Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a fizikai munka...

Szerintetek a fizikai munka lenézendő? Mit gondoltok azokról akik lenézik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 17:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
56%

Már miért volna lenézendő??Én sokal többre becsülöm az ilyen embereket,mint akik az irodákban ülnek a gép elött és pötyögtetnek a sz.gépen...a kamu melójukkal:D

Kár hogy a szellemi munkát többre értékelik és jobban megfizetik mint a kétkezi fizikai munkát:( Ezért van kevés szakember az országban!

2010. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
29%

"Kár hogy a szellemi munkát többre értékelik és jobban megfizetik mint a kétkezi fizikai munkát"


Igen. Olyasmi programokat és állami támogatásokat kéne indítani, mint a kommunizmusban voltak, hogy a fizikai munkást igenis becsüljék meg, mert ő helyezi le az alapokat, amin aztán a szellemi munkás "szellemskedhet".

2010. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%

"ha nem lenne gondolkodó ember, csak az akinek ereje van és fizikailag dolgozik"


Ez mekkora mondat:) Azért egy fizikai munkásnak sem árt gondolkodnia, érdekesen épülne meg bármi is úgy, ha egy csapat mérnöknek egy csapat homo-erectus-t kellene irányítania.


Te szerintem a inkább segédmunkásokról beszélsz.. Én végeztem fizikai munkát is, igen csak stresszes volt több, mint 150 lakásra odafigyelni, hogy minden rendben legyen.


Nem kell egyiket sem túlbecsülni, mind a szellemi, mind a fizikai munkára szükség van.

2010. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
40%

kedves szakmunkás!


úgy hiszem kisebbségi komplexusod van, de az nagyon, és ezt ránk vetíted ki. Talán ha elolvasod az első válaszomat, akkor eljut a korlátolt agyadig, hogy mit mondtam és nem tettem relációs jelet a két ember közé TE VISZONT TETTÉL! Hisz te mondod, hogy sokkal becsülendőbb a fizikai mint a szellemi. Ergó bagoly mondja verébnek. Vagy simán ennyire zavarodott vagy?


ezenkívűl mellébeszélsz. szánalmas.



Más:

ugye nem nézel TV-t(dehogynem, ha a neten trollkodsz, akkor tuti tv-zel vagy DVD-zel is),

és ugye nem vagy vallásos? Hisz a papok is szellemi munkások.

És ugye ha a kölködnek a kezét levágja a szakmunkás kőrfűrész, akkor nem hívsz telefonon mentőt? Hisz a túlsó oldalon általad lenézett szellemi munkás diszpécser ül.

És még sorolhatnám...

2010. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem lenézendő. Diplomával is ugyan olyan nehéz egy vödör malter, és megnézném, hogy egy építész mérnök tud e olyan szépen csempézni, mint egy jó kőműves. Az ő munkájuk is ugyan olyan fontos, csak nem olyan kényelmes. Megtervezni bármit meglehet, de ha nincs aki kivitelezze, nem ér többet, mint a papír, amire megrajzolták.


Akik meg lenézik őket, azok egyszer álljanak be egy rövid időre közéjük.

2010. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
30%

én ebben a topicban amúgy úgy látom, hogy azok akik nem ítélik el a szellemi melót, azok nem ítélik el a fizikait sem.


viszont akik itt fizikai munkások, azok mind fröcsögnek a szellemi munkásokra. nah akkor mi is van? Ki néz le kit?

2010. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Van pár vérkomcsi itt... :D


Én vagyok a biológus... Ne keverjük a szezont a fazonnal... A szellemi munkát is szét KELL választani... Ne vegyük egy kalap alá, egy építészmérnököt és egy (elnézést, ha van itt becsületes) okj-s "rendszergazdát", aki elmacázgat magában a légkondiban, és értékes embernek tetteti magát...


Jah, és az építésznek látszik az eredménye, higgyétek el...

2010. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Becsülendő főleg ha van egy szakmája amiben jó.

Azokat nem nagyon bírom akik szakma nélkül lébecolnak és várják a segélyt.


Ismerek olyat aki lenézi a szakmunkásokat pedig szakmunkás építette a házát és szakmunkás szereli a kocsiját.

Minden szakmunkást becsülök aki becsülettel végzi a munkáját.

2010. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
22%

"Ez mekkora mondat:) Azért egy fizikai munkásnak sem árt gondolkodnia, érdekesen épülne meg bármi is úgy, ha egy csapat mérnöknek egy csapat homo-erectus-t kellene irányítania. "


a macskám is gondolkodik, egy majom is.

viszont egy házat nem fogsz úgy felhúzni, hogy nekiállsz és csak tolod. Ahhoz le kell ülnöd és gondolkodnod kell ,megtervezned, és ez már szellemi munka. tudod a tiltott gyümölcs amit ti annyira utáltok.

2010. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Kamumail válasza:


a macskám is gondolkodik, egy majom is.

viszont egy házat nem fogsz úgy felhúzni, hogy nekiállsz és csak tolod. Ahhoz le kell ülnöd és gondolkodnod kell ,megtervezned, és ez már szellemi munka. tudod a tiltott gyümölcs amit ti annyira utáltok."


Te kihez beszélsz? Szerintem ha elolvasod a hozzászólásomat még egyszer, ráfogsz jönni, hogy nem érdemeltem meg ezt a "tudod a tiltott gyümölcs amit ti annyira utáltok" mondatot:) Mellesleg én is szellemi munkát végzek, csak közöltem, hogy volt az életemben egy olyan szakasz, amikor bele kellett kóstolnom a fizikaiba is. Mondjuk ott is felelős beosztásban voltam, de attól még dolgoznom is kellett. Eléggé offenzív egy gyökér vagy amúgy..

2010. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!