Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért kell nekünk a liberális...

Mért kell nekünk a liberális jogállamiságból?

Figyelt kérdés
Nyugaton akkora jogállamiság van, azoknak akiknek nem fehérek hterók és keresztények. Ameddig nálunk szólásszabadság van, amelyel mindenki élhet, addig nyugaton lassan ez nincs meg a migrációs hullám miatt. Még nálunk peticiót írnak és pert indítanak ha Jézusról készítenek karikatúrát [link] addig nyugaton ezt a muszlimok azonnali kivégzéssel jutalmazzák ha Mohamedet karikatúrázzák ki. [link] Ha ez mind nem lenne elég, még nekünk Kelt Európaiaknak azonnal munkába kell állni nyugaton, addig a 2015-ben érkezett mingránsok fele állt munkába 5 éven belül, és nagyon jelentős állami támogatást kaptak. [link]

2020. okt. 30. 16:39
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Egy kis matek: Ha a 2015-be erkeztett migránsok felét tudták integrálni 5 év alatt, akkor az után érkezett migránsok felét még 25 évig nem tudják majd integrálni?! Ezzel nem csak nekem van condom, hanem egész Európának. Akkor  sem jó miránk nézve ez, ha ide hozzák a problémát, főleg olyan embereket akik nem csak a zsidókat meg a keresztémyeket hanem egymást is utatálják. Az összeset gazdasági illegális migránst ki kellene toloncolni mert hatalmas Nagy gazdasági és kozbisztonsagi, etniaki, egészségügyi tethet jelentenek.
2020. okt. 30. 23:44
 22/36 A kérdező kommentje:
Persze a bűntudat keltes megy, persze amikor kapják a csomagot meg az Európai emberek pénzét, meg megmentik őket akkor jó a NATO...
2020. okt. 30. 23:46
 23/36 sörpocak ***** válasza:

"Egy kis matek: Ha a 2015-be erkeztett migránsok felét tudták integrálni 5 év alatt, akkor az után érkezett migránsok felét még 25 évig nem tudják majd integrálni?!"


Vezesd már le nekem matematikailag ezt a gyönyört, köszönöm.


"Ezzel nem csak nekem van condom, hanem egész Európának."


Neked ezzel max. elvi szinten van gondod, gyakorlati hátrányod nem származik ebből, mert MO. nem csinál ilyet. A német költségvetéshez meg nincs közöd gondolom.


"Akkor sem jó miránk nézve ez, ha ide hozzák a problémát, főleg olyan embereket akik nem csak a zsidókat meg a keresztémyeket hanem egymást is utatálják."


A szír menekültek jelentős része maga is keresztény. Alapozod is valamire az állításaidat, vagy fel festettél egy sztereotíp közel-keleti arab férfit a fejedben és belőle indulsz ki minden alkalommal?


"Az összeset gazdasági illegális migránst ki kellene toloncolni mert hatalmas Nagy gazdasági és kozbisztonsagi, etniaki, egészségügyi tethet jelentenek."


Hidd el, 5 év távlatában minden bevándorló, aki itt van, az már végiglépcsőzte a bürokrácia fokait és megkapta a legalitását. Amiről te beszélsz az nyílt kapuk döngetése és megintcsak az előbb említett sztereotípia felfestése egész tömegekre ráhúzva.


Próbálj meg legyél szíves a realitásból kiindulni és nem az előítéletekből. A realitás része az is, hogy igen, a sok bevándorlóval sok radikális barom is bejött Európába, de ebből nem fogod tudni minden eddigi állításodat visszavezetni, mert már ott elakadsz (nem csak te, hanem sok "migránsellenes" is), hogy ezek szignifikanciáját felmutasd.

2020. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Ha 2015-Ben érkezett migránsok felét 5 év alatt nem lehetett integrálni, akkor akik abban az öt évek jöttek 5 x 5 = 25 évig nem lehet még integrálni. Ha integrálják is, csak úgy mint a cigányokat sokkal kevesebbet fognak keresni mint a tobbi Európai, illetve a kulturájuk ugyanaz marad.


Rendben, ha te egy kultúrális és nyelvi kisebbségben karsz majd elni pár tíz év mulva, akkor fogadd el Európa trianonját.


A főként muszlim migránsok (de vannak köztük keresztények) között is sokszor vannak összecsapások, mert ahogy mondtam egymást is utálják.

2020. okt. 31. 09:55
 25/36 sörpocak ***** válasza:

"Ha 2015-Ben érkezett migránsok felét 5 év alatt nem lehetett integrálni, akkor akik abban az öt évek jöttek 5 x 5 = 25 évig nem lehet még integrálni."


