Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igazam van abban, hogy a...

Igazam van abban, hogy a kommunizmus a valóságtól a legtávolabb álló, legidiótább, legkártékonyabb, legalantasabb ideológia?

Figyelt kérdés
Mert szerintem józan ember ilyen infantilis, félkegyelmű eszmét nem vesz komolyan. A ma létező kommunista weboldalakat olvasva könnyen arra a következtetésre juthat az ember, hogy ennek az ideológiának általában a legostobább emberek a hívei, értelmes ember nem hisz ebben a förtelemben.

2021. jan. 14. 21:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
a kommunizmussal egyetlen proléma van, az emberek nem kis építőkockék vagy rovarok, és ott dől meg, hogy a nagymellű Julika nem lehet egyszerre 3 fickóé, hacsak nem élnek kommunában. maga a kommunizmus eszméje nem rossz csak élet (az emberek versengenek, minden kell, és több mint másnak) és természetidegen. amúgy ha majd lesznek replikátorok és elég erődforrás, simán meg lehet csinálni. mert minek felhalmozni, ha mindig minden van és elérhető.
2021. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Kedves Sensei Péter!Ünneplőbe öltözött a szívem,amikor láttam,hogy érdeklődni tetszik az írói munkásságom után. Nem értem az értetlenkedését. Ezt nem tudom világosabban megfogalmazni.A KOMMUNIZMUS az,ahol mindenki tudása szerint termel. Vagyis,aki tanári diplomával rendelkezik,az tanít,aki esztergályos szakmunkás bizonyítvánnyal,az esztergál.A kibuc,illetve a múlt századi párizsi kommunák,amelyek hasonlítanak reá. Hasonlít,de nem megvalósult.Szóval,az utolsó jancsiszögig,meg van tervezve,hogy mit,mikor és mennyit gyártanak.A termékeket,nem lehet szabadon megvenni,mert csak elosztásra van. Továbbá,az egyén,szükséglete szerint fogyaszt. Vagyis,előre le kell adnia a jövő évi igényét.Mindenből.Csakhogy előre nem lehet tutira megmondani,hogy bő,átlagos vagy szűk lesz-e a zöldség vagy gyümölcs termés. Még,mit fejtsek ki?
2021. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!