Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A történelemben miért voltak...

A történelemben miért voltak törvényszerűek a háborúk ? Úgy értem, már a középiskolás is a történelemórán háborúk tömkelegével találkozik. A kérdésem az: Miért ?

Figyelt kérdés
Miért nem lehetett volna háborúmentes, örök béke a történelemben ? Békés prosperálás, kooperáció, konjunktúra.

2021. jan. 5. 16:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Másról sem szól a történelem, mint állandó háborúskodásról.
2021. jan. 5. 16:28
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze sok jó dolog is történt, sok vívmány, ezt nem vitatom, de ennyi háború miért kellett ? Nem értem.
2021. jan. 5. 16:29
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt elmondják, elmondták történelem órán, hogy háborúk milliói voltak.


Valóban ennyit ér az emberélet ? Vér tapad a kezükhöz. Ember embert öl.


Azt nem mondják el: Miért?? Ennek valóban így kellett történnie ?


Miért háborúzott az ember évszázadokon, évezredeken át, mint holmi állat ?


A háború volt az egyedüli megoldás ? Én ebben nem hiszek. Mindig KELL lennie békés megoldásnak.


Ha valaki katona, akkor azt már meg lehet ölni, az már nem gyilkosság ?

2021. jan. 5. 16:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem számítottak még annyira sem az emberéletek, mint most. A háborúknak főként gazdasági okai voltak. Meg a katonai sikereket elérő uralkodók növelhették az egójukat. Ráadásul a háborúzás egy ördögi kör, mert a háború miatt felvett kölcsönöket, sokan egy másik háború hódításaiból akarták fedezni.
2021. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok naív, de nálam az emberélet szentsége és sérthetetlensége mindenféle gazdasági mutatót felülír.


A másik, hogy szerintem békés fejlődés is létezik.

2021. jan. 5. 16:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert már akkor is élt ember a Földön.
2021. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Én speciel szinte semmire nem tartom az emberéletet. Csak persze a szeretteim fontosak. Régen más volt a hozzáállás. Az egyház is azért végeztethetett ki bárkit, mert akkoriban jogosnak tartották a földön végrehajtani Isten büntetését. Az uralkodóházakban gyakorlatilag meg belterjesen szaporodtak, őrültek kezébe adva a világ sorsát. Az ember meg a unatkozik, és van hatalma, bármit megtehet.
2021. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden háború mögött egy érdekcsoport áll, amelyeket magukat embernek hívő lények alkotnak. Ahová az emberiség beteszi a lábát, ott azonnal el is lehet felejteni a harmóniát, ilyen-olyan egyensúlyt.
2021. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Jól ráhangsúlyoznak a kis összecsörrenésekre, hogy az elfojtott agresszió ki tudja fantáziálni magát egyesekben. Aztán a filmek és a játékok folytatják.
2021. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az országok úgy viselkednek, mint az emberek. Odafigyelnek az érdekeikre, önzőek. Láttál már olyat, hogy az emberek évtizedekig vita, veszekedés nélkül élnek akár csak egy utcában?
2021. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!