Ha feltételezzük a dolog linearitását (bár még ez sem egy egzakt feltételezés), és tudjuk, hogy egy csoport felének az integrálása 5 évbe kerül, akkor a következő gondolatunk az kellene hogy legyen, hogy a felezési idő 5 év. Azaz ugyanabban a csoportban a munkanélküliek száma 10 év múlva 25% lesz, 15 év múlva 12,5%, 20 év múlva 6,25% a 25.évre pedig 3,125%. Más megközelítéssel azt is mondhatnánk ebből a lineáris modellből kiindulva, hogy ahhoz, hogy valaki 25 év múltán is munkanélküli legyen, arra 3,125% az esély. Ezzel szemben nem igazán értem, hogy a te 5x5-ös szorzásod mégis milyen feltételezésből indul ki.


Úgy is megkérdezhetném, hogyha 2015-ben kiutazott Franciaországba 2 testvérem és csak egyikük tudott beilleszkedni az előrelátható 5 év alatt, akkor a te modelled alapján, ha én 1 évre rá megyek ki hozzájuk nekem miért kerülne 25 évbe ugyanaz?


"Rendben, ha te egy kultúrális és nyelvi kisebbségben karsz majd elni pár tíz év mulva, akkor fogadd el Európa trianonját."


Trianon pont sz"r példa, lévén háborús következmény, másrészt pedig pont a kisebbségek semmibevétele eredményezte. Másrészt pedig egy ilyen etnikai átalakulás nem pár tíz év alatt fut le, és egyébként sem valid, hogy akiknek 2015-ből a közel-keletről jött a nagyapja, az 2065-ben pl. ne nevezhetnénk európainak. Másrészt pedig itt most próbálod behozni a rassz témát? Ha igen, el kell hogy keserítselek, de többségük ugyanúgy az europid nagyrasszhoz tartozik. Ha pedig a kulturára gondoltál, akkor jóval nagyobb hatással vagyunk mi rájuk, mint ők miránk. Ha pedig a vallásra gondoltál, akkor megnyugtatlak, hogy folyamatosan lazulnak az iszlám előírások is, a modern kor ateista vonzása oda is elért, nem nyugat-európai sajátosság.


"A főként muszlim migránsok (de vannak köztük keresztények) között is sokszor vannak összecsapások, mert ahogy mondtam egymást is utálják."


Mire alapozod, hogy a bevándorlók többsége muszlim? Mert ezt mondtad? Mert sötétebb a bőrük? Mert szírül beszélnek? Okíts már ki legyél szíves.

2020. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

“Ha feltételezzük a dolog linearitását (bár még ez sem egy egzakt feltételezés), és tudjuk, hogy egy csoport felének az integrálása 5 évbe kerül, akkor a következő gondolatunk az kellene hogy legyen, hogy a felezési idő 5 év. Azaz ugyanabban a csoportban a munkanélküliek száma 10 év múlva 25% lesz, 15 év múlva 12,5%, 20 év múlva 6,25% a 25.évre pedig 3,125%. Más megközelítéssel azt is mondhatnánk ebből a lineáris modellből kiindulva, hogy ahhoz, hogy valaki 25 év múltán is munkanélküli legyen, arra 3,125% az esély. Ezzel szemben nem igazán értem, hogy a te 5x5-ös szorzásod mégis milyen feltételezésből indul ki.”

Mivel most csak a 2015-ben érkezett migránsokat számoltad, nem pedig a 16,17,18,19,20 ban ideérkezett migránsokat. Német adatok viszonylag még jók, svédországba a 2015ben érekeztt migránsok 90 százaléka nem dolgozik. [link]

[link]


“Trianon pont sz"r példa, lévén háborús következmény, másrészt pedig pont a kisebbségek semmibevétele eredményezte. Másrészt pedig egy ilyen etnikai átalakulás nem pár tíz év alatt fut le, és egyébként sem valid, hogy akiknek 2015-ből a közel-keletről jött a nagyapja, az 2065-ben pl. ne nevezhetnénk európainak. Másrészt pedig itt most próbálod behozni a rassz témát? Ha igen, el kell hogy keserítselek, de többségük ugyanúgy az europid nagyrasszhoz tartozik. Ha pedig a kulturára gondoltál, akkor jóval nagyobb hatással vagyunk mi rájuk, mint ők miránk. Ha pedig a vallásra gondoltál, akkor megnyugtatlak, hogy folyamatosan lazulnak az iszlám előírások is, a modern kor ateista vonzása oda is elért, nem nyugat-európai sajátosság.”


Háború nyilván egy békés kisebbség miatt robbant ki, akik egy kicsit tulszaporodtak, a magyarság pedig fogyott. Bizony ezért vettek el többségben Magyar etnikumu területeket. Ott van a kulcs, hogy Európa népessége folyamatosan fogy, nekik van 4vagy 5 gyerekük addig nekünk van 1 vagy kettő, és ez ázsiában is így van, akik majd később megindulnak, ha pedig őket be kellett fogadni majd azokat is.

