Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a fizikai munka...

Szerintetek a fizikai munka lenézendő? Mit gondoltok azokról akik lenézik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 17:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a mai világban a legbecsülendőbb dolog, és akik lenézik, azokat összeereszteném egy csapat géppuskák kommunistával!
2010. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%
géppuskás kommunistával*
2010. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem a mai világban a legbecsülendőbb dolog"


te inkább hallgass szerintem, mert átestél a ló túlsó oldalára, ugyanolyan vagy mint azok akik lenézik, hisz szerinted ez a "legbecsülendőbb"...


szerintem meg ugyanolyan becsülendő a fizikai munkás és az irodai dolgozó is ha becsületesen dolgozik és eltartja magát meg a családját.

2010. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%
Erkölcsileg nem lenézendő. Bocs, hogy kicsi vallást is belekeverek a dologba, de érdemes elolvasni a talentumról szóló történetet. Az a lényeg, hogy becsületesen elvégezze a munkáját, nem számít, hogy éppen übermanager, vagy kőműves.
2010. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
18%

"te inkább hallgass szerintem, mert átestél a ló túlsó oldalára"


Nem estem át.


Csak fizikai munkából:


-van tető a fejed felett

-eszel

-nem kell rettegned a vadállatoktól

-nem kell rettegned a rablóktól


Míg a szellemi munka a "lélek luxusa".

2010. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

de átestél, nem értem mireföl ez a nagy übermeinsch szöveg.


ha nem lenne szellemi munka azaz ha nem lenne gondolkodó ember, csak az akinek ereje van és fizikailag dolgozik, akkor az általad felsoroltak közül egyik sem létezne.

2010. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
30%

Én a mai világról beszéltem zsenikém.


Ha 1 lakatlan szigetre kerül egy munkás meg egy ügyvéd, akkor az ügyvéd addig rinyál míg éhen nem hal aztán meg nem eszik az oroszlánok, a munkás meg épít házat meg fegyvert.

2010. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%

ha lenézel egy DOLGOZÓ embert semmi sem leszel jobb!

amugy a 84-es féle fröcsögők miatt nézi le őket a soka tapló!

2010. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
64%

Aki nem becsüli a fizikai munkát, az még sose dolgozott életében igazán.

De a betanított fizikai munkát mondjuk én se becsülöm, mert oda semmiféle szaktudás nem szükségeltetik,és azért ennél egy ember csak akarja már többre vinni az életben nem?! De a rendes fizikai munkát pl festő, szakács, asztalos, varró meg még sorolhatnám,azokat igenis becsülöm!

2010. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

miből gondolod, hogy egy ügyvéd vagy egy programozó(pl én) nem képes erre?

Az építőmunkásod amúgy aki betonhoz meg téglához meg fémeszközökhöz szokott nem fog többet tudni mint egy átlag talpraesett ember. tekintettel arra, hogy a lakatlan szigeten nem fog fog fémet megmunkálni (ugyebár az építőmunkás nem fémmegmunkáló, nem kovács, nem öntödés, nem ércbányász), nem lesz téglád, betonod, stb.


simán fából építhetsz valamit, amire akár egy ügyvéd is képes lehet, ha nem sznob balf.sz.


Viszont az építőmunkásod lehet, hogy ott fog megfenekleni önmagában, mivel hozzászokott, hogy egy másik ember, sokszor részben szellemi munkás irányítja, főleg ert ezek a munkások részfeladatra szakosodtak. az építőmunkás nem mind1, hogy kőműves, vagy ács stb...


az pedig, hogy vannak emberek akik sok mindenhez értenek, egyáltalán nem vezethető vissza arra, hogy fizikai vagy szellemi munkások.

2010. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!