egyre inkább a valóság is tele van ilyenekkel. Nem kell itt nekünk egy a világon sose volt, teljesen új gazdasági vagy politikai rendszert kitalálni. A meglévőt kellene javítani, vagy egyszerűen csak normálisan működtetni, és akkor nem lenne itt ez a szégyenletes nyomor.

2010. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Természetesen nem arra gondolok, hogy csak és kizárólag magyar terméken venni, hanem amiböl van magyar termék is, abból azt megvenni (még ha kicsit drágább is).

Az ötlet egyébként korántsem új, hiszen az 1930-as években is volt egy ilyen kezdeményezés.


Nem, nem kellenek a világmegváltó ötletek. A mostanit javítani, ez rendben, de hogyan? Esetleg erre van ötleted.?

2010. aug. 20. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó a gondolatmeneted kérdező..,ezt én is támogatnám!!És szerintem igy a gazdaság is fellendülne,ha nem az ócska külföldi termékek gyártóit támogatnánk a vásárlással!
2010. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyetértesz :) Elsö válaszolóhz még annyit: nem állítom, hogy ezzel egyik napról a másikra megváltozna minden.

De talán errefelé is el lehetne indulni

2010. aug. 20. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Még egyszer mondom, nem lehet egy ilyet megszervezni, és értelme se lenne. Az meg nem ötlet kérdése, hogy mit kellene csinálni, hogy kellene javítani, hanem mentalitás és kultúra kérdése, az meg nekünk olyan, amilyen. Most mondjam azt, el kellene kezdeni rendesen dolgozni minden szinten, hogy nem kellene mindenkinek mindenkit becsapni? Nem a szélhásomkodásra kellene építeniük az embereknek a megélhetésüket. A kormánynak nem forradalmat kéne csinálni, hanem értelmes gazdaságpolitikát. Stb. stb. De ez nem ötlet vagy döntés kérdése. Ezért szerintem reménytelen is ez az egész ország, amibe én már beletörődtem. És ezen az olyan bárgyú ötletek, mint a tied is édes keveset segítenek.
2010. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted mindenki maradjon a seggén, majd csak minden még rosszabb lesz? A rosszba nem beletörödni kell, hanem harcolni ellene.


Belátom, nem értek hozzá, az ötlet talán nem éppen jó. Mindenki dolgozzon - ezt támogatom én is. De vannak, akiknek nincs hol. Hiába dolgozna...

2010. aug. 20. 23:07
 7/12 anonim ***** válasza:

23.07: Abban igazad van, hogy a helyzet tarthatatlan, csak én attól féltem az országot (és most elsősorban te is beletartozol), hogy nehogy egy még hülyébb, még abszurdabb rendszerre térjünk át. Merthogy nincs olyan rossz, aminél ne lehetne még rosszabb.


Ami a rendszert illeti, szerintem nem megváltoztatni kellene, hanem jól működtetni. Abból, hogy Magyarországon az elmúlt 20 év egy csődtömeg volt, nem következik, hogy Magyarország eddigi és most leváltás alatt álló rendszere, a jogállami demokrácia és a piacgazdaság eleve rossz volt. Gondolom, te is olyasmi életszínvonalra vágysz, mint ami Németországban, Svédországban, Amerikában vagy mondjuk Szlovéniában van. Na hát ezekben az országokban ugyanaz a rendszer van, mint ami elvileg nálunk volt, és ők mégis jól, sőt nagyon jól élnek. Ahol meg nem ilyen rendszer van (Észak-Korea, Kuba, Tadzsikisztán, Kongó stb.) ott meg nyomorognak. Tehát ne akarj te itt diktatúrát, közép-ázsiai megoldásokat, mert abból csak még nagyobb csődtömeg jön ki.


Ami a te ötletedet illeti, azon túl, hogy megvalósíthatatlan, rendszerellenes is. A mai globális világból nem tudsz kiiratkozni, nem tudsz befordulni, vagy ha tudnál, akkor egy még katasztrofálisabb nyomor lenne az eredmény. Nem kiiratkozni, hanem jól, az érdekeinket érvényesítve kellene, vagyis kellett volna ebbe a világba integrálódni. Nincs más út. Még akkor se, ha a 30-as években, ahogy mondod, lehet, hogy volt egy ilyen kísérlet. De az már akkor se működött, és az meg megint egy tipikus hiba, hogy valaki a 30-as évekbeli megoldásokat keres 21. századi problémákra.


Hogy mit lehet akkor most tenni? Hát szerintem neked meg nekem itt és most nem sokat. Én legfeljebb annyit tudok tenni, hogy ezt leírom, és esetleg kivárok egy olyan pártot (csinálni nem tudok, mert nincsenek milliárdjaim), aki esetleg hajlandó szembenézni a valós problémákkal és értelmes válaszokat találni. Ma nincs ilyen párt.


És akkor egy példa arra, hogy hogy lehetne a rendszert javítani. Látod te is, hogy iszonyatos pénz, évi sok ezer milliárd megy el korrupcióra. Az összes közbeszerzés botrányos, a valós ár sokszorosáért vesznek gagyi terméket és szolgáltatást. Ez nem lenne része a piacgazdasági modellnek, ezt kéne pl. korrigálni, és ez egy értelmes lépés lenne, amiből rengeteg pénzt lehetne nyerni. Látsz te olyan pártot, aki ezt komolyan fel akarja számolni? Na hát ehhez képest, ha gondolod, te keresgéld nyugodtan a magyar termékeket! Mit érsz el vele?

