Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi magyarok miért nem tudunk...

Mi magyarok miért nem tudunk metrószerelvényt gyártani magunknak?

Figyelt kérdés

Miért volt szükség pályázatot kiírni az új (BKV)metrókocsikhoz?

Miért kellett egy francia cégtől rendelnünk?Nálunk nincs elég szakember?Nincs elég állásnélküli akinek jól jött volna a lehetőség?


2010. júl. 31. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
a vezetőink mind HÜLYÉK
2010. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Állás nélküli van elég.

Szakember - nos talán még az is akadna.

Pénz - egy gyár felépítésére, felszerelésére, a megfelelő technológia, a gyártósor megvételére - az nincs.


És ha lenne is, néhány metró kocsiért nem éri meg egy gyárat építeni. És sajnos piac, ahová el lehetne adni a magyar metrókocsikat - szintén nincs...


Pedro

2010. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tudunk csinálni. A GANZ korábban próbálkozott metrószerelvények előállításával, de különböző okok miatt nem indult el a tömeggyártás, így az egyetlen elkészült szerelvény prototípus maradt.
2010. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Konkrétan melyik metrógyártásban jártas magyar céggel gyártatnád le?

Ha nem jöttél volna rá, ilyen nincsen.

Egy ilyen szerelvény kifejlesztése nem egyszerűen csak elhatározás kérdése, és más gyártók szerelvényeinek terveit lemásolni törvénysértő, eladni meg nem fogják, mert ők akarnak azok szerint gyártani.

2010. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

hát a GANZ szerelvény jó volt, én utaztam is vele párszor kisgyerekként, imádtam:)

viszont voltak hibái, amolyan gyerekhibák. pénzt kellett volna fordítani rá, és faxa lenne mára minden, de inkább nem tették. ennyi.

2010. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nincsenek pontos információim arról hogy mennyi és mi kell egy "gyár" létrehozásához.Lehet pl hogy a néhai Ikarus telepek- és ha valami még maradt ott -alkamlasak lennének rá, vagy legalábbis alapnak.De ez csak egy laikus feltételezés,infó nélkül.

Szerintem egy gyárat többféle profilra meg lehet tervezni,és mondjuk a metrók után lehetne HÉV kocsikat gyártani vagy vonatot,azok ugyanúgy 30 évesek már...vagy lehetne teljesen más termékeket gyártani.

Hogy lenne-e piaca a magyar termékeknek az meg költői kérdés, szerintem ehhez egy külön elemző csapat kéne :)


A kérdést csak azért írtam ki,mert olyan furcsa hogy Magyarország tele van elképesztő agyakkal, rengeteg állás nélkülivel és mégis máshonnan veszünk mindent,amiből érdekes módon a végén soha nem lesz semmi.

MIÉRT?

2010. júl. 31. 19:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

külföldről veszünk mindent, mert akkor többet lehet sikkasztani.


amúgy ne várj logikát. hévvel kapcs, már rég össze kellett volna kötni az örs vezér terét a hév

vonallal.

2010. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19:41 vagyok. Amúgy azért nem gyártunk, mert valakik valóban jól járnak, ha külföldről hozzuk be az újakat és szintén jól járnak páran, ha nem veszünk újakat, hanem a régiket javítgatjuk.
2010. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

"Lehet pl hogy a néhai Ikarus telepek- és ha valami még maradt ott -alkamlasak lennének rá, vagy legalábbis alapnak."

- Sajnos nem. Én itt lakom a volt Ikarus gyár mellett - itt már gyakorlatilag semmi nincs ami a volt Ikarushoz kötődne. A gyár csarnokait, irodáit kiadták bérbe, pár száz kisvállalkozás működik a volt Ikarus gyár helyén.


Kamumailnek igaza van, a volt Ganz gyárban még talán lehetett volna gyártani metró szerelvényeket.


De tudod tipikus magyar betegség, hogy nem merünk dönteni - mert azért még a végén seggbe rúg valaki. Inkább ússzon el a lehetőség, de ha nem kezdek bele valamibe, akkor nem is lehet felelősségre vonni, ha rosszul sül el. És ez nem csak az állami cégek saját kezdeményező készségére igaz, hanem a hatósági döntési folyamatokra is...


Erről a hozzáállásról (sajnos saját keserű tapasztalatok alapján is) órákat tudnék regélni. De inkább nem untatlak vele.


Pedro

2010. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2010. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!