2020. okt. 31. 10:43
 27/36 sörpocak ***** válasza:

"Mivel most csak a 2015-ben érkezett migránsokat számoltad, nem pedig a 16,17,18,19,20 ban ideérkezett migránsokat."


Nem igazán számít, nem ez a lényeges pont a modellemben. Ellenben átcsúsztál a kérdéseim felett, kérlek térj majd vissza hozzájuk, mert még mindig nem értem a te modelled mögötti értelmet.


A HEOL cikkel nem tudok mit kezdeni, lévén nincsenek benne számadatok, mondani pedig bármit mondhat, aki akar.

A Ripost cikk pedig elsőkörben 40 ezer migránsról ír, utána viszont csak 33 ezret bont szét. Ha összeadom a tanulókat és azt a 4 ezer biztos dolgozót, már azok önmagában 37%-ot tesznek ki, szóval nem értem, hogy honnan jön az a 80%, pláne az a 90% amiről te beszéltél. Vagy ha az a 80% arra a 3 ezer főre értendő, akik Hassleholm-ba kerültek 3 év alatt, akkor az egyrészt egy sokkal kisebb csoportról beszélünk, másrészt pedig nem vethető össze az én modellemmel. Nem is feltétlenül értem, hogy egy 18 ezres településnek hogy kellene felszívnia 3 ezer embert a munkaerőpiacon, de az ilyen apróságokba már tényleg ne menjünk bele.


"Háború nyilván egy békés kisebbség miatt robbant ki, akik egy kicsit tulszaporodtak, a magyarság pedig fogyott."


A háború nem a kisebbségek miatt robbant ki, de látom a történelemtudásoddal sem fogunk előrébb jutni.

2020. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Szerintem olvasd el még egysze figyelmesen azokat a cikkeket. Vedd figyelembe hogy a 15 év felettieket számolják, tanulók nem dolgozók, mert olcsóbb segélyből megélniük mint munkából ahogy a többség teszi. És reagálj arra is hogy a migánsoknak 4 vagy öt gyerekük van, addig nekünk 1 vagy kettő annyi sem. Ezeknek a nagyésze osszabbul fog keresni az átlagnál, illetve a kultúális külömbségek is nagyobbak, hiába tanul meg valaki az iskolában írni vagy olvasni. [link]
2020. okt. 31. 11:11
 29/36 anonim ***** válasza:

Ha okosabbak lennétek mint egy kosár molylepke mostanra rájötettek volna, hogy ami a baloldal liberális jogállamiságként ad el, és amit a jobboldal szid, annak köze nincs a valódi liberális jogállamisághoz. A baloldaliak azt sem tudják mit követnek, a jobboldaliak pedig azt sem tudják mit szidnak.

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de halálomig megvédem a jogodat, hogy kimondd." Többek között ezt jelenti a valódi liberális jogállamiság.

De a kultúr-marxisták jól végezték a dolgukat, mindeki, a komplett baloldal és a jobboldal is benyalta, hogy a polkorrekt diktatúra jelenti a liberális demokráciát.

2020. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 sörpocak ***** válasza:
45%

"Szerintem olvasd el még egysze figyelmesen azokat a cikkeket. "


Elolvastam, várom észrevételeidet, ha nem értesz egyet.


"tanulók nem dolgozók, mert olcsóbb segélyből megélniük mint munkából ahogy a többség teszi."


Vagy mert esetleg tanulni akarnak, vagy elsősorban tanulniuk kell, hogy munkába tudjanak állni? Ne akarj már mindent a segélyekre visszavezetni, hogy az jelenti nekik a nagy dealt.


"És reagálj arra is hogy a migánsoknak 4 vagy öt gyerekük van, addig nekünk 1 vagy kettő annyi sem."


Azt leszámítva, hogy várnám ennek alátámasztását, már reagáltam erre.


"Ezeknek a nagyésze osszabbul fog keresni az átlagnál, illetve a kultúális külömbségek is nagyobbak, hiába tanul meg valaki az iskolában írni vagy olvasni."


Egész biztos rosszabbul fognak keresni az elején, de tudod elég szomorú, hogy még így is beljebb lesznek hosszútávon, mintha magyarnak születtek volna: [link]


És most belinkeltél egy muksót, aki a személyiségfejlődéshez köti az integráció feltételeit és azt a hamis látszatot próbálja kelteni, hogy aki 20, de inkább 12 kora előtt nem itt élt, az reménytelen. Amennyi tévedésen túl vagy már kérdező , és amennyi alátámasztással már így is lógsz nekem, inkább nem nyitnék meg egy ilyen vitát sem. Értelemszerűen tudnék én is más muksókat belinkelni, akik pedig épp más véleményen vannak, az megnyugtatna? Nem hiszem.

2020. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!