2010. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elöször is, köszönöm a választ.


Másodszor pedig, te ezt írtad:


" Ami a te ötletedet illeti, azon túl, hogy megvalósíthatatlan, rendszerellenes is. A mai globális világból nem tudsz kiiratkozni, nem tudsz befordulni, vagy ha tudnál, akkor egy még katasztrofálisabb nyomor lenne az eredmény. Nem kiiratkozni, hanem jól, az érdekeinket érvényesítve kellene, vagyis kellett volna ebbe a világba integrálódni. "


Én egy szóval sem mondtam, hogy ki kellene iratkozni a globális világból. Az, hogy mindent magunknak állítsunk elö, egyrészröl megvalósíthatatlan, másrészröl baromság.

Ezt nem is kívánom. Csak hogy amit meg tudunk valósítani, méghozzá jól (gondolok itt elsösorban a mezögazdaságra), azt miért kellene importálni.

Nem kiszakadni kellene a világból, hanem belépni. Magyarország is exportálhatna termékeket, de egyenlöre még a saját hazájában sincs rá kereslet.

Márpedig nagyon kereslet, nagyon fejlödés, ezen az elven gondolkozom.

2010. aug. 22. 12:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is szimpatikus a kérdező gondolatmenete,de az utolsó kommentelőnek(71%) is igaza van,hogy ez elég békaperspektíva.Továbbá egyetértek azzal hogy elsősorban a változás a fejekben kell hogy megtörténjen.Teljesen más mentalitásra,hozzáállásra lenne szükség itthon,amire gyanítom esélyünk sincsen.Itthon minden hazugsára épül,mindent ellopnak,elsíbolnak,eltüntetnek,eltusolnak.Mert minden "közös" és semminek nincsen gazdája.

Hogy a kis hazánk nem tudna-e mindent előállítani?Azt kérdezném inkább hogy biztos hogy "MINDENRE" szükségünk van?Nem csak ez az őrült fogyasztói társadalom generálja ezeket az igényeket?Én pl beérném ha a közértben az alapvető élelmiszerek és tisztitószerek lennének és nem több.

Amúgy érdekes hogy "működő gazdaság"alatt melyikünk mit ért.Én éltem sokáig jóléti társadalomban külföldön és mit mondjak?Nem tetszett.Iszonyatosan felgyorsult és maximálisan teljesítményorientált.Bár a fizetésedből meg tudsz élni,de azért az utolsó cseppet is kisajtolják belőled a munkahelyeden.Mindenki rohant mindig,ott már nincs bocsánat semmiért.Maximális elvárás,maximális teljesítmény tőled.

A pénzük, nagyon nem szabott határt különösebben semminek.

De kérdezem én tényleg erre van szüksége egy emberi lénynek?Hogy elhalmozza magát a legújabb és legcsúcstechnikásabb elektronikus kütyükkel,megvegye/elfogyassza mindazt amiről azt sem tudná hogy létezik(nem hogy még igénye is lenne rá)ha ez a vegyél-egyél-fogyassz-vásárolj társadalom nem ezt plántálná az agyába?És erre vágyunk?

Még egy utolsó mondat erejéig visszakanyarodnék az elejére.Keringett itt a neten egy Power Point összeállítás a különbségről a 70-80 évek gyermekkora és a mostani közt.Hogy amikor mi akkor elestünk a biciklivel,akkor csak letöröltük a térdünket és tekertünk tovább,nem volt antibakteriális szappan,meg kenőcs....amikor este elmentünk csavarogni akkor a szüleink csak annyit mondtak hogy sötétedésre legyünk otthon,nem volt mobiltelefon és mégsem történt semmi bajunk...a régi játszótereken beton volt és nem az EU szabványos speciális gumitégla,mégsem lett semmi bajunk....és így tovább.Elgondolkodtató összeállítás volt.

Feleannyi holmival is beérnénk.Egy mai gyereknek milyen az értékrendje vajon?Régen egy focilabdával el lehetett tölteni egy vakációt a haverokkal,manapság meg a videójátékkal sorvadnak egyedül a sötétben.Jó ez?Ez kellett?

Még annyit hogy a vágyott jóléti társadalomban ezek a reklámok még kiegészülnek annyival-ha megmaradunk a biciklivel elesős példánál-hogy elestél?Csúszott az út esetleg?Elromlott a pedál a bicikliden?Netán megsérültél és emiatt kimaradsz a suliból?Akkor neked ügyvédre van szükséged!hívj minket MOST!Vagy ....félsz hogy elesel biciklivel?Köss balesetbiztosítást,100% kártérítést kapsz!

..Stb....

2010. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még arra kíváncsi lennék -és talán a 70%os válaszoló el is tudná mondani-hogy akkor mi történne,ha SENKI,de senki nem vásárolna a külföldi tulajdonú bevásárlóközpontokban???

Nem a teszkógazdaságosban vásárlok,hanem a magyar CBA-ban.

Ha a multik konganának az ürességtől(magyar összefogás-gondolom a kérdező erre volt kíváncsi)akkor mi történne?

Most eszembe jutott hogy a gyufa amit sok helyen lehet kapni az török import és a paprika meg hagyma meg SPANYOL.Magyarországon!!!! Nevetséges.

2010. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!